Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60

Wątek: 5D Mark II - brak reakcji

  1. #31
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Wróciłem z serwisu. Mam już 5tkę wymieniłem płytę główną, zapłaciłem 1300zł . Okazało się że spust migawki również do wymiany 350zł ( wcześniej miałem wrażenie że kiepsko reaguje na wciskanie, oczywiście pomyślałem że 5dmk2 tak ma) , zepsute gniazdo PC również wyszło w praniu - na szczęście Pan się zlitował i naprawił za free. Podobno aparat nieźle zasyfiony od zewnątrz, został przeczyszczony też za free Wyszło też na jaw że aparat był rozkręcany już wcześniej i grzebano w nim!

    Powiedziałem serwisantowi o całej sytuacji, stwierdził żebym się nie dziwił, bo to normalne ze sprzętem elektronicznym który ma kilka lat. Że to codzienność, u niego że przychodzą ludzie z lustrzankami zakupionymi u kogoś używanymi i płaczą

    Generalnie wyszło to tak:
    aparat kupiłem używany w "prawie idealnym stanie" na allegro za 4.599zł + 50 zł kurier
    wymiana płyty na nową 1300zł
    wymiana spustu migawki na nowy 350zł

    Wyszło na to że zapłaciłem za tego grata 6300zł tyle ile bym zapłacił za nowy, z gwarancją.
    a teraz mam prawie 4letni aparat, który okazał się zasyfiony, po awariach - a podobno był w idealnym stanie! Tak wyglądał.

    Dodzwoniłem się do wcześniejszego właściciela, opowiedziałem całą sytuację, nic mi w sumie na to, bo wciąż trzymał się wersji że aparat był idealnie utrzymywany i używał go typowo amatorsko bez awarii, nie był otwierany i w ogóle z nieba spadł. Przy serwisowaniu okazało się że był otwierany i było w nim grzebane!

    Jaki z tego morał !

    Nigdy więcej używanego sprzętu, w takich przegiętych cenach! Chyba że się okazyjnie coś trafi !

  2. #32
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Jak we wszystkich zakupach za takie pieniadze, wskazana jest daleko idąca rozwaga. Bez napałki i rzucania się na "okazje". W świecie idealnym nie byłoby sprzedawców - szmaciarzy. Ale o tym od razu zapomnij - to utopia.
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  3. #33
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Dając 4500 zł za 5d2 to duże prawdopodobieństwo, że jest to już wycieruch.

  4. #34
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Cytat Zamieszczone przez CSI Zobacz posta
    Może inaczej... uda się wymienić fizycznie płytę ale nie naprawić! Do naprawy konieczne jest wprowadzenie do pamięci aparatu danych które przy każdej takiej naprawie udostępnia producent. Wiele tego typu napraw kończy się tak, że aparat trafia do naszego serwisu w celu dokonania pełnych regulacji i aktualizacji danych.
    Dziękuję za troskę, ale daję sobie radę zarówno z fizyczną wymianą płyty głównej, jak i z przeniesieniem danych i ustawień ze starej, oryginalnej płyty głównej do nowej.
    Choć tutaj mogę potwierdzić, iż ogromna większość firm nie potrafi tego zrobić (lub nie ma odpowiednich narzędzi) i cała naprawa ogranicza się w sumie do mechanicznej wymiany płyty i skręceniu aparatu...

  5. #35
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Cytat Zamieszczone przez Naprawiacz Zobacz posta
    przeniesieniem danych i ustawień ze starej, oryginalnej płyty głównej do nowej
    W tym celu używasz tego oprogramowania? - Software Canon EOS 5D MK2 Advanced

  6. #36
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Nie, nie używam tego programu.

  7. #37
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    No to widać są tańsze sposoby

  8. #38
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    60
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    A może wypowiedzieliby się użytkownicy 5D2, którzy kupili nówki sztuki z gwarancją, którym w okresie objętym gwarancją padła płyta i dzięki wlasnie naprawie gwarancyjnej zaoszczędzili owe 1,3k zł?
    Coś mi się zdaje, że to całe gadanie o kupowaniu nowego bo "nowe to nowe" sprowadza się tutaj do udowadnianiu "wyższości świąt..."
    Tak się składa, że kiedyś rozmawiałem z gościem z poważnej firmy, który stwierdził, że duże firmy produkcyjne zatrudniają sztaby ludzi, którzy mają tak obliczyć i dobrać wytrzymałość materiałów użytych do produkcji aby finalny produkt sprawował się bezawaryjnie w okresie gwarancji a potem... są m.in. takie "zdarzenia" jak u założyciela wątku...
    Więc jak to jest w tych nowkach na gwarancji?


    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  9. #39
    Coś już napisał Awatar goran
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Cytat Zamieszczone przez YaneC Zobacz posta
    A może wypowiedzieliby się użytkownicy 5D2, którzy kupili nówki sztuki z gwarancją, którym w okresie objętym gwarancją padła płyta i dzięki wlasnie naprawie gwarancyjnej zaoszczędzili owe 1,3k zł?
    Sam jestem w podobnej sytuacji dlatego "obudziłem" ten wątek
    Niestety nadal czekam na decyzje sklepu w sprawie awarii i dalszej procedury. Objawy jednoznacznie wskazują na awarię płyty głównej. Sprzęt już po gwarancji rocznej canona ale załapał się na dwuletnią sklepową. Jak widać nie ma reguły czy to używka czy prawie nówka ze sklepu
    Jak tylko moja sprawa dobiegnie końca napiszę kilka słów ...
    7D, 5D2, 16-35, 35, 50, 85, 135, 70-200

  10. #40
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    te gdybanie nówka czy używana to tak jak z prognozami długoterminowymi. Skoro przez 100 lat w lipcu było ciepło to w tym roku prawdopodobnie też będzie ciepło a jak będzie zimno to powiedzą że to normalne w naszym klimacie i taki wyjątek potwierdza tylko regułę że generalnie w lipcu ma być ciepło...

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •