Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Obiektyw Canon kit vs. Canon Ultrasonic

  1. #1
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie Obiektyw Canon kit vs. Canon Ultrasonic

    Mam aparat Canon Eos 500N i min. obiektym kitowy EF 28-80 f/3,5-5,6.
    Znajomy tez ma taki aparat i obiekty z tą różnicą że obiektyw jest ultrasonikiem .

    Zauważyłem że po założeniu jego obiektywu do mojej lustrzanki , obraz w lustrze jest trochę jaśniejszy a kolory żywsze.
    Czy to normalne zjawisko, czy też mam jakiś felerny ten obiektyw.

    Oczywiście nie mówię o silnikach i tym że ultrasonic to made in japan, ale czy szkło zastosowane w tym obiektywie jest lepsze od tego obiektywu kitowego?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie Re: Obiektyw Canon kit vs. Canon Ultrasonic

    Cytat Zamieszczone przez satriani
    Mam aparat Canon Eos 500N i min. obiektym kitowy EF 28-80 f/3,5-5,6.
    Znajomy tez ma taki aparat i obiekty z tą różnicą że obiektyw jest ultrasonikiem .

    Zauważyłem że po założeniu jego obiektywu do mojej lustrzanki , obraz w lustrze jest trochę jaśniejszy a kolory żywsze.
    Czy to normalne zjawisko, czy też mam jakiś felerny ten obiektyw.

    Oczywiście nie mówię o silnikach i tym że ultrasonic to made in japan, ale czy szkło zastosowane w tym obiektywie jest lepsze od tego obiektywu kitowego?
    Musiałbyś dokładnie sprawdzić którą wersję ma Twój znajomy bo 28-80 występowały co najmniej w kilku, niemniej jednak to zjawisko to na albo produkt Twojej wyobraźni, albo masz popsuty obiektyw, albo przed jeden patrzysz na ogniskowej 28 a przed drugi na 80 mm (jasność się zmienia z ogniskową).
    Optycznie były minimalne różnice pomiędzy różnymi wersjami 28-80 (nie do zobaczenia na matówce), a odpowiadające sobie wersje obiektywów z różnymi silnikami (DC/USM) były optycznie identyczne.

    Aha - i obiektyw kitowy oznacza że jest często dołączany w komplecie do korpusu, USM'y też były dołączane w KIT'ach AFAIR.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #3
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    Krzychu nie tylko ja to widziałem
    Obiektyw kupiłem z aparatem w fotojokerze, i jak dotąd sprawuje się dobrze .
    Być może to subiektywne odczucie, dlatego chciałem sprawdzić czy ktoś na forum miał podobne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •