Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Powershot S1 IS - poziome paski zamiast zdjęcia

  1. #1

    Domyślnie Powershot S1 IS - poziome paski zamiast zdjęcia

    Witam!

    To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli coś sknocę.

    Po dokładnie 2 latach leżenia na półce w komfortowych warunkach odgrzebałem swojego starego Canona S1 IS. Aku oczywiście były wyciągnięte (karta również), aparat nie upadał, ani oczywiście nie był nawet choćby zawilgocony.
    Po włączeniu działa menu, wskaźniki, lcd. Natomiast to co wyświetla lcd i co jest podawane na wizjer to skaczące poziome pasy. Aparat robi zdjęcia, włącza flash, zoomuje. Nie rejestruje nagrań video i podaje nieprawidłowe dane co do ilości możliwych do zapisania zdjęć na karcie (9-10), pomimo, że karta jest pusta i dobrze podaje ilość wolnego miejsca.
    Najważniejsze jest jednak to, jak wygląda zapisane zdjęcie, przykład:

    lub (włączona sepia):

    Zdjęcie ma poprawnie zapisane parametry exif.
    Przed momentem aparat na kilkanaście sekund "zaskoczył" i zaczął wyświetlać poprawnie, niestety po chwili wszystko wróciło do stanu jak wyżej. Nawet nie zdążyłem zrobić wtedy zdjęcia.
    Aparat "odtwarza" poprawnie prawidłowe zdjęcia umieszczone na karcie.
    Brak karty i zamiana na inną nie zmienia sytuacji. Wyłączenie stabilizacji również.

    Posiadam najnowszy firmware, chciałem go przeflashować, ale aparat podaje, że jest aktualny i nie zezwala na ponowne załadowanie fw.

    Czy coś można zrobić samemu?
    Jak ewentualnie próbować przeforsować ponowne flashowanie fimware?
    Gdzie oddać do serwisu (jestem z Krakowa)?
    Jakieś pomysły, sugestie?
    Mam sentyment do tego aparatu...

    PS
    Przypomniałem sobie, iż aparat wcześniej łapał momentami takie poziome paski. Niemniej po chwili mu to mijało, a nawet gdy łapał, to obraz był czytelny.

    PS2
    Zrobiłem edycję i post się zdublował. Jak usunąć poprzedni? Chyba samemu się nie da, więc poprzedni zgłosiłem do usunięcia. Ten jest aktualny. Przepraszam.

    Pozdrawiam i dziękuję,
    Marek
    Ostatnio edytowane przez marek82 ; 22-06-2012 o 02:29 Powód: PS

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar DarekG
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Pisarzowice k/Bielska-Białej
    Wiek
    45
    Posty
    32

    Domyślnie

    Padła matryca, ale jest to związane z wadą fabryczną matrycy od Sony.
    Canon masowo naprawiał/wymieniał aparaty z matrycami od Sony,
    przy czym nie miało znaczenia czy była gwarancja, czy aparat sprowadzony z USA.

    Też to przechodziłem - był etap, że ze względu na brak matryc na wymianę wymieniali S1 na obecny w owym czasie S5, potem znowu dostali jakąś partię matryc i je wymieniali.W moim przypadku (w 2008r. - 4 letnia S1 sprowadzona przez sprzedawcę) czekałem jakieś 3 m-ce i miałem już nawet odpowiedź, że aparat będzie naprawiony, ale w końcu przyszedł kurierem nowy SX10 jak tylko się pojawił w PL.


    Tak, więc warto się tym zainteresować (swego czasu na allegro - S1 z takim uszkodzeniem były licytowane drożej niż działające
    Najlepiej zadzwoń do serwisu Canona na Żytnią, być może jeszcze ta akcja trwa...


    Tu znajdziesz coś na ten temat.
    http://www.canon-board.info/showthre...t=37456&page=6
    Canon S1 IS / 400d + kit + 50/1.8

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za informację!
    Niestety zaliczyłem wtopę, akcja w Polsce była do końca maja 2012.
    Piszę właśnie do Canon USA.
    Może któryś z europejskich serwisów jest znany z jakości obsługi klienta i warto by było do niego napisać?

    Pozdrawiam,
    Marek

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    113

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak napisał wyzej kolega - i tak długo chodziła - mi pare lat temu padła po gwarancji, ale po wysyłce do serwisu dostałem nowiutkiego S5 IS. Warto było

  5. #5

    Domyślnie Flashowanie

    W UK i USA nic z tego. W USA oferują mi Canon Loyalty Program czyli wymiane za doplata na wybrany dostepny model refurbished. Wiecej o tym programie: http://www.fatwallet.com/forums/hot-deals/849344/ Na japonskiej stronie nie znalazlem zadnego info, a pisanie im maila po japonsku niestety mnie przerasta

    Mam jednak 2 pytania.
    1. Czy istnieje mozliwosc przeflashowania tego aparatu na sile? (nie o matryce w tym wypadku chodzi, ale o blad przy podawaniu ilosci dostepnych zdjec).
    2. Na stronie Canon USA podali info, ze to jest wina stykow/"okablowania", byc moze obyloby sie bez wymiany matrycy.
    Cyt: "It has been confirmed that the connecting parts of the internal wiring of the CCD used in affected products may become disconnected."
    Nie wiem, na ile dobry elektronik moglby w to zaingerować.


    Pozdrawiam,
    Marek

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek82 Zobacz posta
    ...Na japonskiej stronie nie znalazlem zadnego info, a pisanie im maila po japonsku niestety mnie przerasta ...
    To napisz po angielsku - myślę, że znajdzie się tam ktoś,
    kto rozumie ten tak mało popularny język

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •