Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Wątek: wysoki szum przy iso100 w rawie z 7d

  1. #1
    Coś już napisał Awatar nero30
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    48
    Posty
    94

    Domyślnie wysoki szum przy iso100 w rawie z 7d

    Witam,.. mam kolejne pytanko do posiadaczy 7d, do niedawna używałem 50d, po przesiadce na 7d zauważyłem że robiąc rawy przy iso 100 w słoneczny dzień są one zaszumione a w zasadzie posiadają takie wyraźne ziarno,.. przepatrzyłem sporo swoich rawów z 50d, 40d, z 5d i nigdzie aż takiej kaszy nie było,... co robię źle? a może to w tym modelu normalne?

    canon A-1; FD 50 1,8; canon 5d mk2, minolta 505 si super; EF 24-105; EF 85 1,8; 70-200; 580ex

  2. #2
    Bywalec Awatar pawelloon
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Kraków/Monachium
    Posty
    126

    Domyślnie

    Ta pucha tak ma, szum jest jej dużą wadą....
    ____________________________
    1DX MKIII, 1D MK IV, C 400/2.8 IS II L, C 70-200/2.8 IS II L, C 16-35/2.8 II USM, Samyang 8/3.5, C 580EX II

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Zielona Góra
    Wiek
    48
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelloon Zobacz posta
    Ta pucha tak ma, szum jest jej dużą wadą....
    Ale twierdzisz tak bo miałeś ten aparat czy po prostu tak sobie palnąłeś tonem znawcy? Nero wrzuć jakieś przykładowe zdjęcie.
    był 350D, 4D, 7D - jest 5D

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Nigdzie
    Posty
    80

    Domyślnie

    Mialem 1,5 roku 7D i jedyna jego wada to szum i zakres tonalny przy zlym swietle . Zdjecia robione w okolicach wschodu slonca sa zaszumione juz od iso 250 wzwyz i dlatego m.in. przeszedlem na D 700 i po problemie . Poza tym to fajna puszka , gdyby nie ten szum . Ale ja mam specyficzne wymagania wiec i specyficzna skarga .

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nero30 Zobacz posta
    Witam,.. mam kolejne pytanko do posiadaczy 7d, do niedawna używałem 50d, po przesiadce na 7d zauważyłem że robiąc rawy przy iso 100 w słoneczny dzień są one zaszumione a w zasadzie posiadają takie wyraźne ziarno,.. przepatrzyłem sporo swoich rawów z 50d, 40d, z 5d i nigdzie aż takiej kaszy nie było,... co robię źle? a może to w tym modelu normalne?
    Powiem szczerze, że nie przepadam za matrycą 7d (a może jej filtrem AA). Niemniej efektu takiego jak opisujesz być nie powinno. Dopóki nie pokażesz przykładów, trudno coś powiedzieć bliżej.

  6. #6

    Domyślnie

    Mały szumek na iso 100 może się zdarzyć w matrycach CMOS. Ale nie wysoki szum.
    nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

  7. #7
    Początki nałogu Awatar krzychoo
    Dołączył
    May 2007
    Wiek
    47
    Posty
    349

    Domyślnie

    7d da się polubić. Szum jest, rozpiętość tonalna też nie najlepsza ale po obróbce zdjęcia można drukować w dużych formatach ( próbowałem 1m na dłuższym boku) i wygląda to świetnie. Druk książkowy też świetnej jakości o publikacji w sieci nie wspominając... Jak nie stać na 1d4 to w canonie lepszej szybkiej puchy niż 7d się nie dostanie...
    GALERIA CB - ostatni set: tu są wszystkie poza jednym zdjęciem (nr 118 z 5dII )foty z 7d, głównie iso 800-1600; do takiej fotografii puszka sie w zupełności nadaje - zawsze mam przy sobie 5d2 ale w ptasiej fotografii i crop i seria i af się przydają wiec zwykle do tele mam wpięte 7d i zmienię ją tylko na 1d4 albo na 7dII
    Fotografia dzikiej przyrody GALERIA CB

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iroslav Zobacz posta
    Mialem 1,5 roku 7D i jedyna jego wada to szum i zakres tonalny przy zlym swietle . Zdjecia robione w okolicach wschodu slonca sa zaszumione juz od iso 250 wzwyz i dlatego m.in. przeszedlem na D 700 i po problemie . Poza tym to fajna puszka , gdyby nie ten szum . Ale ja mam specyficzne wymagania wiec i specyficzna skarga .
    Już sam fakt, że matryca D700 jest większa przyczynia się do zmniejszenia szumów. Dodatkwo mniejsze upakowanie pikseli.

    7D faktycznie szumi, choć w pewnych okolicznościach może się to podobać.

  9. #9
    Coś już napisał Awatar nero30
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    48
    Posty
    94

    Domyślnie

    to w zasadzie takie ziarno,.. na 50d tego nie było,...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    jak tego rawa wstawić dla chętnych do oceny?
    Ostatnio edytowane przez nero30 ; 28-05-2012 o 16:10 Powód: Automerged Doublepost

    canon A-1; FD 50 1,8; canon 5d mk2, minolta 505 si super; EF 24-105; EF 85 1,8; 70-200; 580ex

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Zerkajac 1:1 rawy 50D vs 7D ta sama scena to ciezko wylapac jakiekolwiek roznice..

    http://www.dpreview.com/reviews/cano...5d-mark-iii/28
    Na dole ustaw sobie 50D i 7D
    Zycze szczescia w znalezieniu roznic w szumach. Ja to widze w ciemnych miejsach gorszy szum w 50D jak 7D.

    Zreszta sam mam wolane rawy z 7D, 5D2, 50D ta sama scena na ISO 100 i 7D puszka bajka.

    http://siudym.webd.pl/temp/vs_7d.jpg
    http://siudym.webd.pl/temp/vs_5d2.jpg

    To ISO 100 z 7D i 5D2, scenka malo swiatla, czasy 1/2s.
    Kurcze gdzie ten wielki szum 7D??
    I to sa RAWY..

    Albo 7D innemu 7D nierowne.
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 28-05-2012 o 22:57

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •