Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

  1. #51
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    86

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Kolega nie odczytał aluzji. Terenówka albo broncolor... oto sedno żartu. Ja odrzucałbym z dwóch powodów dwie skrajności. Pierwszą (Broncolor) bo mnie nie stać. Drugą (Quantuum), bo te lampy to puszka pandory. Media aurea to Lampy Bowensa, do których za niewielkie stosunkowo pieniądze dokupujemy akcesoria. Lampy to lampy, nie ma co oszczędzać. Ja popełniłem ten błąd i kupiłem Elinchromy, a potem musiałem słono płacić za systemowe akcesoria. A przecież teraz można taniej i nie tak źle do Bowensa znaleźć tyle różności. W oryginalne lampy jednak zainwestowałbym na miejscu osoby mającej te dylematy. Zależy jeszcze czy ma kasę i czy jej się zwróci inwestycja?
    Ostatnio edytowane przez Persi ; 24-11-2012 o 22:10

  2. #52
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Och, aluzja, żart, ok, rozumiem. Fajnie, tylko po co - czy w wątkach w stylu "co do studia: 550D czy 5D2?" polecasz żartobliwie H4D?
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  3. #53
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    86

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Nie. Poleciłbym sinara hy (na bazie rolleiflex 6008). No dobra żartuję. Takie polecanki na forum i tak niewiele są warte. Wszystko zależy od tego, ile kto ma kasy, ile chce przeznaczyć...

  4. #54
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Z tymi akcesoriami to też nie jest tak do końca, jak ktoś już pisał nie wszystko pasuje nawet do lamp Bowens - np. soft 120x80 Powerlux, spada z Bowens'a. Aczkolwiek bywa gorzej, do dziś nie mogę zdjąć spota (Quantuum) z jakiegoś starego Fightera, na którego wszystkie akcesoria z mocowaniem bowens pasowały bez problemów.
    Generalnie pracuję od ponad roku tylko na Bowensach i zdecydowanie polecam, chociaż ja teraz wybrałbym chyba Fomei - przez możliwość połączenia ich z komputerem.

  5. #55
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    86

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Fomei robi całkiem niezłe lampy i mają fajne pomysły na ich sterowanie. Poza tym ich niektóre lampy mają potężne piloty 1000 W. Można robić przy świetle żarowym. Jeden z fotografów - Jacek Bonecki robi często warsztaty używając lamp Fomei.

  6. #56

    Domyślnie Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    To ja nieśmiało zlinkuję do opisu mojej ostatniej sesji, bo akurat Fomei używałem i o nich wspomniałem: bit.ly/RgNrPC

    Z tym niepasowaniem akcesoriów to fakt, ale jeśli będzie ciężko wchodziło, to pilnik powinien załatwić aprawę w 2 minuty, gorzej jak będzie luźnie, mam tak właśnie z podstawowym modyfikatorem
    Ostatnio edytowane przez ThomasVoland ; 29-11-2012 o 23:29

  7. #57
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    86

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Ładnie!

  8. #58
    Początki nałogu Awatar pe.en.de
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    bit.ly/RgNrPC
    Dobre - nie tylko zdjęcia ale i opisy
    Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •