Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Ctj#236

  1. #1

    Domyślnie Ctj#236

    Interesuje mnie tylko odpowiedź co to jest? W odpowiedzi element, od czego, jaką spełnia funkcję. marka nie jest konieczna.
    dla ułatwienia jest to fragment elementu, który podczas normalnego użytkowania jest niewidoczny od tej strony.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    element poszycia statku?
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    element poszycia statku?
    Chciałem właśnie pisać, że na statek wydaje mi się to za słabe. Z kolei do samolotu za ciężkie. Ale zapytam. Fragment poszycia samolotu?

  4. #4

    Domyślnie

    tak! jest to fragment poszycia skrzydła AIRBUS 380

  5. #5

    Domyślnie

    Drzwi od śluzy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Opa_Apo Zobacz posta
    Chciałem właśnie pisać, że na statek wydaje mi się to za słabe. Z kolei do samolotu za ciężkie. Ale zapytam. Fragment poszycia samolotu?
    Zadajesz następne pytanie.

    a propos "za ciężkie". nie jest za ciężkie, gdyz element ten jest przedstawiony podczas obróbki wiórowej. w rzeczywistości pozostaje blacha poszycia o grubości 1 do 3 mm z mocniejszymi prostopadłymi żebrami. całośc wykonana jest z aluminium (stop lotniczy) o specjalnych właściwościach zbliżonych do stali i masie aluminium. Całe skrzydło liczy około 40 metrów dlugości i waży ok 20 ton co stanowi znikoma wartość przy masie 276 ton całego samolotu.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaroz Zobacz posta
    Całe skrzydło liczy około 40 metrów dlugości i waży ok 20 ton co stanowi znikoma wartość przy masie 276 ton całego samolotu.
    A380?? :cool:
    aaaa, edit, sory, już podałeś, że tak.
    masz jakiś większy kadr tego puzzla?


    a tak swoją drogą to właśnie - blacha 1 do 3 mm, dźwigary, masa 20 ton - i jak można coś takiego urwać za pomocą drewnianego drzewa? :wink:
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaroz Zobacz posta
    a propos "za ciężkie". nie jest za ciężkie, gdyz element ten jest przedstawiony podczas obróbki wiórowej. w rzeczywistości pozostaje blacha poszycia o grubości 1 do 3 mm z mocniejszymi prostopadłymi żebrami.
    To ja zadam mniej polityczne pytanie
    Czy ostatnie kłopoty ze skrzydłem w A380, to wada projektowa czy błąd podczas wykonywania skrzydła?
    EOS - conditio sine Kwanon...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mxw Zobacz posta
    A380?? :cool:
    aaaa, edit, sory, już podałeś, że tak.
    masz jakiś większy kadr tego puzzla?


    a tak swoją drogą to właśnie - blacha 1 do 3 mm, dźwigary, masa 20 ton - i jak można coś takiego urwać za pomocą drewnianego drzewa? :wink:


    Uploaded with ImageShack.uscała fotka.
    Tak na marginesie to jest najwiekszy na świecie samolot pasażerski. powierzchnia nośna jego skrzydeł wynosi prawie 900 m2. cóż to jest w porównaniu z 200 metrami tutki
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    wbrew pozorom ten rodzaj aluminium jest bardzo kruchy i odkształcenie go w minimalnym stopniu powoduje niszczące zmiany strukturalne. jeśli dodamy do tego wychłodzenie materiału z powodu temperatur rzędu -50st C jakie panują na pułapie 10000 metrów i zużycie naturalne ze względu na upływ czasu to .... . sam nie wiem, bo nie prowadziłem badań w tym temacie.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Bahrd Zobacz posta
    To ja zadam mniej polityczne pytanie
    Czy ostatnie kłopoty ze skrzydłem w A380, to wada projektowa czy błąd podczas wykonywania skrzydła?
    Pracuję w firmie, która zajmuje sie produkcja niektórych detali skrzydła tego samolotu i wziąwszy pod uwagę jakość elementów i rygorystyczne kontrole jakie przechodzą one zarówno na etapie konstruowania samolotu jak i jego produkcji nie można stwierdzić tego jednoznacznie. Czasami wprowadzenie niewielkiej zmiany średnicy otworu diametralnie zmienia parametry wytrzymałościowe całego elementu. Ja obstawiał bym na jeden lub kilka z poniższych czynników:
    1. pogorszenie się jakości materiału konstrukcyjnego w stosunku do tego, jaki został użyty w trakcie badan i budowy prototypu (100% prawdopodobieństwa),
    2. nagłe wprowadzenie zmian bez uprzedniego przebadania (bardzo wątpliwe)
    3. pkt 1 i 2 razem wzięte,
    4. błąd montażowy na skutek niewłaściwych kwalifikacji pracownika z powodu złego przeszkolenia.


    Przy takiej ilości nie można mówić na 100% o przypadku. więcej wywnioskować nie mogę bo firmy zajmujące się montażem są poza moim zasięgiem i objęte tajemnicą. chcecie wiedzieć więcej na temat A380, był film zrobiony przez BBC na temat konstrukcji, produkcji i całego AIRBUS'a. tytułu niestety nie pamietam.
    Ostatnio edytowane przez jaroz ; 02-07-2012 o 15:49 Powód: Automerged Doublepost

  10. #10

    Domyślnie

    Nie spodziewałem się wygranej Ciekawa sprawa. Jak duża część skrzydła to jest na tym zdjęciu? Nowa zagadka za 5 min.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •