Strona 4 z 24 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 233

Wątek: #02 Sprowadzanie sprzetu z USA

  1. #31
    szuani
    Guest

    Domyślnie

    Dziekuje serdecznie za link. Zgadza sie, to ta firma.
    Zadzwonilam, niestety takiej gwarancji nie dostane... Trzeba bedzie kupic szkielko w kraju I nici z oszczednosci, eh, trzeba bedzie dozbierac.

  2. #32
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    5) musisz więc mieć jeszcze kogoś, kto przewiezie w bagażu podręcznym zakupiony produkt jeśli zdecydujesz się nie deklarować towaru do oclenia. Pamiętaj o możliwości przykrych konsekwencji.
    6) cło i VAT mogą nam naliczyć również podczas wyrywkowej kontroli na lotnisku. Dlatego najlepiej jest produkt rozpakować i umieścić w bagażu podręcznym, a pudełka i rachunki albo wysłac przesyłką pocztową za kilka dolców, albo oddać do bagażu głównego komuś, kto jeszcze z nami podróżuje. Znam co prawda ludzi, którzy przewozili w głównym trzy body 20D i jedno 1Dmk2 i nikt ich o nic nie spytał, ale to już dla tych z mocnymi nerwami i ewentualnie przygotowanych na zwiększenie wydatków o 27%.
    To jeszcze ja moje 3 grosze dorzucę ;-) W nawiązaniu do powyższego, poza rozpakowaniem warto mieć cały zestaw złożony (jeśli to oczywiście zestaw) i pstryknąć kilka zdjęć. Celnicy na lotnisku mają zwyczaj (mi trafiło się tak dwa razy), że w momencie gdy deklarujemy, że to nasz sprzęt to sprawdzają czy umiemy się nim posługiwać. Nie warto więc przewozić za pomocą kogoś kto nawet nie będzie wiedział gdzie jest on/off
    7D + kilka szkieł i dużo chęci ;-)

  3. #33
    Początki nałogu Awatar Saurus
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    okolice Łodzi
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    A w jaki sposób płaci się za zakup korzystając z przesyłki przez Polamer?
    Saurus

    Prawo Murphy'ego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy"
    "Sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie" - Elbert Hubbart

    Galeria WWW

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Ja kupowalem w B&H. NIe bylo problemu z wysylka do Polski i do Krakowia a placilem przez net karta platnicza. Jednym razem kupilem szklo i przyszlo bez problemow. Drugim razem kupilem 2 lampy Makro do Canona. Niestety dowalili mi 200 zl cla. Ale szczesliwie jedna lampe sprzedalem na Allegro za cene ktora oplacila mi cale clo i te druga lampe. Suma summarum wyszlo tak ze za lampe dla mnie zaplacilem tyle co widniala cena na witrynie. Na reszte druga zarobila. Jesli chodzi o podatek - kazdy stan ma inne oprocentowanie jak napisal Kubaman. Jest to w ogole troche porabane bo stany miedzy soba maja porozumienia. Dla przykladu podam - Moj ojciec mieszkajacy w Texasie kupuje sprzet w B&H w Nowym Jorku. Otrzymujac przesylke nie placi zadnego podatku bo takie jest porozumienie miedzy Stanem. Kupujac natomiast w innym stanie placi dodatkowo podatek obowiazujacy w danym stanie. Najprostszy sposob na wysylke to jesli w Stanach jest znajoma osoba po prostu wysyla to d nas z adnotacja GIFT na pudelku. Moj ojciec wysylal mi Notebooka, Kamere video , Sprzet komputerowy. Nigdy nie bylo problemu z odbiorem i zadnych historii z vatem nie bylo. A sprzet byl nowy i z papierami.
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  5. #35
    q-12
    Guest

    Domyślnie

    dorzucam się o pytanie jak jest z zapłatą w polamerze przez PL

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie

    A ja chciałbym spytać, czy ktoś spotkał się z czymś takim jak doliczenie cła w przypadku gdy paczka jest wysłana do nas przez kogoś znajmego z USA? Oczywiście z miłym napisem "gift" (niekoniecznie w oryginalnym opakowaniu). A tak w ogóle, czy do sprzętu używanego można doliczyć cło?

  7. #37

    Domyślnie

    Pytanie do praktyków!

    Kupujemy coś za 10 000 w USA w sklebie np bhphoto z dostawą do Polski, celnicy widzą, że nowy sprzęt z papierami, wartość 10 000 co nam doliczą:
    a) Cło (12,5 % ? lub 12,5 x 100%)
    b) Cło + vat (vat22%)

    W teorii jest tak:
    http://e-platnosci.23.pl/faq.htm
    Canon 5D + BG-E4 + Ee-S + 580 EX mkII + Gossen + Manfrotto + Elinchrom
    Canon 24-70 f/2.8 L + 85 f/1.2 mkII L + Sigma 150 f/2.8 EX

  8. #38
    Bywalec Awatar monisiek
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    chicago
    Wiek
    46
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez q-12 Zobacz posta
    dorzucam się o pytanie jak jest z zapłatą w polamerze przez PL
    jesli nie pojawi sie odpowiedz dostyczaca polameru to chetnie zadzwonie do nich i zapytam sie jak to wyglada. dla chetnych moge podac nr tel do warszawskiego biura "polameru":
    022-6430444
    moze tam uda wam sie uzyskac jakas odpowiedz.

  9. #39
    Bywalec Awatar temol
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Krakow
    Posty
    113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    A ja chciałbym spytać, czy ktoś spotkał się z czymś takim jak doliczenie cła w przypadku gdy paczka jest wysłana do nas przez kogoś znajmego z USA? Oczywiście z miłym napisem "gift" (niekoniecznie w oryginalnym opakowaniu). A tak w ogóle, czy do sprzętu używanego można doliczyć cło?
    Owszem, spotkalem sie - w sumie to "spotkalo to mnie"... Znajomy zakupil dla mnie na ebayu uzywany skaner. Zapakowal do pudla, w deklaracji wpisal "gift", zadeklarowal, ze sprzet wart jest 35$, wyslal polonezem (droga morska), i bum.. przywalili clo, koszty agencji celnej, oplaty skarbowe. Ot pech...

    Tomek.

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magus Zobacz posta
    Pytanie do praktyków!

    Kupujemy coś za 10 000 w USA w sklebie np bhphoto z dostawą do Polski, celnicy widzą, że nowy sprzęt z papierami, wartość 10 000 co nam doliczą:
    a) Cło (12,5 % ? lub 12,5 x 100%)
    b) Cło + vat (vat22%)
    1) doliczą ci cło od kwoty 10 000 plus wartość przesyłki i jej ubezpieczenia - ale mnie się wydawało że jest to 5% (kraj pochodzenia Japonia)
    1a) jeśli będziesz miał najmniejszy błąd w papierkach - a to się niestety zdarza w sklepach, mogą ci uznać kraj pochodzenia za nieznany i naliczyć cło 100% od wspomnianej bazy.
    2) od kwoty 10 000 naliczą ci dodatkowo VAT 22%
    3) będziesz miał spore problemy z płatnością kartami Visa/MasterCard w USA, choć akurat BH chyba honoruje. Generalnie nie ufają kartom z Europy, bo ich system bankowy jest z innej epoki i nie mają dostatecznej kontroli.

    Dlatego ja zawsze stosuję: znajomy/rodzinka zakupuje wysyłkowo nie płacąc sale tax'u, pakują do plecaka.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

Strona 4 z 24 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •