Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Druk etui DVD, czym to skleić (papier+papier, papier+plastik) ?

  1. #21
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.majcher Zobacz posta
    użyszkodnik z dużą ilością wolnego czasu :-)
    Wypisz-wymaluj: fotograf ślubny

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Wypisz-wymaluj: fotograf ślubny
    100% racji - nie licząc etatu :-D

    Wracając do tematu mógłbyś pokazać jak wyglądają Twoje okładki? Jak mówiłem przymierzam się powoli i chciałbym zobaczyć na jaki efekt mogę liczyć nie wydając fortuny na narzędzia introligatorskie.
    Ostatnio edytowane przez jaroslaw.majcher ; 12-06-2012 o 16:37
    6d / 40d / Samyang 14 / Sigma 35 / 85L / Pocket Wizard

  3. #23
    Dopiero zaczyna Awatar softgbs
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznań/Bydgoszcz/Inowrocław
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Zawsze warto rozważyć coś w nierozsądnej cenie - wziąć ploter w samospłacający się leasing, rozszerzyć portfolio produktów, wyróżnić się i zwiększyć konkurencyjność na coraz trudniejszym rynku fotografii ślubnej.

    Z drukarek biurkowych godny polecenia jest nowy Canon PIXMA Pro-1 - ma dodatkowy tuszyk z lakierem ochronnym, oraz jako pierwszy na świecie ma aż cztery tony tuszy neutralnych. Bawiłem się tym cudem na drupie i jakość urywała łeb z płucami... Chwilowo jest jeszcze problemik z dostępnością, ale za to doszły mnie słuchy, że ma nieco potanieć

    Mocno myślałem o tej drukarce. Zastanawiam się na różnicy kosztów tuszy stawiając ją obok epsona r1400 - sporo tańszego. Tusze oczywiście oryginalne żeby nie było problemów typu kolorystyka - jak to bywa z zamiennikami
    lovestorymakers com

  4. #24
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez softgbs Zobacz posta
    Mocno myślałem o tej drukarce. Zastanawiam się na różnicy kosztów tuszy stawiając ją obok epsona r1400 - sporo tańszego. Tusze oczywiście oryginalne żeby nie było problemów typu kolorystyka - jak to bywa z zamiennikami
    Drukarka jest na tyle zarąbista, że - mimo posiadanego plotera - mam wielką chęć ją sobie dokupić do zestawu do druku na płytkach i arkuszach.

    Oczywiście będzie drożej niż epsonka zalana chińskim tuszykiem barwnikowym, ale wielokolorantowy druk wodnopigmentowy to obecnie najwspanialsza, najbardziej szlachetna technika wykonywania powiększeń fotograficznych - można więc zacząć oferować odbitki high-endowe, na wydziwianych podłożach artystycznych, można uzyskać piękną jakość na najgrubszych kartonach matowych gładkich i teksturowanych tudzież płótnach i - oprócz sztampy - zaoferować klientowi produkt butikowy, ekskluzywny, wyjątkowy, o walorach archiwalnych, kolekcjonerskich i ultymatywnej jakości.

    Zaznaczam, że mam potworną słabość do tych zabawek - uwielbiam zapach barytu o poranku, a moment, w którym gotowe powiększenie powoli wysuwa się z podajnika ciesząc oczy cudowną kolorystyką nadal (mimo wydrukowania kilometrów fotografii) przepełnia mnie ekstatyczną radością.
    Druk pigmentowy przypomina mi alchemię tradycyjnej ciemni i umożliwia powrót do korzeni prawdziwej Fotografii bez przykrej konieczności babrania się w chemi i rączek śmierdzących utrwalaczem.

    Warto jednak również uwzględnić w pragmatycznych kalkulacjach fakt, że te zabawki potrafią cholernie kręcić i dać mnóstwo satysfakcji
    Ostatnio edytowane przez czornyj ; 12-06-2012 o 19:56

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    31

    Domyślnie

    Ja tez potwierdzam ze Pixma PRO-1 to niesamowita drukarka. Mialem okazje sie nia bawic na Imaging USA i mam z niej kilka drukow testowych na roznych podlozach. Gdyby nie to ze mam juz 6 drukarek :razz: to na pewno bym dla niej znalazl jakies zastosowanie. Zwlaszcza druk B&W powala bo z tego co pamietam to ona ma 5 czarnych tuszy. 3 odcienie szarosci plus Photo i Matt Black.
    Jeszcze jedna drukarka ktora bym polecal to pixma PRO9000 MK II. Co prawda nie pigmentowka ale jakosc i trwalosc inkow ultrachrome 100 jest super. I jest to dosc niedroga opcja. Najlepsza zaleta tej drukarki jest to ze czasami stoi nie uzywana przez miesiac lub dwa a jak ja odpale to zadnych problemow nie ma. Drukuje i tyle, czego nie koge powiedziec o moich epsonach. Nie wiem czy to dlatego ze dysze maja inna konstrukcje czy dlatego ze drukarka mapuje zatkane dysze na dodatkowe zapasowe. W kazdym razie mam tez canona 6600d kupionego lata temu ale z ta sama technologia druku i nadal chodzi bez problemu.
    Jesli ktos bedzie zainteresowany to w listopadzie wracam do PL i mam dosc duza kolekcje drukow testowych z roznych drukarek i na roznych podlozach ktore moge udostepnic do wgladu.

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar softgbs
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznań/Bydgoszcz/Inowrocław
    Posty
    37

    Domyślnie

    To na zakończenie tematu już "w produkcji" nieco do pokazania co dalej wychodzi
    Sorry za znak wodny ale teraz za dużo ludzi podbiera wszelkie foty więc chcę się tego ustrzec a nie dam firmowego logo bo mnie zaraz tutaj zbanują ._.














    Wielkie dzięki wszystkim powyżej za przydatne namiary i porady!
    lovestorymakers com

  7. #27
    Dopiero zaczyna Awatar softgbs
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznań/Bydgoszcz/Inowrocław
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Druk etui DVD, czym to skleić (papier+papier, papier+plastik) ?

    Wracam do tematu - otóż potrzebowałbym dobrego trymera (większa precyzja niż przy gilotynie) - mam problem bo Opusowa Eurocut A4 nie jest w stanie przeciąć etui gdzie przekładaka jest z Ekskluzywne albumy oraz fotoksiążki - albumyksiazkowe.com - jest ona jakby z gumy - osrze trymera zamiast ciąć to zagina mi całe etui, za to zabiłem już 2 trymery Sigmy - przy cięciu ostrze wjeżdża dosłownie na tackę trymera - wtedy nadaje się on na śmietnik.

    Nie mam zamiaru kupować zaraz trymerów / gilotyn po 2 tys zł ale czy jest coś do kilkuset złotych co podoła przy elastycznych przekładkach - najlepiej trymer ?
    lovestorymakers com

  8. #28

    Domyślnie Odp: Druk etui DVD, czym to skleić (papier+papier, papier+plastik) ?

    Też używam tych przekładek (czarne), trymer fellowes electron przecinał to bez problemu, ale tak jak Ci wcześniej pisałem nie jest on zbyt precyzyjny. Poszedłem za radą czornyja, kupiłem matę do cięcia firmy olfa oraz przezarąbisty nożyk olfa z super ostrymi nożykami. Do tego metalowa linijka z gumowymi podkładkami i jestem zadowolony. Tnie ładnie i równo (jeśli linijka nie poleci).

  9. #29

    Domyślnie Odp: Druk etui DVD, czym to skleić (papier+papier, papier+plastik) ?

    Witam.
    softgbs - na jakich dokładnie papierach drukujesz okładki - bo szukam i nie wiem co ciekawego wybrać
    Jakie poleciłbyś też płytki do nadruku ?
    ______________________________________
    5D - 6D| 16-35 II | 35L | 50/1.8 II | 85/1.8 | 70-200/2.8 IS | 580EXII | SB26 |

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •