Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Marko flash, bądź sun-box... flesze studyjne

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie Marko flash, bądź sun-box... flesze studyjne

    Witam!
    Ktoś może używał/używa jednego/obu systemu fleszy studyjnych?
    Możecie wymienic jakieś ich wady, zalety? Jak wygląda sprawa awaryjności, powtarzania błysków, trwałości, ewentualnych kontaktów z serwisem? Czy softboxy gładko się zakłada, czy trzeba używać młotka?

    Cena wychodzi z grubsza podobnie.
    Niestey na nic lepszego (chociażby elfo) mnie eni stać, nie wspominając już o henselach, czy multiblitzach (auwo - pozdrawiam ).

    z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  2. #2

    Domyślnie

    Jakos mam okazje marko flash uzywac, softboxy skladają sie bardzo trudno (wkladanie pałąkow), ale to kwestiwa wprawy, jedynym makamentem ktory zauwazylem to to ze podczas zmian mocy lampy pokretlem wartosc na wyswietlaczu "LCD" niezawsze sie zmienia, trzeba pokrecic na max minumum aby zaczął reagować ?!?, pozatym w zawieszeniu tel silniki czesto padają w ciagu 2 miesiecy 2 sztuki sie uszkodziły... pozatym osobiscie mi nnie odpowiada ze na lapmach trzeba przytrzymac przycisk okolo 2-3 s. aby się załączył...

    ps. na dniach bede kupowac zestawik Quant 500 z softboxami... oczywiscie elfo
    Ostatnio edytowane przez tymin3 ; 03-02-2006 o 17:17

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    50
    Posty
    928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamek
    Witam!
    czy multiblitzach (auwo - pozdrawiam ).
    Dzięki wielkie
    ... a wcale nie było tak drogo

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    przymierzam się*do ELFO. jakiś taki mały zestaw 1x250W i 1x500W pod softboxy. tylko nie mogę się dogadać ile by to kosztowało z przenośnym generatorem ;-) bo zestawy albo 2x250W albo 2x500W... w sumie nie ma ciśnienia ;-)
    gra i buczy bebop

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    auwo: a ile Cie to wyszlo i co to konkretnie? Możesz na priv jak nei chcesz publicznie.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamek
    Witam!
    Ktoś może używał/używa jednego/obu systemu fleszy studyjnych?
    Możecie wymienic jakieś ich wady, zalety? Jak wygląda sprawa awaryjności, powtarzania błysków, trwałości, ewentualnych kontaktów z serwisem? Czy softboxy gładko się zakłada, czy trzeba używać młotka?
    funsporta nie bierzesz pod uwagę?

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    minek: nie. Miałem okazję pracować na tych lampach.... są takie... chińskie. . i interesujące mnie modele (z regulacją mocy) wychodzą porównywalnie bądź drożej jak sobie zrobiłem małe zestawienie.
    Jedyne coby za nimi przemawiało to mocowanie bowensa do ewentualnej kiedyś zmiany systemu.

    tzn jak się okaże, że zarówno funy jak i sunbox i markoflash są i tak badziewiajskie to wezmę oczwiście najtańsze.

    No i jeszcze mały kruczek - funsportów nie można wziąć na raty.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    fafa
    Posty
    755

    Domyślnie

    Adamek, dobrze mówisz. wydając 2-3k lepiej wydać je lepiej. tym bardziej że chcesz na raty. a z ratami jest tak: spytaj tam gdzie chcesz kupić czy nie współpracują z jakimś bankiem etc. czasami wystarczy po prostu podać co się chce kupić etc. i bank już sobie sam załatwia.
    gra i buczy bebop

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    38

    Domyślnie

    używam Elfo od siedmiu lat - żadnych problemów, no może jeden - kabelel synchronizacyjny nie wytrzymał próby czasu
    EOS 40D,T-17-50/2,8, EOS-350D, EX580 kit i kupa analogowego sprzętu

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    to ja dopisze co widziałem na elfo na którym pracuje:
    a) kabel synchronizacyjny się skończył (gniazdo notabene też nie styka często). OK, kabel to mały kłopot - tanio można kupić nowy
    b) Fatalne fotocele - jak sie nie błyska z całej epy 500-tką z założonym softem, a np strumienica i strip - to często się lampy nie widzą (wiem, można kupić radiowyzwalacz). btw --> co za idiota umieścił fotocele z tyłu lampy????
    c) Dość łatwo się rozdziera materiał z boku softboxa (parę widziałem już posklejanych taśmą)
    d) Idiotyczne mocowanie akcesoriów - oktę 100 (chyba) mocuje się w conajmniej dwie osoby. No i nie ufam temu dzyndzelkowi że działa rzeczywiście.
    e) Kółka w softboxach bardzo szybko wychodzą z rowków... co za tym idzie trzeba je to naprawiać jak tylko się zmienia położenie lampy (strip z poiomu na pion na przykład).
    f) Mocowanie do akcesoriów (na garnkach, softach itp) bardzo łątwo się wygina.

    Dziękuje, postoje. Elfo odpada.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •