Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60

Wątek: 5D Mark II - brak reakcji

  1. #11
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Zaplanowana nieprzydatność?
    Wiem, jedzie spiskiem, ale kto wie?

  2. #12
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Niesamowity pech...
    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_PL Zobacz posta
    Ciekawe co jest przyczyną padających płyt głównych w aparatach (pomijając zalanie).
    Też mnie to ciekawi.

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    jak to co - gówniana jakość

    są urządzenia elektroniczne często bardziej skomplikowane które działają przez 10 czy 20 lat...

    padają żeby kupić 5d3 i zbierać na kolejny

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    z tego co pamiętam na studiach uczyli mnie, że elektronika ma stałe prawdopodobieństwo awarii, czyli statystycznie tak samo często psuje się na początku jak i po jakimś czasie użytkowania - ale to w warunkach idealnych, w świecie realnym dochodzi nierównomierne lutowanie, wygrzanie elementów, kiepska jakość komponentów i przede wszystkim złe projektowanie - bez odrobiny zapasu "mocy" i ze zbyt małą tolerancją.
    pstrykacz nie fotograf*

    *(przecinek wstawić gdzie kto chce)

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    jak to co - gówniana jakość

    są urządzenia elektroniczne często bardziej skomplikowane które działają przez 10 czy 20 lat...
    No i też się psują .
    To co człowiek stworzył zawsze się może zepsuć to po prostu nieuniknione. Rakiety się psują, a co dopiero aparat.
    Poza tym piszecie jakby to było nie wiadomo jak popularne zjawisko. Jeśli ten sprzęt jest tak tragicznej jakości to nie wiem po co się jeszcze z nim męczycie .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    używam - rachunek zysków (zdjęcia) i możliwych strat (np awarie) jest akceptowalny

    płyt pada sporo tak jak sobie czytam na forach

    co to znaczy "pada płyta" ? cała nie "pada" tylko jakiś element - producentowi nie opłaca się naprawiać...
    musi zarabiać

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    płyt pada sporo tak jak sobie czytam na forach
    A dasz przykłady, i ile padło z powodu jak to stwierdziłeś ich "gównianej jakości"?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    nie prowadzę dziennika z zapiskami o tym co czytam

    za to mogę napisać że trzem znajomym z łódzkiej filmówki padły płyty w okresie tak od miesiąca do roku po gwarancji
    w ich wypadku "padła płyta" to ocena serwisu, nie grzebali w nich tylko zapłacili za wymianę

    żebyś nie czuł się zawiedziony - 5d3 też są fajne i wymagają tańców rytualnych wokół

    Update on the Petition to Canon Regarding Freezing 5D Mark IIIs During Video Capture Ť nofilmschool


    to ja ponowię - co to znaczy "pada płyta", dlaczego wymienia się ją w całości ?

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    to ja ponowię - co to znaczy "pada płyta", dlaczego wymienia się ją w całości ?
    uszkodzeniu ulega jakiś element na płycie i nikt nie będzie się bawił w wylutowywanie i wlutowywanie, zwłaszcza, że druk na płytach jest z reguły wielowarstwowy i to nie jest taka prosta naprawa jak w radzieckich telewizorach poza tym sama diagnostyka który to element na płycie może zająć dużo czasu a czas jak wiadomo to też pieniądz - prościej wymienić cały element wykonany w fabryce spełniający normy producenta ....
    pstrykacz nie fotograf*

    *(przecinek wstawić gdzie kto chce)

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: 5D Mark II - brak reakcji

    Cytat Zamieszczone przez zoomi Zobacz posta
    nie prowadzę dziennika z zapiskami o tym co czytam

    za to mogę napisać że trzem znajomym z łódzkiej filmówki padły płyty w okresie tak od miesiąca do roku po gwarancji
    w ich wypadku "padła płyta" to ocena serwisu, nie grzebali w nich tylko zapłacili za wymianę
    No..... a moja ciotka kuzynki szwagra to się dowiedziała w sklepie, że podobno 1Dx też się psują .

    Po prostu powiedz że się zapędziłeś z tym stwierdzeniem, bo takie opowiastki to wiesz ile są warte .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •