Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Lekcja 5 - dyskusja

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Żyję na przedmieściach
    Wiek
    52
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy
    No dobrze, strzelajcie.
    Jak tylko będę wiedział coś więcej, obiecuję się przyznać
    Jarek! Muszę się dowalić do saturacji, normalnie wieś tańczy i śpiewa. Reszta super.

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Białystok
    Posty
    32

    Domyślnie

    Wielkie dzięki,

    i wszystko jasne

    Widziałem już ten tutorial ale nie sądziłem że uda się z jednego ujęcia wyciągnąć aż takie efekty. Bardzo przydatny tutek polecam wszystkim.

    ...a swoją drogą, czy pierwsze zdjęcie z galerii ślubnej/ plener tradycyjny również bazuje na tym efekcie ? czy to tylko polarek ? Wydaje mi się że młodzi (oprócz przebłysków światła są w dosyć głębokim cieniu) natomiast mimo to niebo jest bardzo ładnie doświetlone. Mam wrażenie że sama matryca takiej rozpi etości nie przeniesie.

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    64
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamek
    chomsky: tak jak pisał - potrzebował właśnie taki kadr na stronę.
    Adamek- ale dlaczego. Co daje tak przemyslana kompozycja. Do czego ma sklaniac widza?
    To mnie interesuje.
    Czesc.Ch.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    chomsky: Jarek (tak ja rozumiem) potrzebował na stronę kadr w którym część byłaby czarna. Można to potraktować jak zamówienie - ma być część czarna i już.
    No i jest.
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebop
    ujmę to tak: głęboka czerń i postobróbka foty ją mocno stworzyła. bez oceny czy to dobrze czy nie. miło się patrzy (choć ja bez zachwytu - masz w portfolio lepsze zdjęcia wg mnie).
    Podpisuje sie pod Bebop.
    Takie fotki rajcowaly mnie na poczatku mojej drogi fotograficznej. Jakies 15 lat temu. Wowczas kazdy prawie nocny obraz zarejestrowany na blonie byl jak Ansel Adams dla mnie
    Nie robi na mnie zdjecie wiekszego wrazenia.
    I tym samym dziwie sie jak Jarkowi udalo sie tyle na jego temat napisac
    pozdrawiam Jarku

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chomsky
    Adamek- ale dlaczego. Co daje tak przemyslana kompozycja. Do czego ma sklaniac widza?
    To mnie interesuje.
    Czesc.Ch.
    Łojezu.. Jakby po lewej stronie zdjęcia były szczegóły, to gryzłyby się z menu na stronie. Myślałem, że to oczywiste, jak widać nie dla wszystkich.
    Jarek

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Dryl
    Wielkie dzięki,

    i wszystko jasne

    Widziałem już ten tutorial ale nie sądziłem że uda się z jednego ujęcia wyciągnąć aż takie efekty. Bardzo przydatny tutek polecam wszystkim.

    ...a swoją drogą, czy pierwsze zdjęcie z galerii ślubnej/ plener tradycyjny również bazuje na tym efekcie ? czy to tylko polarek ? Wydaje mi się że młodzi (oprócz przebłysków światła są w dosyć głębokim cieniu) natomiast mimo to niebo jest bardzo ładnie doświetlone. Mam wrażenie że sama matryca takiej rozpi etości nie przeniesie.
    Polar i szare pół
    A matryca była jeszcze z 10D.
    Jarek

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    64
    Posty
    485

    Domyślnie

    Rozumiem, ze z lewej musi byc czarne bo bylo tam bardzo ciemno i stwarza to faktycznie nastroj czarnej nocy, w ktorej sie znika i wszystko ginie. Moje pytanie zmierza do tego, czy nie mozna bylo 1/3 (pomierzylem) kadru z lewej wyciac, nawet w kompie, lub jesli niemozliwe bylo ze wzgledow kompozycyjnych przesuniecie kadru w prawo, zastosowac kadr pionowy. Jesli jednak tyle czerni jest to musi to miec zastosowanie " kompozycyjne i czemus konkretnemu sluzyc.
    Drogi Adamku fajny tekst z tym zamowieniem. Nigdy bym na to nie wpadl, ale w dzisiejszym swiecie jest to mozliwe.
    Czesc.Ch.

  9. #19
    Coś już napisał Awatar _ARTI_
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy

    Ktoś wyżej pytał o sposób pomiaru EOS3. Ten aparat ma wynalazek zwany multispotem. W wizjerze jest druga drabinka, za pomocą której można punktowo zmierzyć rozpiętość interesujących nas świateł i cieni. Całość liczy się sama. Dla mnie rewelacyjny sposób na zmierzenie konkretnych scen.
    W 1D też jest - można zmierzyć do 8 puntków :razz:
    ...

  10. #20
    Bywalec Awatar antonjo
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Fotograf Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    108

    Domyślnie

    fajne zdjecia, filozofia dobrze wykombinowana i katedra na szerokim kącie też miło sie prezentuje . Fajnie oglądąc takie foty, to własnie w ten sposób sie uczymy, inspirujemy, i poszerzamy własne horyzonty.
    Co do łamania konwenansów i stereotypów - tylko tak- robiąc to co napisałeś, poszukując - generalnie, mozna pstryknąć coś ciekawego, oryginalnego .
    Fajnie było tu zajrzeć .


    CHeers

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •