Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Jak to jest z Fps?

  1. #11
    Początki nałogu Awatar polm
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Foto_Kindow Zobacz posta
    To nie tak.
    Mówię o nagranym filmie Canonem 550D.
    Wyciągam kartę i sprawdzam właściwości. Jest 25 kl/s i tak ustawiłem w aparacie.
    Wyciągam "każdą" klatkę programem "Free Video to JPG Converter" i domyślam się, że wyciągnie tyle ile tam faktycznie jest na sekundę
    Nagrany mam czas stopera elektronicznego z dokładnością do setnych i oglądając kolejne klatki nie mam powtórzeń. Każda jest inna. Co 30 klatek jest pełna sekunda z dokładnością do 0,05...

    I co teraz?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Chyba, że to o czym mówisz, to wyższa szkoła jazdy ;(

    Ale to mnie dziwi.
    Bo jeśli ustawię 25, to tyle powinno być...
    Zaciekawiło mnie to co piszesz, ale nie mogę w tej chwili sprawdzić bo mnie koszmarny piorun dopadł i część mojej elektroniki padło, w tym pecet. Na laptopku nie mam czym sprawdzić, bo nawet żadnego filmu nie mam. Jak się pozbieram to sprawdzę i... albo się ździwię albo dojdziemy o co chodzi z tymi klatkami.
    Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    19

    Domyślnie

    Czy możesz polecić mi jakiś program do wyciągnięcia klatek z filmu?
    Sprawdziłbym to innym programem.

    W moim "Free Video to JPG Converter" nie mam żadnej możliwości ingerencji w ilość klatek. Po prostu używam "Każda 1s" i "Każda klatka"

  3. #13
    Początki nałogu Awatar polm
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    271

    Domyślnie

    Ja używam
    Avide Mux
    Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    19

    Domyślnie

    Właśnie nagrywam filmik.
    Stoper elektroniczny z trzema miejscami po przecinku + wskazówka obracająca się.
    Plus stoper z komórki.
    PAL 25fps
    Nagram aż do automatycznego zatrzymania.
    Wyciągnę KAŻDĄ klatkę oraz KAŻDĄ 1s...

    Dokładnie sprawdzę co ile klatek jest pełna powtarzalna sekunda oraz czy odtwarzając film jest płynny obrót wskazówki.

    Oryginalny plik .mov

  5. #15
    Początki nałogu Awatar polm
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    271

    Domyślnie

    Znalazłem filmik z 5d II w 23.98. Filmik trwa 3.294s. Ma 79 klatek. 79 x 1/23.98 = 3,294s. Czyli się zgadza.
    Ale to nie do końca .
    Avide pokazuje czas bez ostatniej klatki i zrzuca 80 klatek bo zaczyna od zerowej. Tak naprawdę czas filmu to 79 x 1/23.98 + 1/23.98. Niestety nie mam innego filmu z innym fps. Kompa ożywię dopiero w przyszłym tygodniu, więc może do tego czasu znajdziesz rozwiązanie. Mnie się wydaję, że jednak fps dobrze działa.
    Jestem zadowolnym ze swojego sprzętu pstrykiem-gawędziarzem.

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    19

    Domyślnie

    Canon 550D 1920 x 1080 (29,97, 25, 23,976 klatek/s)

    Już chyba wszystko wiem

    Nagrałem PAL 25fps
    Wyciągnąłem Każdą 1s
    Zmontowałem filmik time lapse i mam płynnie obracającą sie wskazówkę.
    Na zdjęciach każdej sekundy ( 709 takich klatek ) czas na zegarach jest z dokladnoscią do +-0,02 ).

    Po wyciągnięciu każdej klatki stwierdziłem, że na każdą pełną sekundę przypada 30 klatek.
    25 klatek jest zmienna a 5 jest powtórzona.
    Schemat jest taki: 5 klatek ruchomych i 1 powtórzona - 5 klatek ruchomych i 1 powtórzona - 5 klatek ruchomych i 1 powtórzona itd na każdy cykl 1 sekundy

    Jest to związane z zegarem i musi być 30klatek, by zgadzał się czas.
    A programy muszą to wszystko uwzględnić.

    Możliwe, że przez róznorodność kodeków i programów czasami wychodzą jakieś błędy gdy powtórzona klatka nie zostanie usunięta i może to nam przeszkadzać.

    Widzę już, że do mojego Time Lapse najlepiej jest stosować PAL25, wyciągać każdą 1 sekundę ( jest to precyzyjne ), składać w VirtualDub bez kompresji ( bo szybko ) i przerobić go w Corel Video Studio gdzie otrzymuję plik AVCHD 1920x1080p 25fps i jest wszystko poprawnie

    We wszystkich przypadkach ( PAL25, PAL24, NTSC30 i NTSC24 ) zawsze mam wyciągnięte 30 klatek ( programem Free Video to JPG Converter ) i martwe klatki powtarzają się, by grało to z zegarem.

    Ach życie...

  7. #17
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie

    Foto_Kindow, o ile dobrze rozumiem (strasznie namąciłeś ), to jest dokładnie, jak pisałem. W strumieniu NIE MA nadmiarowych klatek. Te powtórzone wynikają z synchronizacji 25fps-owego contentu na displayu, który ma ustawiony fps będący wielokrotnością 30.

    "Konwerter" raczej nie konwertuje bezpośrednio strumienia (szczerze wątpie by miał zaimplementowane pełne dekodery dla wszystkich wspieranych formatów), tylko najprawdopodobniej przechwytuje zdekodowane przez systemowe kodeki obrazy prosto z display listy, gdzie fps będzie adekwatne nie do tego, co masz w strumieniu, tylko częstotliwości monitora.
    Body, stałki, zoomik

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    19

    Domyślnie

    Faktycznie
    Ale wiem już, że nagrywając w PAL25 + wyciągając programem "Każdą 1s" ( nie interesuje mnie ile klatek jest powtórzonych itd bo i po co? ) składam w Virtual Dub bez kompresji i taki plik obrabiam w Corel dodając napisy, zdjęcia i zapisuję jako AVCHD 25frame 1920x1080p i jest idealnie płynnie

    Moje problemy wzięły się, że zamiast podawać 23,976 lub 29,97 wpisywałem 24 lub 30.

    I faktycznie z wczorajszych testów ten nagrany 25 i przerobiony na 25 jest najlepszy.
    W pozostałych widać skakanie wskazówki

    Te moje testy ( jeden filmik złożony z trzech nagranych w 24, 25 i 30fps zapisany jako 25fps ) umieszczę na YT.
    Dzięki za pomoc.

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    19

    Domyślnie

    Tu jest mój filmik http://www.youtube.com/watch?v=55Ub2...&feature=g-upl

    i wiem już trochę o co chodzi w tych klockach...

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Jak to jest z Fps?

    Odnośnie timelapse polecam wam ten blog, jest to naprawdę spora dawka konkretnej wiedzy : )

    Kompendium Timelapse | LookyCreative

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •