Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 193

Wątek: Jaki kupić TV LCD, LED, Plazma, a może coś innego, co wybrac?!

  1. #1
    Początki nałogu Awatar b'Art
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Leszno
    Wiek
    51
    Posty
    370

    Domyślnie Jaki kupić TV LCD, LED, Plazma, a może coś innego, co wybrac?!

    Witajcie.
    Temat strasznie OT, ale pytam Was Koledzy, bowiem nie jeden raz juz pomogliście. Poza tym pewnie wielu już sprzęt takowy posiada. Noszę się więc z zamiarem - jak wyżej, potrzebuje około 42' (cale), dobra rozdzielczość - 800x1200 minimum. Jakie Waszym zdaniem sa +/- powyższych, oczywiście plasma ma krótszą żywotnośc, ale LCD jest zdecydowanie jaśniejsze i kontrastowe! Co więc radzicie. Jasne jest, że nie wydam na sprzęt 20 k PLN. To za dużo. Chcę się zakręcic na ... ale to może Wy doradźcie. Zależy mi na obrazie, z dźwiękiem sobie poradzę. Dzieki z góry.
    Ostatnio edytowane przez b'Art ; 04-02-2006 o 00:08
    _______________________________________________
    taaaaa... Fed, Zorka 5, Zuch Digital, Smena 16:9 ha!

  2. #2
    Początki nałogu Awatar b'Art
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Leszno
    Wiek
    51
    Posty
    370

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za rady, są bardzo cenne. Pozdrawiam
    _______________________________________________
    taaaaa... Fed, Zorka 5, Zuch Digital, Smena 16:9 ha!

  3. #3
    Uzależniony Awatar FOTOGRAF
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Holandia, Polska
    Wiek
    33
    Posty
    762

    Domyślnie

    w gazecie LOGO na ZIME jest wszystko wyjasnione.
    Nikon Lowepro Zeiss Tamron Sigma Sony VAIO Manfrotto i duzo innych dupereli
    Canon? moze niedlugo!

  4. #4
    Uzależniony Awatar FOTOGRAF
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Holandia, Polska
    Wiek
    33
    Posty
    762

    Domyślnie

    znalazlem jeszcze cos takiego:
    http://forum.ecoustics.com/bbs/messa...579/94117.html
    http://www.sharpusa.com/products/lcd...,2340,,00.html
    wpisz w goglach LCD VS PLASMA i wyskoczy Ci pelno stron
    Nikon Lowepro Zeiss Tamron Sigma Sony VAIO Manfrotto i duzo innych dupereli
    Canon? moze niedlugo!

  5. #5
    Początki nałogu Awatar b'Art
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Leszno
    Wiek
    51
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FOTOGRAF
    znalazlem jeszcze cos takiego:
    http://forum.ecoustics.com/bbs/messa...579/94117.html
    http://www.sharpusa.com/products/lcd...,2340,,00.html
    wpisz w goglach LCD VS PLASMA i wyskoczy Ci pelno stron
    Dzieki Fotograf. Google przeryłem, mam juz wyklarowany pogląd niemniej jednak interesuja mnie uwagi użytkowników, wady modeli, na co zwrócić uwage w posiadanych przez Was modelach.
    _______________________________________________
    taaaaa... Fed, Zorka 5, Zuch Digital, Smena 16:9 ha!

  6. #6
    Uzależniony Awatar FOTOGRAF
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Holandia, Polska
    Wiek
    33
    Posty
    762

    Domyślnie

    tak jak to pisze w LOGO/ZIMA

    zalety i wady telewizorow LCD
    zalety:
    -obraz na monitorach lcd jest niemal idealnie ostry. nie miga
    - bardzo dobra jasnosc, moze nie tak jak w telewizorach plazmowych, ale lepsza niz w kineskopowych
    - technologia lcd ze wzgledu na zastosowanie w masowej produkcji kompuerowej jest bardzo tani i ciagle rozwijana
    wady
    - katy pod ktorymi mozna ogladac obraz. jest juz lepiej niz kiedys ale i tak najlepiej siedziec na wprost telewizora. problem to sama technologia lcd - swiatlo jest bardzo spolaryzowane
    - nasycenie czerni. poniewaz piksele nie swieca, sa ciagle podswietlane. a ciekle krysztaly nie sa idealnie nieprzezroczyste,
    to oczywiscie niekorzystnie wplywa na kontrast obrazy
    - piksele w lcd sa dosc powolne - laczny czas zapalenia i zgaszenia jednego piksela jest stosunkowo dlugi ( zgadzam sie z tym zanim wlacze swoj tv to chwile musze poczkekac ) znaczenia przy pracy na komputerz, jednak jesli ogladamy dynamiczny film czy kontrastowe animacje, mozemy zobaczyc charakterystyczne smuzenie ekrany. to wada takze jest w trakcie usowania, czasy spadly o kilka minisekund, ale wciaz nie jest idealnie
    - wysoka rozdzielczosc tez moze stanowic problem. klasyczna telewizja czy nbawet dvd sa daleko w tyle. w wypadku wyswietlania obrazu o niskiej rozdzielczosci na ekranie o wysokej rozdzielczosci dochodzi do interpolacji - w uproszczeniu jeden piksel transmisji telewizyjnej wyswietlany jest przez kilka pikseli ekranu. to niestety nie wplywa dobrze na jakosc. recepta na ten problem sa nowe standardy transmisji telewizyjnej - hdtv
    i nowe standary zapisu blu-ray i hd dvd. sa juz wpraowadzan, ale ich upowszechnienie jeszcze z pewnoscia troche potrwa

    zalety i wady telewizorow plazmowych
    zalety:
    - podstawowa zaleta ekranow plazmowych to piekne kolory: w szerokiej gamie i bardzo zywe
    - wysoki kontrast nie ustepujacy niczym oferoanmu przez najlepsze telewizory kineskopowe
    - nasycenie czerni jest bardzo wysokie, znacznie przewyzsza to, co oferuja LCD, jasnosc takze jest wyzsza niz w konkurecyjnych technologiach
    koaty widzenia sa lepsze niz w lcd. przekatna, czyli rozmiar obrazu, moze byc bardzo duza - 50 a nawet 60 cali!
    wady
    - niestety ten sprzet ma tez wady ( tak jak karzdy ) Podstawowa laczy sie z jedna z glownych zalet - o ile faktycznie mozna zrobic bardzo duzy ekran plazmowy, to nie da sie zrobic malego, wynika to z minimalnuych rozmiarow ikseli. praktycznie nie produkuje sie telewizorow plazmowych o srednicy miejszej niz 32 cale
    - piksele nie sa trwale - wypalaja sie. teoretycznie wytrzymalosc jest dosc duza, anwet do 60 000 godzin, ale praktyczniemoze byc duzo gorzej. zwiazane to jest z wypalaniem luminoforu ( jak przy telewizorach kineskopowych )
    - migotanie obrazu. to zjawisko pomijalne, gdy ogladasz obraz z wiekszej odleglosci, ale z bliska, niestety widoczne
    - cena, ekrany plazmowe sa drogie, niestety tez sa drozsze w uzytkowaniu, ich zapotrzebowanie na energie jest wysokie i wynika z koniecznosci wzbudzania plazmy o bardzo wysokim napieciem. telewizory plazmowe zuzywaja rawie dwa razy tyle energii co LCD o takiej samej przekotnej


    ciekawymi modelami znaja sie LG RZ-32LP1R
    typlazma
    ekran 32 cale
    www.ige.pl
    cena: 6499

    no i

    LG RZ-37LZ32
    typ: lce
    ekran: 42 cale
    www.ige.pl
    cena: 12 999
    Nikon Lowepro Zeiss Tamron Sigma Sony VAIO Manfrotto i duzo innych dupereli
    Canon? moze niedlugo!

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Według mnie raczej technologią, która będzie się rozwijać jest technologia LCD. Tyle, że tutaj o jakości decyduje zastosowana elektronika nie sama matryca. Doskonale widać to na przykładzie ostatnich ofert na LCD, ta sama przekątna a rorzut cenowy nawet 2000-3000 PLN, wystarczy jednak zobaczyć ten sam obraz na kilku odbiornikach i wszystko staje się jasne.
    Fotograf dobrze zebrał wady i zalety. Decyzja co do zakupu należy do każdego z nas, ja osobiście wolę LCD.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar b'Art
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Leszno
    Wiek
    51
    Posty
    370

    Domyślnie

    Kurcze, dzięki Panowie. Przeryłem linki od Fotografa, są ciekawe, ale trudno mi wyciągnąc przekonywujące wnioski. Czuję, że zanosi sie na temat " Wyższość Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia"

    LCD, jest tańsze, mniej potrzebuje prądu, jaśniejsze.
    Martwi mnie wypalanie w plazmie, zastanawia mnie, że piszesz Fotgraf - plazma jest bardziej barwna. Wg mnie taki jest LCD - porównania w sklepach itd. Może ona jest bardziej "ciepła"? Z tym sie zgodzę.

    ..."EVEN THOUGH the color fidelity on LCD is good, when you compare it to CRT and plasma, the colors aren't so accurate. In high-end photo retouching and movie effects studios, all of their computers still use clunky calibrated CRTs specifically for this reason. LCD is never used in a serious studio. Plasma's color rendering rivals CRT. ..."

    ..."If sharper, more stable images are more important than recreating a film-like experience, go for LCD. LCD is far easier on the eyes for extended viewing. This is a good choice for someone who watches a lot of TV rather than movies on a DVD player. (Also, this is why LCD is a good choice for computer users who do a lot of typing and reading) '''

    Kurcze, idę jutro sprawdzić!
    Ostatnio edytowane przez b'Art ; 06-02-2006 o 00:54
    _______________________________________________
    taaaaa... Fed, Zorka 5, Zuch Digital, Smena 16:9 ha!

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar betonn
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Łódź
    Posty
    41

    Domyślnie

    Wszystkie dewagacje co do odwzorowania kolorów na LCD to słowa poparte testami. Należy jednak pamiętać że nie zawsze testy są miarodajne oraz nie zawsze oko ludzkie ( w przeciwieństwie do specjalistycznych urządzeń testujących) jest w stanie wyłapać różnicę.
    Ja bym brał tylko LCD, technologia przyszłościowa, mniej energochłonna. Telewizor plazmowy to pobór rzędu 500W więc dość znacznie.
    Nie wiem jak teraz, ale kiedyś do plazmy dostawłeś "bonusa" w postaci całej skrzynki z elektroniką ot taki mały mebelek LCD sprzedawne jest bez bonusów.
    Ja widząc w sklepie oba rodzaje projektorów mnie bardziej podoba się wyświetlanie na LCD.
    Nie ma co podpierać się testami czy wywoadmi, należy kierować się praktyką i swoim okiem.
    Swoją drogą wydać 20 tyś zł na TV niezły kamikadze jesteś
    Ostatnio edytowane przez betonn ; 06-02-2006 o 11:30

  10. #10
    Początki nałogu Awatar b'Art
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Leszno
    Wiek
    51
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez betonn
    Wszystkie dewagacje...swoim okiem.
    Swoją drogą wydać 20 tyś zł na TV niezły kamikadze jesteś
    NO WŁAŚNIE NIE CHCĘ WYDAĆ 20K pln NA TELEWIZOR ! Vide 1 szy POST
    Dlatego proszę Was o rady!
    Niemniej jednak chcę wydać pieniądze w najlepszym (na dziś) stosunku jakości do ceny.
    _______________________________________________
    taaaaa... Fed, Zorka 5, Zuch Digital, Smena 16:9 ha!

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •