Strona 3 z 79 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 790

Wątek: Canon 50mm f/1.2 L USM lens

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie

    BeatX,jestem mocno zdziwiony,że po tak krytycznych wnioskach względem 50L...wystawiłeś 50 1,4 na aukcję,a zostawiłeś tego drogiego i takiego samego optycznie 1,2??
    50 F1.4 to shit pod względem wykonania. żeby Canon wypuścił 50 F1.4 L za cenę 2 x 50 F1.4 to pewnie 1.2 nie znalazłoby wielu klientów.

    Ja mam 50 F1.8. Niewiele bardziej badziewny niż 1.4 a jednak jeszcze tańszy. Może kiedyś doczekam się sensownej 1.4 od Canona. Bo Sigma mnie nie przekonuje AF.

    Jak ktoś ma kasę to 1.2 jest fajnym wyborem.

  2. #22
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMA Photography Zobacz posta
    Co się dziwisz, Kolega zarabia tym obiektywem to mu wolno
    no ale po co ten sarkazm i trollowanie stary? masz jakies kompleksy czy co?
    chcesz zasiac ferment to wal do mnie na PW a nie zasmiecaj watku ;]
    sprzedaje 50/1.4 a kupilem 50L bo jak juz wspomnialem w pierwszym poscie - lubie 50mm, a zalezalo mi na niezawodnosci i uszczelnieniach
    kto byl na plenerze nad morzem z 50/1.4 ten pewnie wie w czym rzecz..

  3. #23

    Domyślnie

    Jako że to moja ulubiona ogniskowa, bardzo długo chorowałem na to szkło. Próbując podejść racjonalnie do tematu kupiłem Sigmę. Na początku byłem z niej zadowolony. Nie jestem maniakiem ostrości, także byłem w stanie przeżyć jej humory, ale po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że moje zdjęcia rozjeżdżają się kolorystycznie (wszystkie moje pozostałe obiektywy pochodzą od Conana). Sigma daje jakiś dziwny, musztardowy zafarb. Choroba pt. 50L uderzyła z nową mocą.
    Znalazłem na allegro śmiganą sztukę za 4k i zanabyłem. Sigmę dostała Mama

    Od tamtej pory w zasadzie jest to mój podstawowy obiektyw, rzadko kiedy odpinany od body. Uwielbiam, mimo że ma najwolniejszy i najmniej pewny AF w mojej szklarni (oprócz niego 24L i 70-200L). Jest też najmniej ostry (z Sigmą przegrywa znacznie (o ile uda się jej trafić ) Co z tego. Kolory, kontrast i praca pod światło - cud, miód i orzeszki!

    50L nie jest szkłem idealnym, a już na pewno nie dla ludzi, których podstawowym kryterium oceny jest ostrość. Ma kilka wad, ale jeśli tylko ktoś ma ich świadomość przed kupnem i je akceptuje, to obiektyw odwdzięczy się naprawdę pięknymi obrazkami.

  4. #24

    Domyślnie

    Czy ktoś z Łodzi posiada to szkło ?
    Chętnie bym porównał go ze swoją Sigmą 50mm
    Był Nikon... teraz jest Canon !

  5. #25
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafalp88 Zobacz posta
    Czy ktoś z Łodzi posiada to szkło ?
    Chętnie bym porównał go ze swoją Sigmą 50mm
    tez jestem ciekaw takiego zestawienia
    jakby byl ktos ze szczecina w posiadaniu sigma 50/1.4 to chetnie sie umowie na spotkanie celem przeprowadzenia testow vs. 50L

  6. #26

    Domyślnie

    Żaden sarkazm i żadne tam trolowanie. Taka subtelna uszczypliwość nie kwalifikująca się na PW Kompleksów nie muszę leczyć eLkami. Mam nadzieję, że się nie zawiedziesz na uszczelnieniach eLki.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    tez jestem ciekaw takiego zestawienia
    jakby byl ktos ze szczecina w posiadaniu sigma 50/1.4 to chetnie sie umowie na spotkanie celem przeprowadzenia testow vs. 50L
    W zasadzie mam dostęp do obu. Tyle, że ze mnie tester średni. Napiszcie jakie zdjęcia chcecie, to mogę coś machnąć ;-)

  8. #28
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basar Zobacz posta
    W zasadzie mam dostęp do obu. Tyle, że ze mnie tester średni. Napiszcie jakie zdjęcia chcecie, to mogę coś machnąć ;-)
    no to jak masz czas i ochote to strzel zdjecia pod swiatlo, przy silnym sloncu na najwiekszych przeslonach - do f/2.0 wlacznie
    warto tez porownac bokeh obu obiektywow przy powiedzmy f/1.4
    te dwa aspekty (poza ostroscia ofkors) sa chyba najczesciej brane pod uwage przy wyborze obiektywu.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    kto byl na plenerze nad morzem z 50/1.4 ten pewnie wie w czym rzecz..
    A właśnie. Jakoś zauważyłem, że od cholery zdjęć robię nad oceanami. Zacząłem się zastanawiać nawet czy to wpływa jakoś na sprzęt. Często mam wrażenie, że później lekko obudowa mi się klei od morskiego powietrza. Jak to jest?

  10. #30

    Domyślnie

    no ciężej się nad morzem robi, jak coś troszkę zachlapiesz to sól się osadza, jak mocniej zawieje ( a jak wiadomo sporo wieje) to piasek w szpary wchodzi, więc na pewno uszczelnienie 50L na plus. Choć bał bym się bez filtra założonego latać, trochę martwiący jest jeżdżący środek przy zmianie pkt ostrości
    Z Markiem, Elą, Nikosiem i czterdziestką na karku przemierzam świat....

Strona 3 z 79 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •