Strona 2 z 79 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 790

Wątek: Canon 50mm f/1.2 L USM lens

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    62

    Domyślnie

    Zrezygnowałem z zakupu tego szkła z obawy na focus shift. No i ogniskowa mi niezbyt leży. A miałem okazje na alledrogo wyrwać go za 3900. Może bym się zdecydował jakbym miał okazję solidnie przetestować, bo podobno sporo egzemplarzy jest trefnych.

    Tak piszecie o wysokiej cenie non stop a i tak kupiliście
    W porównaniu do 50L 1.0 to ta cena jest i tak spoko
    Znam gościa, który posiada stare 50L i wysłał mi dwa sample na 1.0 na których ostrość nie zachwyca. Podejrzewam, że nowsza wersja jest ostrzejsza.

    Ogólnie to w tego typu obiektywie ostrość schodzi na drugi plan. Możliwość robienia przyzwoitych fotek na 1.2 gdy nie ma za wiele światła to jest podstawowe zastosowanie tego szkiełka. Ja do tego celu wolę używać 85L, który przy okazji jest super ostry już od f/1.2 :cool:

  2. #12
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Z 85L jest jeden problem ... nie ma ogniskowej 50mm

  3. #13
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Nie zgodze sie z tym, ze pod swiatlo zachowuje sie tak samo jak 50/1.4. W zyciu. Zupelnie inna praca, kontrast i kolory.
    no dobra, przyznam ze nie testowalem dokladnie pracy pod swiatlo - bo za bardzo nie bylo warunkow ku temu (w szczecinie ostatnimi czasy pogoda nie rozpieszcza )
    napisalem po prostu swoje odczucia po kilku dniach obcowania z 50L
    poczekam na pelne slonce i jezeli bede mial jeszcze obie piecdziesiatki w domu, to pojde porobic dokladne testy w pracy pod swiatlo - bo sam jestem ciekaw co i jak.
    tylko nie wiem, czy zdaze bo wystawilem 50/1.4 na allegro (aukcja sie konczy w niedziele), a tu prognozy pokazuja non-stop zachmurzone niebo..
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez MMA Photography Zobacz posta
    Czemu? to tak jakby każdemu odradzać zakup "lepszego" auta jak nie jest taksówkarzem. Stać kogoś na to żeby eLka leżakował w torbie 361 dni w roku - jego sprawa.
    odradzam, poniewaz za te roznice w cenie mozna np. kupic uzywany 35L (nowe sa po 5400, wiec mysle ze spokojnie mozna wyrwac uzywke za ~ 4500 pln http://www.ceneo.pl/102425 ), i taki manewr bardzo znaczaco wplynie na merytoryke i warsztat fotograficzny
    a argument ktory podales to po prostu czysty snobizm - wydam full kasy, bo stac mnie i mam kaprys.
    jasne ze mozna - kto zabrania - tylko po co?
    Ostatnio edytowane przez BeatX ; 05-06-2012 o 11:06 Powód: Automerged Doublepost

  4. #14

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez Czacha Zobacz posta
    Z 85L jest jeden problem ... nie ma ogniskowej 50mm
    Właśnie:razz:

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    jasne ze mozna - kto zabrania - tylko po co?
    A czemu ktoś w ogóle fotografuje chociaż nie zarabia?

    Komplet stałek L od 14mm do 1200 mm plus fish i Tiltshift-y jest potrzebny każdemu kto robi lustrzanką określony rodzaj fotek.
    Przecież to w końcu kosztuje tyle ile średni samochód.Takich samochodów na ulicach nie brak,a nie wszystkie są potrzebne do zarobków.
    Kwestia potrzeb ,gustów, wyborów,
    stawianych sobie priorytetów i celów.
    W każdej dziedzinie zaawansowany amator wydaje więcej niż zawodowiec pytający :
    Czy mi się opłaci i....właśnie po co

    Kochasz to płać i się ciesz.Warto.Bardzo warto.Będziesz szczęśliwy :-)
    Pracujesz ? więc kalkuluj,kupuj ,sprzedawaj ,zarobisz pieniądze,ale nie próbuj zrozumieć hobbysty.Inny świat.
    Tak już jest.Nikt nie może mieć wszystkiego IMHO.
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 05-06-2012 o 11:43

  6. #16
    Początki nałogu Awatar rysib
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    47
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Kochasz to płać i się ciesz.Warto.Bardzo warto.Będziesz szczęśliwy :-)
    Pracujesz ? więc kalkuluj,kupuj ,sprzedawaj ,zarobisz pieniądze,ale nie próbuj zrozumieć hobbysty.Inny świat.
    Tak już jest.Nikt nie może mieć wszystkiego IMHO.
    Podpisuję się pod tym stwierdzeniem obydwoma rękoma. Hobbyści i młode matki nie pytają o cenę zbyt często, a i tak jak się spytają, to kombinują jak tu kupić to coś...
    Jestem amatorem, i nie zarabiam na zdjęciach, co nie znaczy że nie kupiłbym 50L. Z powodów o których pisał janmar (filozof-jasnowidz z niego jaki czy co?)
    Pozdrawiam Rysiek

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Komplet stałek L od 14mm do 1200 mm plus fish i Tiltshift-y jest potrzebny każdemu kto robi lustrzanką określony rodzaj fotek.
    Przecież to w końcu kosztuje tyle ile średni samochód.
    Troche więcej niż "średni" samochód.
    Ja to sobie tłumaczę tak (a raczej żonie, bo sobie nie muszę ), że moi koledzy przechodząc kryzys wieku średniego, kupują kabriolety i jachty, żeby rwać towary, rozpadają się rodziny i dzieci płaczą. Ja sobie kupuję sprzęt, który zawsze chciałem mieć. Żona nie ma więc zastrzeżeń, jedynie na fotografowanie modelek krzywo patrzy
    Tez uważam, że niech każdy sobie kupuje to na co ma ochotę. Nawet jeśli to tylko bizuteria w postaci M9
    Ostatnio edytowane przez dinderi ; 05-06-2012 o 11:58
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    odradzam, poniewaz za te roznice w cenie mozna np. kupic uzywany 35L (nowe sa po 5400, wiec mysle ze spokojnie mozna wyrwac uzywke za ~ 4500 pln http://www.ceneo.pl/102425 ), i taki manewr bardzo znaczaco wplynie na merytoryke i warsztat fotograficzny
    a argument ktory podales to po prostu czysty snobizm - wydam full kasy, bo stac mnie i mam kaprys.
    jasne ze mozna - kto zabrania - tylko po co?
    Żaden argument, bo jak ktoś już ma albo nie chce mieć 35L to co? Życie to w pewnym sensie zaspokajanie kaprysów Właśnie dla tego ludzie wywalają kupe kasy na domy o pow. 250 metrów zamiast gnieździć się w kawalerce, jeżdżą dużymi, paliwożernymi suwami zamiast matizami w gazie i mają 50L w stopce

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Stolica Mazur
    Posty
    45

    Domyślnie

    BeatX,jestem mocno zdziwiony,że po tak krytycznych wnioskach względem 50L...wystawiłeś 50 1,4 na aukcję,a zostawiłeś tego drogiego i takiego samego optycznie 1,2??

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adamss68 Zobacz posta
    BeatX,jestem mocno zdziwiony,że po tak krytycznych wnioskach względem 50L...wystawiłeś 50 1,4 na aukcję,a zostawiłeś tego drogiego i takiego samego optycznie 1,2??
    Co się dziwisz, Kolega zarabia tym obiektywem to mu wolno

Strona 2 z 79 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •