Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920
Pokaż wyniki od 191 do 193 z 193

Wątek: Jaki kupić TV LCD, LED, Plazma, a może coś innego, co wybrac?!

  1. #191
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    81

    Domyślnie

    Ale ja absolutnie nie liczę na to aby ktoś mi wybierał telewizor do moich potrzeb.Chodziło
    mi o coś innego. Firma Panasonic w swoich materiałach chwali się że telewizor G30 ma przetwarzanie obrazu 10bitowe, natomiast moja próba wskazuje raczej na to jakby to
    przetwarzanie było na poziomie 6bitowym. Stąd to moje zdziwienie. Jeśli zaś chodzi
    o to jak była ustawiona plazma to powiem krótko - nie wiem, ale myślę, że tak samo
    jak inne telewizory obok. Zapewne był to tryb typowy do prezentacji.

  2. #192
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dawno temu kupiłem monitor Eizo S1932 i był to model mający dobre opinie wśród monitorów "amatorskich". Niestety nie widzę, przynajmniej w tym wątku, aby podobne perełki były w dziale telewizorów. Uważam, że dobry TV jest też dobrym monitorem (?), stąd wydaje mi się, że forum poświęcone fotografii jest dobrym miejscem do zadawania pytań o pomoc w wyborze TV. Plazma lepsza ? czy jednak LED ? Może określę przedział cenowy: < około 3000 PLN.
    Czy mógłbym prosić o wskazanie jakiegoś konkretnego modelu ? Myślę używać go też, jako przeglądarki do zdjęć w gronie rodzinnym. Zależałoby mi więc na wierności w prezentacji kolorów. Ale to chyba jest dla wszystkich ważne kryterium, więc może nie potrzebnie o tym piszę. Zastanawiam się, czy są telewizory z rozdzielczością większą niż FULL HD, co pozwoliłoby na wierniejsze przedstawienie zdjęć o rozdzielczości przekraczającej często rozdzielczość FULL HD (1920×1080). Oglądając w sklepach specyfikacje nawet bardzo dużych telewizorów wszędzie widzę 1920×1080, co trochę mnie dziwi, gdyż większa rozdzielczość mogłaby zainteresować niejednego klienta.
    Canon G5

  3. #193
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez quant Zobacz posta
    Zastanawiam się, czy są telewizory z rozdzielczością większą niż FULL HD, co pozwoliłoby na wierniejsze przedstawienie zdjęć o rozdzielczości przekraczającej często rozdzielczość FULL HD (1920×1080). Oglądając w sklepach specyfikacje nawet bardzo dużych telewizorów wszędzie widzę 1920×1080, co trochę mnie dziwi, gdyż większa rozdzielczość mogłaby zainteresować niejednego klienta.
    Z prostej przyczyny - żadne ze źródeł sygnału (BluRay, Cyfrowa TV) nie daje takiej rozdzielczości, jedynie podłączenie komputera daje możliwość uzyskania wyższej niż 1080p. Takich klientów, którzy kupują TV zamiast monitora LCD jest bardzo mało.

Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10181920

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •