Okolo 1 miesiąc temu zakupilem kamerę Sony HDR-td10e i w kilku zdaniach chciałbym podzielić się spostrzeniami.
Kamera na pierwszy rzut oko dość gruba - ale nie może być inaczej bo przecież w sobie ma wbudowane dwa przetworniki do pracy w 3d . Jednak grubość ta nie przeszkadza w filmowaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest ekran LCD który w czasie nagrywania lub pózniej odtwarzania wyświetla obraz 3d bez potrzeby dodatkowych okularów. Jakość obrazu i dźwięku bardzo dobra , dodatkowo dźwięk posiada posiada opcje zoom.
Wady-wad jest kilka , które zauważyłem już na początku i tak : brak wizjera w postaci okulary-podgląd tylko przez LCD co zżera wiecej prądu , jeśli zdjęcia to tylko w 2d a szkoda, potwornie długie zgrywanie materiału wideo do kompa godzinny film zgrywanie ponad 3godziny-więc zrobienie tego bez zasilacza niewykonalne.chyba ze film nagramy na nośnik wymienny i zaczytamy prosto z czytnika. Kamera posiada dodatkowe gniazda na karty ( pamięć wew 64Gb). Plusy-plusem na pewno teraz jest cena bo za kwotę trochę ponad 3k mamy sprzęt 3d , gdzie w innych firmach jest to jeszcze nieosiągalne.
A tak na marginesie ciekawe kiedy canon zajmie się 3d i będzie można filmowac i pstrykac foto sprzętem naszej ulubionej firmy.chociaz mogły pokusić sie o jakieś nakladki na obiektywny aby 3d bylo dostępne - tak robi panasonic ale słyszałem ze to raczej kicha.
I na tym tyle moich wywodów , mam nadzieje ze może w kilku z was zaszczepilem chęć spróbowania 3d bo ja jak narazie zafascynowany jestem.
Sfilmowac w 3d córkę na hustawce z efektem przestrzeni bezcenne.
Jeszcze jedna uwaga-oryginalna bateria ma nowego chipa więc jak na razie zakup odpowiednika dość ryzykowny-kupiłem 2sztuki u rożnych sprzedawców i nie działały-pojawiał sie napis włóż odpowiednia baterie i koniec.