Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Wątek: 5D Mark II - brak reakcji

  1. #51
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Wątek skończył się nagle, więc go wskrzeszę na chwilę informując, że jak pokazuje życie trzeba mieć trochę szczęścia z zakupem używanego sprzętu i kierować się nawet czymś tak niemierzalnym jak intuicja i nie bać się ryzyka w granicach rozsądku. Canon 5D mark II - dziesięcioletni, w bardzo ładnym stanie zewnętrznym choć używany do ślubów, przebieg ponad 370000 - od pierwszego właściciela, sprawdzony w serwisie po zakupie - i tylko do wyczyszczenia matryca. Mam osobistą nadzieję w amatorskim użytkowaniu na kolejne kilkaset tysięcy klapnięć biorąc pod uwagę te statystyki https://olegkikin.com/shutterlife/canon_eos5dmkii.htm skoro migawka nadal dobrze działa. 1/10 ceny nowego sprzed 10 lat a sprzęt pancerny. Po co się napalać albo kupować powycierane na zewnątrz puszki niby z przebiegiem kilkudziesięciu lub nawet 150 tysięcy zdjęć ponoć na pierwszej migawce bez papierów, pudełka itp. - na odległość czuć ściemę.
    Ostatnio edytowane przez _Jacek ; 09-03-2019 o 16:39

  2. #52
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    mój jest powycierany a ma mały przebieg
    każdemu według potrzeb
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #53
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Dlatego ja od Ciebie bym go nie kupił nawet za tysiaka, chyba, że miałbyś cały komplet, rachunek oryginalny, kartę gwarancyjną, chciałbyś się spotkać i chwilę porozmawiać na temat tego aparatu. Takie życie....

  4. #54
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    jak dla mnie to możesz kupić co i od kogo chcesz
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #55
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Spoko... tak robię

  6. #56
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    mój jest powycierany a ma mały przebieg
    każdemu według potrzeb
    Dokładnie. Znam przypadek że ktoś sprzedawał 5tkę z wymienioną migawką chyba ze trzy razy z przebiegiem na ostatniej pewnie ponad 250 tyś. Aparat nie dość że był chyba półtora roczny to wyglądał jakby był w ogóle nie używany. Znajomi robili nim zdjęcia do allegro w studiu
    .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #57
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Dziwne, że korpus jednym wyciera się niby po kilkudziesięciu tysiącach a innym nie może się wytrzeć po kilkuset tysiącach po znacznej ilości ślubów. Nieważne, ważne jest poczucie satysfakcji z nabytego sprzętu, współczuję wstecz użytkownikowi @facestock.
    Ostatnio edytowane przez _Jacek ; 09-03-2019 o 19:33

  8. #58

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    W dzieciństwie trenowałem tenis stołowy - zawsze zazdrościłem tym, co ich gumy były mega wytarte w miejscu spoconego kciuka, wyglądało to "bardzo pro", ale czy byli dobrymi zawodnikami? Mnie się gumy od potu nie wycierały, body też mi się nie chcą wycierać do gołego magnezu, mimo iż bardzo się staram

  9. #59
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: 5D Mark II - brak reakcji

    Po wyglądzie bagnetu też można wiele powiedzieć o przeszłości aparatu (lub obiektywu).

    Jednak kluczowa informacja to przede wszystkim to: "miedziane styki w dobrej kondycji powinny mieć złoty kolor, jeśli pokrywają się zielona patyną to napewno należy zrezygnować z zakupu takiego aparatu. Aparat mógł wpaść kiedyś do wody lub był przechowywany w zbyt wilgotnym środowisku."

    http://kursfotograficzny.com/jak-kup...zywany-aparat/
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-03-2019 o 12:17
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #60
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    No nie mogę ha, ha, ludziska to mają kasę na co wydawać https://allegro.pl/oferta/canon-eos-...bcm-7887070982

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •