Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 79

Wątek: Lampy studyjne podczas wesela.

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa/Łódź
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Lampy studyjne podczas wesela.

    a nie masz w takiej sytuacji problemu z ostrymi cieniami? bo jednak osoby ktore stoja blizej lamp, beda je ladnie generowac

  2. #12
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie Odp: Lampy studyjne podczas wesela.

    1. Lampy na pełnej mocy - tak wiem zaraz zostane zjechany.
    2. Maja byc daaaaaaleko, najdalej jak sie da. Moc redukujemy tylko jak sie nie da daleko.

    Co to daje? Daje głęboką strefę gdzie warunki ekspozycji sa takie same - ta sama przysłona.
    Pozostałe ustawienia to... jak się da. Przy lampach daleko garnek (ten co masz w zestawie) załatwia sprawe.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Wiek
    47
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Lampy studyjne podczas wesela.

    Cytat Zamieszczone przez rabarbar Zobacz posta
    a nie masz w takiej sytuacji problemu z ostrymi cieniami? bo jednak osoby ktore stoja blizej lamp, beda je ladnie generowac
    Wszystko zależy od warunków jakie panują na sali. Mała sala może stanowić problem, ale wtedy lampy systemowe na wyzwalaczach i TTL, a jak duża sala to jest więcej możliwości. Kolega Janusz słusznie zauwazył: odległość ma znaczenie.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa/Łódź
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Lampy studyjne podczas wesela.

    Cytat Zamieszczone przez Tato Zobacz posta
    Wszystko zależy od warunków jakie panują na sali. Mała sala może stanowić problem, ale wtedy lampy systemowe na wyzwalaczach i TTL, a jak duża sala to jest więcej możliwości. Kolega Janusz słusznie zauwazył: odległość ma znaczenie.
    Wiem o tym, po prostu raz bylem zmuszony footgrafowac w sposob wymieniony przez Ciebie i to byla udreka. Albo ktos mial wypalona twarz, albo polowa osob byla w mocnym cieniu.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Lampy studyjne podczas wesela.

    Dokładnie tak. Nie ma złotego środka. Na szeroko, to w kącie z lampą będzie przepał i ostre cienie. Ja np. jak wyzwalam lampę na kontrę, to używam dłuższego obiektywu i wtedy śliczne portrety można zrobić i nie ma problemu z przepałem, bo lampa może stać dalej.

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa/Łódź
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Lampy studyjne podczas wesela.

    Cytat Zamieszczone przez remusik Zobacz posta
    Dokładnie tak. Nie ma złotego środka. Na szeroko, to w kącie z lampą będzie przepał i ostre cienie. Ja np. jak wyzwalam lampę na kontrę, to używam dłuższego obiektywu i wtedy śliczne portrety można zrobić i nie ma problemu z przepałem, bo lampa może stać dalej.
    No ale portrety na weselu to raczej nie jest glowny 'motyw'

  7. #17
    Coś już napisał Awatar skylight
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Lampy studyjne podczas wesela.

    a jeżeli chodzi o światło skierowane bezpośrednio na ludzi - macie jakąś optymalną wysokość?
    Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistośc /Henri Cartier - Bresson

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa/Łódź
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Lampy studyjne podczas wesela.

    Cytat Zamieszczone przez skylight Zobacz posta
    a jeżeli chodzi o światło skierowane bezpośrednio na ludzi - macie jakąś optymalną wysokość?
    Najlepiej zeby znajdowalo sie ponad ich glowami, da to lepsze efekty, bo po pierwsze wyzsze osoby nie beda rzucaly tak duzego cienia a po drugie cienie i gra swiatel beda ciekawsze. Tak ok 3m powinno wystarczyc.

  9. #19
    Coś już napisał Awatar skylight
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Lampy studyjne podczas wesela.

    aha, ale z drugiej strony, zakładając, że najwyżsi mają do 2 m. (tj. zazwyczaj między 1.50 a 1.90 się mieszczą goście z grubsza) to czy zbyt wysoko też nie gorzej o tyle, że takie wysokie światło będzie dawało te mało atrakcyjne cienie pod nosem, nie doświetli pochylonych lekko do przodu twarzy 0 czy lekko ponad 2 m nie byłoby lepiej? Czy o czymś nie pomyślałam?
    Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistośc /Henri Cartier - Bresson

  10. #20
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie Odp: Lampy studyjne podczas wesela.

    Cytat Zamieszczone przez rabarbar Zobacz posta
    Najlepiej zeby znajdowalo sie ponad ich glowami, da to lepsze efekty....
    Nie. Najlepiej żeby znajdowało się na wysokości twarzy lub ciut ponizej! Niestety najczesciej niemozliwe do przeprowadzenia. Jak lampy stoją daleko, a tak najłatwiej, to wysokość przestaje być istotna bo daleko oznacza, ze swiatlo pada pod bardzo małym kątem z góry. W dużej sali można spokojnie podnieść na 3 m.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •