Strona 79 z 79 PierwszyPierwszy ... 2969777879
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 790

Wątek: Canon 50mm f/1.2 L USM lens

  1. #781
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 431

    Domyślnie Odp: Canon 50mm f/1.2 L USM lens

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Sigma utrzymuje ze jakoscia dorownali Otusowi. Co musialby zrobic Canon? Dorownac, dac sprawny i szybki af.
    Jak jeszcze bedzie 1,2 to przyda sie etopirynka :-)
    Jak dla mnie to wystarczy, że poprawią CA, dadzą odrobinę więcej ostrości na 1.2 i zachowają wagę na dotychczasowym poziomie.

  2. #782
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon 50mm f/1.2 L USM lens

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Sigma utrzymuje ze jakoscia dorownali Otusowi. Co musialby zrobic Canon? Dorownac, dac sprawny i szybki af.
    AF mogą w 50/1,2 dać sprawny, ale na szybki raczej bym nie liczył.

  3. #783
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 50mm f/1.2 L USM lens

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    Panowie doszły mnie słuchy, że 50 l 1.2 z nowszych lat produkcji (2016???) są poprawione optycznie względem tych z pierwszych lat produkcji - mógłby ktoś potwierdzić te rewelacje?
    Ja jak się chcę czegoś dowiedzieć nie z plotek internetowych to piszę prosto do producenta danego urządzenia.

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    i obczaiłem też 50mm 1.2 - kurde ostrość na moim 5ds r taka jak w mojej sigmie art i dodatkowo ostry był nawet na f1.2 (kiedyś chyba w 2012 testowałem tą elkę i na 1.2-2.0 był dramat). Normalnie nie mogłem uwierzyć. Gość mi powiedział (canon pro partner), że właśnie nowsza produkcja jest mocno poprawiona optycznie.
    W 99% to zasługa filtru dolnoprzepustowego pozbawionego właściwości antyaliasingowych oraz sprawnie działającego układu AF w Twoim modelu aparatu, pozostały 1% to natrafienie na idealnie technicznie wykonany (spasowanie soczewek?) egzemplarz.

    W roku 2015 miałem u siebie na jesieni dwa egzemplarze EF 50mm f/1.4 USM kupione w dwóch różnych sklepach internetowych. Obydwa zostały wyprodukowane w roku 2015 a różniły się tylko miesiącami produkcji. Jeden był w **** mydlany a drugi był jego kompletnym przeciwieństwem także coś takiego jak rozrzut jakościowy występuje i niestety cały czas ma się nieźle.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 04-10-2016 o 12:22

  4. #784
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    42
    Posty
    577

    Domyślnie Odp: Canon 50mm f/1.2 L USM lens

    Dziwi mnie to, że taka ogniskowa jak 50mm w canonie już długo nie ma porządnego następcy, do elki można się przyczepić, na 50/1.4 też można pomarudzić, a 50/1,8 to żadne osiągnięcie jeśli chodzi o światło w 50-tkach, konkurencja od sigmy już dawno wypuściła ex-a, teraz niedawno arta, a canon nic tylko 1,8.
    Może w końcu dadzą nam jaką porządną 1,4 albo wymiatacza elke.
    5d III; eos 5; EF15/2,8; 35L; 50/1,4; 85/1,8; 135L; 430ex; YN600ex; metz 58

  5. #785
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 50mm f/1.2 L USM lens

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    i obczaiłem też 50mm 1.2 - kurde ostrość na moim 5ds r taka jak w mojej sigmie art i dodatkowo ostry był nawet na f1.2 (kiedyś chyba w 2012 testowałem tą elkę i na 1.2-2.0 był dramat). Normalnie nie mogłem uwierzyć. Gość mi powiedział (canon pro partner), że właśnie nowsza produkcja jest mocno poprawiona optycznie.
    masz na myśli elke przymkniętą do 2.8 lub nawet 4 - wtedy uzyskuje porównywalną ostrość do S50A ewentualnie te wszystkie niezależne testy na internetach to kłamstwo - jakoby elka uzyskiwała ostrość porównywaną do sigmy po przymknięciu do conajmniej 2.8 - wszystkie testy bo jeszcze nie widziałem takiego w którym by wyszło coś innego no jeszcze zostaje opcja że testować też trzeba umić i ja osobiście bym na to stawiał

    co do poprawy optyki to wątpię - gość chciał sprzedać - wtedy powie wszystko co kupujący chce usłyszeć, a nawet więcej
    ale tą samą prawdę słyszałem o
    17-40 - nowsze egzemplarze są lepsze optycznie
    100-400 I - nowsze egzemplarze są znacznie lepsze optycznie
    używam obu, egzemplarze z nowej serii - optycznie po prostu miodzio
    każdy może dopisać jeszcze jakieś modele o których przedstawiciel handlowy powiedział że są ulepszone

    a tak ogólnie to wyobrażam sobie że mogli zmienić powłoki na soczewkach i to wsio, więcej bardzo wątpliwe - serwis musiałby wiedzieć o takich zmianach i to by wcześnie czy później wyszło.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 04-10-2016 o 12:57
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #786
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon 50mm f/1.2 L USM lens

    ...a może poprawili elektronikę w szkle lub oprogramowanie w nowszych body i przez to nowsze egzemplarze lepiej trafiają - przez co jest wrażenie lepszej ostrości. Jakby co to tylko sobie gdybam
    Miłego dnia
    moja www

  7. #787
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Canon 50mm f/1.2 L USM lens

    Nie sadze. Jak juz pisalem.Canon na bank by sie tym pochwalil.

  8. #788
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    42
    Posty
    577

    Domyślnie Odp: Canon 50mm f/1.2 L USM lens

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    ...a może poprawili elektronikę w szkle lub oprogramowanie w nowszych body i przez to nowsze egzemplarze lepiej trafiają - przez co jest wrażenie lepszej ostrości. Jakby co to tylko sobie gdybam
    To, że szkło lepiej trafia nie oznacza że jest ostrzejsze. Nie myl szybkości i celności AFu z jakością optyczną szkła.
    5d III; eos 5; EF15/2,8; 35L; 50/1,4; 85/1,8; 135L; 430ex; YN600ex; metz 58

  9. #789
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 50mm f/1.2 L USM lens

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    ...a może poprawili elektronikę w szkle lub oprogramowanie w nowszych body i przez to nowsze egzemplarze lepiej trafiają - przez co jest wrażenie lepszej ostrości. Jakby co to tylko sobie gdybam
    lepsze czy gorsze trafianie przy testach optyki powinno być nieistotne - jeśli jest to patrz punkt "testować trzeba umić"
    lepsze czy gorsze trafianie jest istotne przy testach autofocusa
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #790

    Domyślnie Odp: Canon 50mm f/1.2 L USM lens

    W sumie tak czasami wpadam tutaj pozczytać co się tu wypisuje i zawsze zastanawia mnie czemu ktoś w 50L szuka ostrości. To jest specyficzne szkło do specyficznych zastosowań. Dobra sztuka daje dobrą ostrość od 1.2 w centrum ale w tym szkle nie o to chodzi. Pomimo korpusu Sony A7s nadal używam tego szkiełka na adapterze i na razie nie znalazłem godnego nastepcy...
    Blog | DeviantArt
    A900,5Dmk2

Strona 79 z 79 PierwszyPierwszy ... 2969777879

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •