Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Wątek: 5D Mark II - brak reakcji

  1. #1

    Domyślnie 5D Mark II - brak reakcji

    Na początek witam wszystkich!

    Wczoraj znikąd pojawił się problem z moim 5DmkII (zakupiony marzec 2011). Używałem go do filmowania. Wyłączyłem na jakieś 20-30 minut. Po włączeniu aparat praktycznie na nic nie reaguje od wczoraj. A dokładniej mówiąc: Nie działa live view, nie dziłają żadne inne przyciski, nie da się włączyć menu, nie da się przejść z trybu foto na video. Działa górny wyświetlacz na którym widać zmiany parametrów. W trybie zdjęć AF działa owszem, ale nie da się zrobić zdjęcia.

    Taka sytuacja ma miejsce bez względu na obiektyw lub jego brak, baterie, kartę itd. Jednym słowem aparat "umarł", działa tylko górny wyświetlacz i AF i nic poza tym.

    Ktoś ma jakiś pomysł zanim oddam go do serwisu?

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Lodzkie
    Posty
    94

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia jak pomóc. Ale ja bym spróbował wyjąć baterie na trochę dłużej tak z 15 min. Ewentualnie podpiąć pod kompa i pod Eos Utility i zobaczy czy tam możesz zrobić zdjęcie, może jakaś zawiecha softwarowa a nie sprzętowa.
    Do robienia zdjęć używam komórek...
    ... szarych.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety wyjęcie baterii nic nie daje. Podłączenie do komputera także, bo aparat na nie nie reaguje. W dalszym ciągu nie działa nic poza górnym wyświetlaczem i możliwością zmian parametrów tam widocznych oraz AF bez możliwości zdjęć i to wszystko.

    Jutro trzeba będzie spakować aparat i słać na Żytnią...

  4. #4

    Domyślnie

    W takim przypadku konieczne jest dostarczenie sprzętu do serwisu.
    Proszę dokładnie opisać problem i dołączyć do przesyłki.

  5. #5
    Coś już napisał Awatar goran
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    szkoda, że autor wątku nie napisał jak zakończył się temat awarii 5D2. Dopadło mnie coś podobnego ...
    7D, 5D2, 16-35, 35, 50, 85, 135, 70-200

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Niedawno kupiłem używaną 5mk2 podobno w idealnym stanie mechanicznym,mały przebieg w sumie... Wczoraj podczas spaceru z aparatem, stało mi się to samo... Jestem zażenowany, nie wiem co zrobić, sprzedawca wypiera się że była u niego dobra, bez wad. Co mam zrobić? Nigdy więcej nie kupie używanego sprzętu, strasznie żałuje mogłem dopłacić do nowego. HELP !

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Miałem podobny problem. Z tą różnicą, że u mnie nawet górny wyświetlacz nie działał. Okazało się, że padła płyta główna. Przyczyna takiego stanu rzeczy jestnie znana. Aparat nie został zmoczony, ani nie upadł. Wymiana płyty w Szczecinie kosztowała mnie 1200 zł

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Cytat Zamieszczone przez Harry Zobacz posta
    Miałem podobny problem. Z tą różnicą, że u mnie nawet górny wyświetlacz nie działał. Okazało się, że padła płyta główna. Przyczyna takiego stanu rzeczy jestnie znana. Aparat nie został zmoczony, ani nie upadł. Wymiana płyty w Szczecinie kosztowała mnie 1200 zł
    Wracam właśnie z serwisu i okazało się właśnie że to płyta. Koszt płyty to około 800/900zł + robocizna ( do 300zł )
    Jestem załamany,kupiłem używane body za 4.500zł które po kilku dniach zepsuło się,teraz będę odkładał na serwis prawie 1200zł. Ktoś miał szczęście że body sprzedał,ja wielkiego pecha - miałem wątpliwości żeby kupować używany, chciałem zaoszczędzić na - 50 1.4 a teraz ani 50 ani body Canona, jestem załamany... mogłem kupić nowe! przecież mała różnica! Nigdy więcej używanego sprzętu!

  9. #9
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Szczerze współczuję, ale 4500 zł a 6700 (wg Ceneo) to chyba jednak nie taka mała, oczywiście to kwestia względna.

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    No tania ta płytka nie jest - CANON EOS 5D Mark II MAIN PC CIRCUIT BOARD UNIT REPLACEMENT PART Speical Auction | eBay
    Ciekawe co jest przyczyną padających płyt głównych w aparatach (pomijając zalanie).

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •