Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

  1. #21
    Coś już napisał Awatar Ulisses
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Warszawa, Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Cytat Zamieszczone przez skylight Zobacz posta
    o Energonie jeszcze nic nie słyszałam, ale Tronix Explorer służy już jakiś czas znajomemu - zresztą kilka razy miałam okazję także korzystać, jak dotąd nie ma mu chyba nic do zarzucenia... no może po za tym, że nie waży 500 gr i nie mieści się w kieszonce tradycyjnej torby na aparat .
    Spokojnie wszystko przed nami. Jeszcze nie tak dawno temu zasilacze plenerowe, które można dziś bez problemu kupić i targać gdzie nogi poniosą też były nie do pomyślenia

    W kwestii energona znów odsyłam do LR, wedle ich opisu rzecz przedstawia się dość imponująco: Jinbei Energon EN-760 portable power pack | Lighting Rumours Nie wiem tylko czy można to już kupić w Polsce?

    O illustarze nic konkretnego powiedzieć nie mogę, bo nie miałem jeszcze okazji używać. Bardzo przypomina Fomei panther pro.
    Tronixy robi firma, która specjalizuje się tylko w zasilaniu, więc tu o zgodność parametrów z rzeczywistością byłbym spokojniejszy. Tak jak pisałem w poprzednim poście, wybór zasilacza to ciężki orzech do zgryzienia zawsze kończy się jakimś kompromisem... waga, cena, moc, jakość etc. Trzeba to jakoś dostosować do indywidualnych potrzeb.

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Dziekuje za pomoc,wybor niestety nie jest latwy jak sie okazuje no ale trzeba cos wybracTak sobie mysle ze kazdy z nich i tak bedzie dobrym wyborem

  3. #23

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Na IlluStar G-3000WS ostatnio zrobiłem około 100 błysków na 2 lampach 1200 i 250 Ws, błyskałem na około 1/2 mocy.

    IlluStar G-3000WS i Fomei Panter Pro i Elfo - to ten sam zasilacz.
    Ostatnio edytowane przez Witold Spisz ; 24-07-2012 o 12:23
    regulamin pkt. 8

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Własnie zakupilem IlluStar G-3000WS poniewaz na Energon EN-760 trzeba czekac miesiac.W instrukcji jest napisane ,że

    Czas ciągłej gotowości do 9 godzin.
    Ilość błysków z w pełni naładowanym standardowym akumulatorem dla odpowiednich obciążeń: 300 błysków dla podłączonych trzech lamp błyskowych 250J (Ws) z pełną mocą. 380 błysków dla jednej lampy błyskowej 600J (Ws) z pełną mocą. 120 błysków dla dwóch lamp błyskowych 1000J(Ws) z pełną mocą.
    Dostępna energia błysku 1500J (Ws) maksymalnie dla lamp błyskowych z recyklingiem 1s. 3000J (Ws) maksymalnie dla lamp błyskowych z recyklingiem 2~3s. 5000J (Ws) maksymalnie dla lamp błyskowych z recyklingiem 5s.

  5. #25
    Coś już napisał Awatar Ulisses
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Warszawa, Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    No właśnie to jest różnica miedzy tym co na papierze a tym co w rzeczywistości 2 lampy na połowie mocy to jest 1/2x(1200+250 Ws) = 725 Ws i z tego wychodzi 100 błysków (tak mniej więcej - a niechby było i 150). Illustar podaje, że przy 3x250=750Ws powinno wyjść 300. jakoś to się nie zgadza (tym bardziej, że przy 3 lampach powinny być większe straty mocy niż przy dwóch) Tak to niestety bywa z obliczeniami na sucho nie uwzględniającymi warunków i realnych obciążeń. Wspominałem, że w przypadku tronixów mniej obawiał bym się o takie rozbieżności, bo specjalizują się tylko w zasilaczach. Tak czy inaczej mam nadzieję, że zakup posłuży

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Ogolnie bylem nastawiony juz na zasilacz Energon EN-760 ale powiedzieli mi ze minimum miesiac trzeba czekac.Znalazlem wzmianke o IlluStar G-3000WS co do blyskow i sie nia sugerowalem.Post od pana Witolda Spisza zobaczylem juz po zakupie. Jestem troche zaskoczony tym ,ze tak naprawde wychodzi ponad 50% mniej blyskow.Sprawdze na swoich lampach ale jezeli tak jest rzeczywiscie to nie za ciekawie.Tronix Explorer XT SE 2400Ws tez mnie interesowal ale pomyslalem ze moze warto dolozyc pare zlotych wiecej i cieszyc sie wieksza iloscia blyskow i moca.No i chyba tak nie bedzie.

  7. #27

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Pomiędzy błyskami lampy są cały czas doładowywane. Co innego błysnąć 100 razy w ciągu 10 minut a co innego błysnąć 100 razy w ciągu godziny.
    Polecam dokupić sobie akumulator żelowy do motoru za 70-80 pln i ew. dołączyć Illustar ma możliwość podpięcia zewnętrzego akumulatora.
    Rozwiązanie sporo tańsze od zakupu oryginału.
    regulamin pkt. 8

  8. #28
    Coś już napisał Awatar Ulisses
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Warszawa, Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    W zasadzie do każdego chyba zasilacza plenerowego jest możliwość podłączenia jakiegoś zewnętrznego akumulatora (wyłączywszy może batterypacki dedykowane do konkretnych lamp). O żelowych już parę razy słyszałem i zachodzę w głowę czemu nie montują ich w standardzie?

    Tronix wymyślił jeszcze coś takiego jak Tronix Auxiliary Battery Pack , którym można wspomóc ich inwerter. Ale to już patent dla kogoś kto robi plener ze sporym backstagem.

  9. #29

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    Wadą akumulatorów żelowych są zdecydowanie mniejsze moce rozruchowe podczas rozładowania dużymi prądami stąd problem z zasileniem lamp o dużej mocy. Wysiadają też w bardzo niskich temperaturach.

    Patent tronixa z battery pack nie nadaje się do illustara, zresztą jest za wielki i nieporęczny.
    regulamin pkt. 8

  10. #30
    Coś już napisał Awatar Ulisses
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Warszawa, Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Bowens czy Quantuum?Jakosc swiatła!!!

    "Wielki i nieporęczny..." tak, jeżeli ktoś się wybiera na piknik Co innego kiedy ktoś zamierza świecić w plenerze na większą skalę (ewentualnie dymić bądź dmuchać). A są ludzie, którym się takie sesje zdarzają. Do użytku hobbystycznego oczywiście się nie nadaje bo po co. Napomknąłem w ramach ciekawostki.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •