Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 196

Wątek: Wałki na Vacie

  1. #1
    wawo
    Guest

    Domyślnie Wałki na Vacie

    Od dłuższego czasu obserwuję na Allegro podejrzane aukcje kilku użytkowników. Wspólne cechy:
    - brak opcji Kup Teraz, co ma skłonić do kontaktu telefonicznego i przeprowadzenia transakcji bez śladu
    - dowóz przez sprzedającego - j.w.
    - ceny niemożliwe do uzyskania w legalny sposób
    - brak faktur, jedynie lewe odręcznie wystawiane kwity rzekomo z zagranicznej firmy
    Co najmniej jedna z tych osób aktywnie udziela się i tutaj. Czy UKS ma aż takie trudności z namierzeniem takich lewych handlarzy, nie płacących VAT, podatku dochodowego, uderzających w legalnie prowadzone biznesy? Osoby z branży wiedzą, że sprzęt Canona, czy Nikona kosztuje w Niemczech podobnie jak w Polsce, natomiast wszystko co poniżej nie jest efektem skali zakupu czy zdolności negocjacyjnych, tylko zwykłego szwindlu na szkodę państwa polskiego (nas wszystkich).
    Dziwię się, że są jeszcze ludzie, którzy kupują taki pochodzący de facto z przestępstwa sprzęt i jeszcze wyśpiewują pochwalne peany. Wydaje mi się, że w razie namierzenia takiego sprzętu urzędnicy skarbowi mieliby podstawę do wyegzekwowania VAT od szczęśliwego nabywcy...

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    66

    Domyślnie

    Szczerze? Bardzo dobrze, że ludzie nie płacą tym złodziejom z US. Skończyłem studia i od roku nie mogę znaleźć pracy. Urząd Pracy załatwia pracę chyba tylko po znajomości albo za łapówki. Mieszkam w mniejszym mieście. Były oferty, które by się idealnie dla mnie nadały, ale dziwnym trafem zawsze kiedy przychodziłem, to "godzinę temu ktoś już wziął". Dziwne też był brak namiarów na pracodawcę.
    Wiek emerytalny podnoszą, podatki wpieprzają wszędzie, gdzie się da, a sami gówno robią. Tylko marnują pieniądze z podatków, darmozjady cholerne.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    39

    Domyślnie

    Hehe chyba komuś interes nie idzie i szuka winnych
    Dla klienta to chyba ważne,że płaci mniej a dla sprzedającego to sygnał żeby zjechał z wyśrubowanej marży.

  4. #4
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzylu Zobacz posta
    Dla klienta to chyba ważne,że płaci mniej a dla sprzedającego to sygnał żeby zjechał z wyśrubowanej marży.
    Ale ta marża wcale nie jest wyśrubowana. Porównujesz cenę bez VATu z ceną z VATem i wyciągasz wniosek że ta druga jest wyższa bo sprzedawca ma większą marżę. Ci z Allegro, którzy sprzedają bez faktur i poza ewidencją mają marżę na podobnym poziomie co legalni.

    Do problemu można podchodzić tak jak przedmówca, że prowadzenie DG i nierejestrowanie obrotu to oznaka sprytu i usprawiedliwiona obrona przez pazernym państwem ordynarnie wyrywającym kasę na każdym kroku.
    Ale można również i tak, że taka działalność to nieuczciwa konkurencja wobec tych, którzy prowadzą wszystko legalnie i płacą wszystkie podatki.

    Kolego wawo, po co zakładać taki wątek? Jeśli tak bardzo cię to męczy to idź do US i z imienia i nazwiska zgłoś sprawę - na pewno się tym zajmą.

    I jeszcze jedno. Brak ceny "Kup teraz" jest również po to żeby w archiwum konta Allegro nie było widać że przedmiot został sprzedany. Dzięki temu można co chwilę wystawiać aukcję z tekstem "ostatnia sztuka" i tylko do sposobu transferu pieniędzy między kupującym a sprzedającym zależy czy ktoś to później wytropi.
    Ostatnio edytowane przez MMM ; 08-07-2012 o 11:13

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Działyń
    Posty
    725

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cień Zobacz posta
    Szczerze? Bardzo dobrze, że ludzie nie płacą tym złodziejom z US. Skończyłem studia i od roku nie mogę znaleźć pracy. Urząd Pracy załatwia pracę chyba tylko po znajomości albo za łapówki. Mieszkam w mniejszym mieście. Były oferty, które by się idealnie dla mnie nadały, ale dziwnym trafem zawsze kiedy przychodziłem, to "godzinę temu ktoś już wziął". Dziwne też był brak namiarów na pracodawcę.
    Wiek emerytalny podnoszą, podatki wpieprzają wszędzie, gdzie się da, a sami gówno robią. Tylko marnują pieniądze z podatków, darmozjady cholerne.
    100% zgoda. Czyli jest wiecej takich osób. Chociaż obecnie pracuje, to nawet te kilka lat temu miałem problem ze zdobyciem pracy. Babeczka kazała przychodzić, co 2 miesiące by po roku czasu powiedzieć "a pan sam nie może poszukać?" Zareagowalem oburzeniem, to zostałem poproszony o opuszczenie lokalu z ochrona. Bzdura jakaś. Co ciekawe w Polsce bezrobocie "spada", a tak naprawdę, to statystyka niektórych nie obejmuje.

    Żyjemy w Państwie, gdzie cierpią podatnicy, broni się złodziei i trzeba kraść by mieć z czego żyć.


    Sent from my iPad using Tapatalk HD
    Ostatnio edytowane przez Darx ; 08-07-2012 o 11:19
    |600D|7D|17-40|24-105|70-200|120-400|

  6. #6
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Czyli co? Państwo na okrada przez VAT, ZUS, PIT, CIT więc my się nie damy i będziemy kombinować wbrew prawu? ;-)

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie

    kradniemy żeby nie dać się okraść -gratuluje patentu na życie panowie darx i cień

  8. #8
    Początki nałogu Awatar GhostRider
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Tarnow - okolice
    Wiek
    42
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wawo Zobacz posta
    - brak faktur, jedynie lewe odręcznie wystawiane kwity rzekomo z zagranicznej firmy
    Już pisałem na forum kiedyś, że każdy kto otrzymuje odręcznie napisany paragon z niemieckiej hurtowni Fotohaus ma "lewy" paragon.

    Sprzęt ten pochodzi z niewiadomego źródła.

    Skąd wiem? Bo mi z tej hurtowni odpisali, że już od jakiegoś czasu wszystkie faktury są drukowane

    Zresztą wyobrażacie sobie, żeby taka ogromna hurtownia "pisała" odręcznie dowody zakupu?
    Moje zdjęcia na forum
    7d 17-35 18-135STM 35/2 50/1.8 85/1.8 100/3.5 70-200/4 580EXII
    http://jaceklosko.blogspot.com/

  9. #9
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez becek.pl Zobacz posta
    kradniemy żeby nie dać się okraść
    Myślę że jest to sformułowanie trochę przesadzone. Czy kradzieżą jest jeśli ktoś nie zapłaci podatku od swojej pracy? Przecież to są JEGO pieniądze, które sam zarobił. Do definicji "kradzieży" a może lepiej "haraczu" to bardziej pasuje zachowanie aparatu państwa - każe płacić podatki a jak nie to przy pomocy przymusu (UKS, policja, prokurator, sąd) zajmuje konta i majątek trwały firmy.

    Nie poznałem jeszcze ani jednego przedsiębiorcy, który chciałby płacić podatki. Są tylko tacy, którzy płacą bo muszą i chcą mieć święty spokój oraz tacy o których ten wątek czyli w skrócie DG bez ewidencji obrotu i płacenia podatków.

    Moim zdaniem niepłacenie podatków to nie jest żadna kradzież (bo jak można ukraść swoje pieniądze?) a po prostu nieuczciwa konkurencja wobec tych którzy pokornie podatki płacą a także przestępstwo skarbowe.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie

    dlaczego mam Ci płacić za machinery?? skoro mogę ściągnąć z netu za free?? nie znam nikogo kto chciałby płacić takie wielkie pieniądze za software skoro wszystko jest za darmo w necie...
    skoro Ty nie chcesz przestrzegać prawa w kraju w którym żyjesz to ja nie zamierzam ci w tym pomagać
    wezmę za free bo to przecież nie ja ukradłem
    moim zdaniem ściąganie machinery za free to nie jest żadna kradzież tylko zdrowe myślenie ;0
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 08-07-2012 o 13:07

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •