Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Ładowarki 0,5-2 godzinne

  1. #1
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie Ładowarki 0,5-2 godzinne

    Do mojego A60 dostałem gratis ładowarkę Trust.
    Akumulatorki o pojemności 2100 mAh ładują się w niej 16 h, to oczywiscie trochę za długo.
    Wiem ze na rynku jest pełno ładowarek 4-5 h, jednak co myślicie o ładowarkach 0,5h-2h.
    Np GP reklamuje taka ładowarkę, że niby jest najszybsza na rynku.
    Zastanawiam się czy warto inwestować w nią ok.200 pln. Czy zbyt duży prąd ładowania nie skróci znacznie żywotności akumulatorków.
    Proszę o opinię, może ktoś ma takową ładowarę.

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Krakow
    Wiek
    44
    Posty
    66

    Domyślnie

    Witam!

    Mialem tzw szybka ladowarke, ale po paru dniach rzucillem ja w kat i kupilem ladowarke, ktora laduje dluzej.
    Ktos juz tu na forum wspoimnal o tym, ze lepiej kupic maszynke, ktora dluzej laduje. I w cale nie musi to byc jakis klopot. Ja mam dwa komplety akumlatorkow i pradu nigdy mi nie brakuje.
    Moje wrazenia co do szybkich ladowarek (mialem Hame) jest taki, ze nie laduja one do konca.
    To jest tak jak z akumlatorem samochodowym. Chcesz miec dobrze naladwany ladujesz "malym" pradem np. przez cala noc, a chcesz odpalic szybko auto to ladujesz "duzym" pradem bardzo krotko, ale akumlator od razu siada.
    Tak ja to widze. :-)

    pozdrawiam

  3. #3
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    Dzięki za opinię, utwierdziła mnie w takim samym przekonaniu.

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    64

    Domyślnie

    A ja miałem GP PowerBank Smart ładuje w 1h i bzdura, że niszczy aku !
    Dobre firmowe ładowarki procesorowe nie niszczą - aku wymieniałem w A80 raz na tydzień i ładowałem je właśnie szybką ładowarką i pstrykałem i pstrykałem na tych aku.
    Stare łądowarki jakies tanie to niszczą - te co ładują 15 h bardziej zniszczą niz procesorowa ładująca w 1 h
    .:: CANON G5 :: CF Lexar 128 MB :: SanDisk Ultra II 1GB ::.
    >>plfoto<<

  5. #5
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    dlaczego uważasz że te 16 godzinne niszczą?
    Przecież jak się przestrzega ładowania godzinnego to jak je mogą niszczyć ładując małym prądem?

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    53
    Posty
    563

    Domyślnie

    Z tego co wiem to dużo zależy od tego jakich akumulatorów używasz. Niektóre lubią jak je ładować dużym prądem a inne nie. NiMH chyba lubią.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    Możliwe, ale nigdy nie spotkalem się z opiią że duże natężenie prądu poprawnie wpływa na elektrolit, choć wiadomo technika idzie do przodu.

    Pewnie jak odłożę trochę kaski to kupię ładowarę 4-5 h

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satriani
    dlaczego uważasz że te 16 godzinne niszczą?
    Przecież jak się przestrzega ładowania godzinnego to jak je mogą niszczyć ładując małym prądem?
    Dlatego, że ładowarka procesorowa pilnuje żeby nie przeładować aku a w przypadku ładowarek zwykłych często trzeba pilnować, żeby w odpowiedniej chili odłączyć od ładwania.
    Dobry zestaw godzinny to rewelacja - przykład:
    kuzyn przyjechał i miał tylko 2 godziny do pociągu a padły mu aku w aparacie - no to do ładowarki GP i po godzinie zabrał aku i spokojnie focił dalej
    .:: CANON G5 :: CF Lexar 128 MB :: SanDisk Ultra II 1GB ::.
    >>plfoto<<

  9. #9
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    Oczywiście masz rację, ja tylko odnoszę się do stwierdzenia, że same z siebie nie niszczą tylko dłużej ładują i zgadzam sie z tym że jest to uciążliwe.

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    37

    Domyślnie

    Mysle ze jednogodzinna GP smart lub połgodzinna GP U-Smart to przerowst formy nad trescia.
    Ale procesorowe 5h np GP Rapid z podobnymi funkcjami (delta V, temperatura) to oprymalny wybór. Wazne jest to zeby miała wyłączenie wysokiego prądu. No chyba ze ktos na prawde potrzebuje miec w 1 godzine, ja bym kupił za zaoszczedzone pieniadze drugi zestaw samych akumulatorkow "na wszelki wypadek" i jeszcze troche $ by mi zostało.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •