Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Wątek: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23

    Domyślnie Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Witam,jakis czas temu zakupiłem lampe bowensa esprit digital 750 pro.Ogolnie nie moge narzekac bo jest dosc szybka.Planuje zakup kolejnych lamp i tutaj wlasnie sie zastanawiam.Czy jest jakas roznica w jakosci swiatla miedzy quantumem a bowensem?Czy moze lepiej sie trzymac bowensa?Czy moze sprzedac bowensa i zaopatrzyc sie tylko w quantumy bo sa tansze?Zdjecia jakie wykonuje to portrety beauty i fashion,zwlaszcza zalezy mi na zamrozeniu ruchu.Narazie wszystko mam w moim malym studiu ale takze planuje robic foty z uzyciem lamp w plenerze i niewiem co wybrac a jak najbardziej liczy sie dla mnie jakosc i szybkosc.Szukam jeszcze zamiennika glowicy do statywu ktora dostalem razem z lampa ,gdyz ta juz jest zuzyta i gdy umieszcze beauty dish plus plaster itd to waga wynosi 6,5 kg i moja glowica od lampy ktora dostalem nie wytrzymuje ciezaru i opada w dol. Tutaj foto ,zaznaczylem jezeli ktos by nie wiedzial.

    http://i49.tinypic.com/s67sww.jpg

  2. #2
    Coś już napisał Awatar Ulisses
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Warszawa, Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    96

    Domyślnie

    Jakość światła... no cóż jakość fal elektromagnetycznych zwanych światłem jest w obu przypadkach prawdopodobnie taka sama, o ile o ich jakości w ogóle można mówić. Różnice dotyczyć mogą precyzji, materiałów i technologii które wykorzystano przy budowie lamp a które przekładają się na takie parametry jak czas ładowania, powtarzalność błysku, temperatura barwowa, (zmiany temperatury w czasie) czas błysku itd. Pod tym względem porównanie quantuumów i bowensów jest w zasadzie bezpodstawne, bo to zupełnie inne półki a przez to inne zastosowania.

    Bowensy będą się szybciej ładować, będą miały lepszą powtarzalność błysku, będą precyzyjniej trzymać temperaturę barwową, będą bardziej niezawodne i posłużą dłużej. Ma to umiarkowane znaczenie kiedy chcesz się pobawić amatorsko, jeżeli zajmujesz się fotografią profesjonalnie te różnice są istotne.
    Bowensy kosztują nie da się ukryć... zbliżoną, już porównywalną i nieco tańszą alternatywą mogą być lampy Aurora Lite Bank.
    Ostatnio edytowane przez Ulisses ; 16-07-2012 o 20:25

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23

    Domyślnie

    Rozumiem,dzieki za odpowiedz,a jak to jest z laczeniem innych modeli jak bowens i quantum i ich synchronizacja?nie mam wyzwalacza radiowego tylko ciagne przez kabel.

  4. #4
    Coś już napisał Awatar Ulisses
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Warszawa, Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    96

    Domyślnie

    Synchronizacja przez gniazdo pc odbywa się wszędzie tak samo. Jeżeli będziesz miał do wyzwolenia więcej lamp będziesz musiał pomyśleć albo o zestawie radiowym albo o wyzwalaniu przez fotocele. Wybór lamp, które powinny posłużyć a są tańsze niż Bowensy i Aurory i tak jest spory. Fajne byłyby może Elfo, ale są raczej drogie. Jeżeli chodzi o jakość to warte uwagi będą też droższe modele Jinbeia (i tak tańsze niż Aurora LB i Bowens). Poszukaj sobie np. Jinbei Pilot New albo Jinbei DPIII.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    34

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    w doowym studio nie musisz klasc tyle kasy zeby byc zadowolonym. bowens to wysoka polka jak na domowe foty

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Kiedy kupowałęm ta lampe to tez sie zastanawialem ale potem stwierdzilem,ze jednak i tak bede chcial miec wlasne studio wiec moze lepiej juz zainwestowac teraz niz potem sprzedawac i kupowac.Chociaz po jakims czasie znowu sie zastanawialem czy to dobry pomysl.

    - - - Updated - - -

    Czy bownesy da sie bez problemu połączyc z elfo,aurora,Jinbei itd?Jaki zestaw radiowy polecacie do domowego studia i na wypady w plener?Troche czytalem o tym i kazdy pisze ,ze tylko Pocket wizard 2 plus

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Jeszcze jedno pytanko.czy quantuumy sa gorsze jakosciowo od Jinbei?

  8. #8
    Coś już napisał Awatar Ulisses
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Warszawa, Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Pocket Wizard to dobry sprzęt i nie powinien sprawić zawodu. Pytanie tylko czy wart jest swojej ceny? I czy potrzebne Ci możliwości, które daje? Spory zasięg to zaleta, ale 500m w studio raczej się nie przyda, a i w plenerze raczej rzadko (zależy kto co robi). Jeżeli chodzi o samą możliwość zdalnego wyzwalania lamp to równie dobrze zrobi to 16 kanałowy Yongnuo, który kosztuje mniej więcej 1/3 tego co PW.

    Oczywiście, że można stworzyć zestaw z różnych lamp. Tylko przy elfo trzeba zwrócić uwagę na typ mocowania akcesoriów, tak żebyś mógł swobodnie wymieniać modyfikatory i nie musiał kupować oddzielnych zestawów do każdej lampy albo kombinować z przejściówkami. Bardzo długo elfo robiło lampy z mocowaniem swojego pomysłu ale już chyba z tego niezbyt trafionego pomysłu zrezygnowali.

    Quantuum czy Jinbei? Cóż, Jinbei ma znacznie większy wybór lamp i widać, że dostosowują je do potrzeb różnych fotografów. Sam korzystam często z dwóch Sparków, które mam już dobre parę miesięcy i nie mam jeszcze żadnych zastrzeżeń. Może ten model niema jakiś wyjątkowych bajerów ale są niewielkie i błyskają dobrze a jak dla mnie to wystarczy kiedy wybieram się poza studio. Na warsztatach miałem okazję korzystać z Jinbei DPsIII 800 i przy okazji dobrze je sobie obejrzałem. Pod względem jakości wykonania zupełnie niema się do czego przyczepić, błyskały niemal cały dzień, prawie bez przerwy i bez żadnych zakłóceń. A to bardzo dobry wynik jak na lampy z tej półki cenowej. Lampę Quantuuma R+ 600 Digital miałem raz przez tydzień, co prawda była wcześniej używana przez studenta i może z tego to wynika, ale potrafiła się sama wyzwolić zupełnie od czapy. Dlatego też szukałem czegoś innego. Więcej grzechów nie pamiętam :P

  9. #9
    Coś już napisał Awatar skylight
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Quantuum czy Jinbei? Jedno i drugie chińskie, jedno i drugie świeci Imho Quantuum to mocno rozdmuchana marketingowo linia lamp chińskich, o nazwie łudząco przypominającej amerykańską markę Quantum... (przez jedno "u") - zatem to troszkę jak adidos .
    Osobiście oferta Jinbei wydaje mi się zdecydowanie bardziej atrakcyjna - mają kilka bardzo różnych linii lamp o różnych zaletach w zależności od potrzeb. Przede wszystkim wśród modeli o mniejszej mocy można wybrać coś o niewielkich gabarytach - nie wiem może to jakiś specyficzny fetysz, ale ja lubię niewielkie lampy Jinbei ma zatem np. dm2 z regulacją do 1/64 co jest raczej rzadko spotykaną zaletą w tej półce cenowej i choćby taka głupota jak pomijanie błysków pomiarowych w fotoceli czy krótszy czas błysku w porównaniu z serią Quantuum-PT. Zatem często w podobnej cenie daje więcej. Co do jakości - jak ktoś wcześniej wspomniał - jeden pies, generalnie świeci, w tej klasie wiadomo, nie będzie to perfekcyjna powtarzalność, ale ja korzystam z tych lamp (tj. Jinbei) i te odchyły zwykle są niezauważalne, ew. działają w granicach mojej akceptacji (wiadomo zależy od tego jaką fotografią się ktoś zajmuje).
    Zwykle marki porównuje się na podstawie serwisu itd. - tutaj nie mam doświadczeń bo nic mi się jeszcze nie popsuło, może ktoś inny ma coś do powiedzenia.
    Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistośc /Henri Cartier - Bresson

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Dziekuje za wyczerpujace wypowiedzi,mysle ze skusze sie na jinbei,kupie i wyprobuje i bede wiedzial czy to to czego oczekuje.Nikt ze znajomych nie uzywa tych lamp ale czytalem dobre opinie o nich.Jezeli jeszcze moglbym sie poradzic o model tych jinbei.Znalazlem MSN-800 Jinbei FreePower,DPIII-800 JINBEI FREEPOWER,PILOT NEW 800 JINBEI FREEPOWER.Nie moge znalezc nic o nich ale moze ktos uzywal.Jezeli chodzi o yongnuo to rozumiem ze jezeli mam 4 lampy i che je wyzwalac jednoczesnie to potrzebuje 4 odbiorniki tak?Jaki batterypack dla tych jinbei powinienem zakupic jezeli chce focic w terenie?Jeszcze raz dziekuje za super pomoc

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •