Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Nadchodzi czas kamer 3d

  1. #1
    Bywalec Awatar fhumargo
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Łódź
    Posty
    116

    Domyślnie Nadchodzi czas kamer 3d

    Okolo 1 miesiąc temu zakupilem kamerę Sony HDR-td10e i w kilku zdaniach chciałbym podzielić się spostrzeniami.
    Kamera na pierwszy rzut oko dość gruba - ale nie może być inaczej bo przecież w sobie ma wbudowane dwa przetworniki do pracy w 3d . Jednak grubość ta nie przeszkadza w filmowaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest ekran LCD który w czasie nagrywania lub pózniej odtwarzania wyświetla obraz 3d bez potrzeby dodatkowych okularów. Jakość obrazu i dźwięku bardzo dobra , dodatkowo dźwięk posiada posiada opcje zoom.
    Wady-wad jest kilka , które zauważyłem już na początku i tak : brak wizjera w postaci okulary-podgląd tylko przez LCD co zżera wiecej prądu , jeśli zdjęcia to tylko w 2d a szkoda, potwornie długie zgrywanie materiału wideo do kompa godzinny film zgrywanie ponad 3godziny-więc zrobienie tego bez zasilacza niewykonalne.chyba ze film nagramy na nośnik wymienny i zaczytamy prosto z czytnika. Kamera posiada dodatkowe gniazda na karty ( pamięć wew 64Gb). Plusy-plusem na pewno teraz jest cena bo za kwotę trochę ponad 3k mamy sprzęt 3d , gdzie w innych firmach jest to jeszcze nieosiągalne.
    A tak na marginesie ciekawe kiedy canon zajmie się 3d i będzie można filmowac i pstrykac foto sprzętem naszej ulubionej firmy.chociaz mogły pokusić sie o jakieś nakladki na obiektywny aby 3d bylo dostępne - tak robi panasonic ale słyszałem ze to raczej kicha.
    I na tym tyle moich wywodów , mam nadzieje ze może w kilku z was zaszczepilem chęć spróbowania 3d bo ja jak narazie zafascynowany jestem.
    Sfilmowac w 3d córkę na hustawce z efektem przestrzeni bezcenne.
    Jeszcze jedna uwaga-oryginalna bateria ma nowego chipa więc jak na razie zakup odpowiednika dość ryzykowny-kupiłem 2sztuki u rożnych sprzedawców i nie działały-pojawiał sie napis włóż odpowiednia baterie i koniec.
    7D,EX600,70-200/2,8IS,17-55/2,8,10-22/3,5-4,5

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie

    Ja myślę że 3D się rozwinie w pełnej krasie jak będzie je można oglądać bez okularów. Póki co to ciągle bajer .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Bywalec Awatar fhumargo
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Łódź
    Posty
    116

    Domyślnie 3d

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ja myślę że 3D się rozwinie w pełnej krasie jak będzie je można oglądać bez okularów. Póki co to ciągle bajer .
    Tak zgadzam sie , ze na razie bajer ale ja pomyślałem ze może warto kupić taka kamerę , spróbować w obecnym 3d i mieć archiwum rodzinne w formacie przyszłości. Ale to moje zdanie
    7D,EX600,70-200/2,8IS,17-55/2,8,10-22/3,5-4,5

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Alde
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Koszalin
    Wiek
    57
    Posty
    360

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fhumargo Zobacz posta
    ... A tak na marginesie ciekawe kiedy canon zajmie się 3d i będzie można filmowac i pstrykac foto sprzętem naszej ulubionej firmy.
    A to akurat nie jest specjalny problem zdjęcia 3d można robić bez problemu ja do tego używam części głowicy panoramicznej która ma szynę i szybko można aparat przesunąć o te parę cm.
    Do filmowania 3d można sobie przystawkę samemu zrobić z paru płytek pcv i paru lusterek gdzieś na sieci było to opisane.
    ------------------
    Canon-Foto-Klub
    ------------------
    Sleeping in Light
    ------------------

    It takes love over gold and mind over matter ...

  5. #5
    Bywalec Awatar fhumargo
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Łódź
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alde Zobacz posta
    A to akurat nie jest specjalny problem zdjęcia 3d można robić bez problemu ja do tego używam części głowicy panoramicznej która ma szynę i szybko można aparat przesunąć o te parę cm.
    Do filmowania 3d można sobie przystawkę samemu zrobić z paru płytek pcv i paru lusterek gdzieś na sieci było to opisane.
    Tak zgadzam się z Kolegą - przystawkę na tej zasadzie działania realizuje Panasonic ale znawcy twierdzą , że to kicha gdyż jedna matryca musi byc podzielona na dwie części aby zapisać dwa obrazy.
    Najlepszym na teraz rozwiązaniem 3D jest posiadanie przez sprzęt dwóch niezależnych matryc i takie posiadają kamery z wyższej półki za kilkanaście koła.
    Chwała tym, którzy chcą się bawić w Adama Słodowego ale ja jakoś nie mam smykałki do prac ręcznych
    Więc muszę liczyć na gotowce.
    7D,EX600,70-200/2,8IS,17-55/2,8,10-22/3,5-4,5

  6. #6
    Bywalec Awatar mnocon
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Slask
    Wiek
    42
    Posty
    132

    Domyślnie Odp: Nadchodzi czas kamer 3d

    to kamerka typowo amatorska, jakos obrazka pewnie tez taka jest, narazie to taki raczej gadzet

    ciagle malo kto ma w domu tv 3d czy odtwarzac blu ray, wiekszosc ludzi jest na etapie DVD wiec do 3d jeszcze daleka droga.
    Canon | 1D X | 40d | EOS M | 24-70 2.8 L II | 50 1.4 | 85 1.8 | 430 EXII | 600 EX RT | XH A1 |

  7. #7
    Bywalec Awatar justanimage
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Radom City
    Posty
    237

    Domyślnie Odp: Nadchodzi czas kamer 3d

    Też chciałem się pobawić zdjęciami i filmami 3D, tylko, że nie mam tyle kasy aby kupować kamery Sony 3D za 3tys czy więcej..
    Dlatego kupiłem... kamere Sony 3D za 400zł na allegro i jestem bardzo zadowolony
    Nazywa sie Sony Bloggie MHS-FS3, jest mała, poręczna robi zdjęcia i filmy w 3D (w 2D oczywiście również). Jak dla mnie ma rewelacyjny stosunek mozliwości do ceny.

    PS A co do obiektywów 3D do lustrzanki Canon, to mozna kupic coś takiego:
    Obiektyw Loreo 3D - do zdjęć trójwymiarowych APS-C (2693602884) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    pozdr
    600D + Tokina 19-35 + T28-75 + C50 1.4 + C70-210

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •