Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Metz 54 MZ-3/M3 + 350D?

  1. #1
    Uzależniony Awatar Raff
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    778

    Cool Metz 54 MZ-3/M3 + 350D?

    Czy ktoś używa/ł Metza 54 MZ-3 z kostką M3 podpiętego do EOSa 350D? Jak to się sprawuje? Np. w porównaniu do 550EX/580EX. Teraz używam głównie 420EX z dyfuzorem - jest spoko tylko czasem słaba i długo ładuje. Tego Metza używałem z 300D. Jego automatyka dawała mi zazwyczaj lepsze rezultaty niż E-TTL, dopóki się nie popsuł (teraz sobie tkwi w serwisie). Poza tym lubił się zawiesić, często w najmniej odpowiednim momencie. Teraz jestem na etapie poznawania możliwości E-TTL II I tak się właśnie zastanawiam czy warto będzie zakupić do Metza kostkę M3 (do 350D). I czy z M2 w ogóle nie ruszy??
    Ostatnio edytowane przez Raff ; 01-02-2006 o 20:10

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Raf_1975
    Czy ktoś używa/ł Metza 54 MZ-3 z kostką M3 podpiętego do EOSa 350D? Jak to się sprawuje? Np. w porównaniu do 550EX/580EX. Teraz używam głównie 420EX z dyfuzorem - jest spoko tylko czasem słaba i długo ładuje. Tego Metza używałem z 300D. Jego automatyka dawała mi zazwyczaj lepsze rezultaty niż E-TTL, dopóki się nie popsuł (teraz sobie tkwi w serwisie). Poza tym lubił się zawiesić, często w najmniej odpowiednim momencie. Teraz jestem na etapie poznawania możliwości E-TTL II I tak się właśnie zastanawiam czy warto będzie zakupić do Metza kostkę M3 (do 350D). I czy z M2 w ogóle nie ruszy??
    Wydaje mi sie, że skoro lampa dobrze współpracowała z 300D, to równie dobrze będzie się sprawować z 350D. To czy będzie to E-TTL czy E-TTL II zależy wyłącznie od korpusu.
    Zaznaczam, że to tylko moje przypuszczenia, ponieważ nie orientuję się w tych kostkach itp.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  3. #3
    Uzależniony Awatar Raff
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    778

    Domyślnie

    Nie chodzi tylko o E-TTL I/II ale o to, że 350D wymaga kostki M3, 300D wystarczała M2. Właśnie się dowiedziałem, że kostkę można przeprogramować do M3 (zawsze to taniej niż kupno nowej). Dzięki za odzew... Jakby ktoś potrzebował to na stronie metza:

    http://www.metz.de/en/photo_electron...suche.143.html

    można sprwadzić jaka kostka, z jaką lampą, do jakiej skrzynki

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    40

    Domyślnie

    Używam 54 MZ-3 z kostką M2 ( może przeprogramowana, bo w zakupionej instrukcji jest zaklejone M2 i naklejone M3) do 20D jak dotąd z powodzeniem. Kostki do 350D czy 20D zalecane przez Metz są praktycznie takie same.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Raf_1975
    Nie chodzi tylko o E-TTL I/II ale o to, że 350D wymaga kostki M3, 300D wystarczała M2. Właśnie się dowiedziałem, że kostkę można przeprogramować do M3 (zawsze to taniej niż kupno nowej)...
    Aha... teraz kapuję o co chodzi.
    Widać Canon rzuca Metzowi kłody po nogi, tak samo jak Sigmie ze starszymi obiektywami
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •