Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Wątek: Uszkodzona matryca(?) w Canonie 7D

  1. #1

    Domyślnie Uszkodzona matryca(?) w Canonie 7D

    Witam. Wczoraj kręciłem sobie film. Ma on dosłownie 30 sekund. W około 23 pojawia sie krótki błysk w dolnej części obrazu i od tamtej pory obraz jest w 3/4 jakiś niedoświetlony. Wszystkie zdjęcia wyglądają tak

    http://iv.pl/images/41390745145353707795.jpg

    Ktoś może mi pomóc z tym fantem i powiedzieć co to sie podziało i ewentualnie ile to może mnie kosztować?

  2. #2

    Domyślnie Odp: Uszkodzona matryca(?) w Canonie 7D

    Czyli pewnie to samo co mi się stało w weekend na scenie podczas kręcenia filmu od 8 sek, widać jak laser mi wypala matrycę Canon 7D cmos, ccd, destroyed by ray beam during movie shooting (( - YouTube
    cena csi 1500zł , fototronik 1200zł.

    Jeśli ktoś ma inny pomysł co się mogło zepsuć w naszych aparatach niż matryca, będziemy z kolegą Dawidem wdzięczni za sugestie

  3. #3
    Początki nałogu Awatar adino
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chełmża/Toruń
    Wiek
    37
    Posty
    404

    Domyślnie Odp: Uszkodzona matryca(?) w Canonie 7D

    nie od dziś wiadomo ze aparat i lasery to najwięksi wrogowie i od tego trzeba uciekać!! mi od zawsze tłumaczyli zeby nie dopuszczać bezpośredniego kontaktu z laserami bo naprawa kosztowna ((( szkoda że Wam się to przytrafiło bo wielu użytkowników już się tak nacięło a szkoda ze tak mało osób wiem ze przed laserami się ucieka (oczywiscie chodzi mi o bezpośrednie wpadanie strumienia świetlnego)
    Ostatnio edytowane przez adino ; 23-07-2012 o 13:37
    ____________________________________________
    Canon 5DmkIII + 5D + 350D + szklarnia i pozostałe bajery

  4. #4
    Bywalec Awatar szymkowski
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    38
    Posty
    179

    Domyślnie Odp: Uszkodzona matryca(?) w Canonie 7D

    Był kiedyś słynny filmik jak laser psuje 5D Mark II. Myślałem, że od tego czasu coś się zmieniło...
    5D MK III | 35 1.4 L II | 85 1.2 L II | 16-35 4.0 L IS | 40 2.8 STM
    blog.marcinszymkowski.pl | instagram

  5. #5

    Domyślnie Odp: Uszkodzona matryca(?) w Canonie 7D

    Widze, że kolega newpress, stracił matryce na tym samym festiwalu co ja :P No nic, teraz juz na przyszłość będę wiedział, żeby unikać laserów. Uczymy się na błędach

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie Odp: Uszkodzona matryca(?) w Canonie 7D

    Co prawda nie znam się i nie wiem co to za festiwal, ale w weekend kumpel stracił matrycę w 5D3 na Sunrise.
    1500 czy 1200zł w 7D to pikuś. 4600zł za matrycę FF
    A w ogóle to w instrukcji nie ma nic napisane, że laser może uszkodzić matrycę. A więc nie mogą Ci wmówić, że jest to uszkodzenie przez złe użytkowanie sprzętu.
    Jeżeli w tym momencie jest więcej ludzi w wypalona matrycą to proponuję się zebrać i napisać pismo do Canon Polska. Tym bardziej, że jak się poszuka w necie to w USA w takich przypadkach wymieniają matrycę na gwarancji Nic dziwnego, tam jak by ktoś wytoczył proces to dostaliby takie odszkodowanie, że mogliby sobie za to 3 nowe aparaty kupić...
    Co to jest za nierówne traktowanie klienta?
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Uszkodzona matryca(?) w Canonie 7D

    Pytanie czy to istotnie były takie same przypadki?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8

    Domyślnie Odp: Uszkodzona matryca(?) w Canonie 7D

    Ja się spytam od innej strony: czy znacie przypadki uszkodzenia matryc w ten sposób podczas robienia zdjęć (nie kręcenia filmu)?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie Odp: Uszkodzona matryca(?) w Canonie 7D

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pytanie czy to istotnie były takie same przypadki?
    W jakim sensie takie same? Uszkodzenie jest takie samo i powstało w podobnych okolicznościach (laser trafił na matryce przy filmowaniu). Efekt jest taki sam. Więc ja się pytam, dlaczego klienci w USA mają naprawiane na gwarancji, a w PL mamy za to płacić i to nie małą kasę? Tym bardziej, że instrukcja przestrzega tylko przed wystawianiem na długie działanie promieni słonecznych. Nie było w instrukcji żeby uważać na lasery to dlaczego mam uważać, a jak się zepsuje to jest wtedy moja wina? Skoro sprzęt był użytkowany zgodnie z przeznaczeniem i nie wbrew instrukcji?
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    408

    Domyślnie Odp: Uszkodzona matryca(?) w Canonie 7D

    zgadzam się z Goomis w 100%. Producent jest ten sam i gwarancja powinna być tak samo przestrzegana tym bardziej że w instrukcji nic o tym nie ma, więc to jest nie fer dla nas klientów. Jak będzie więcej osób tak miało to temat wtedy można poruszyć do canon polska dlaczego tak jest, a nie w ramach gwarancji naprawa.
    Ostatnio edytowane przez pawelo1 ; 24-07-2012 o 17:22

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •