Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 233

Wątek: #02 Sprowadzanie sprzetu z USA

  1. #211
    Początki nałogu Awatar Da__FreaK
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Szczecin / Cisiec
    Posty
    449

    Domyślnie

    Ja od USA zdecydowanie wole robic zakupy w Szwajcarii Ceny sa o wiele przystepniejsze jak w np niemczech ,a jezeli poszuka sie forow dyskusyjnych i ofert to smialo mozna wyrawac mozna jakies kąski przyklad - roczny 24 f 1,4 II w cenie 4200 ,czy np 135 w cenie 3100 z gwara ..

  2. #212
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    75

    Domyślnie

    @Da__FreaK
    Czy możesz dać adres forum? I jak to załatwiasz paypal? Rozmowa po Angielsku?

  3. #213
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez violan Zobacz posta
    Tak naprawdę to nigdy nie było takiego momentu aby legalnie opłacało sie importowac sprzęt foto z USA.Zawsze kiedy ktoś chciałby to zrobic w sposob uczciwy,czyli zapłacił cło,Vat ,koszt przesyłki +ewentualnie oplacił koszt gwarancji ,ktora na ogół na sprzet z USA nie obowiazywała w Polsce-w najlepszym wypadku wychodziło cena taka sama jak w Polsce.
    Dlatego prawie cały sprzet foto rodem z B&H czy innego sklepu uzywany w Polsce jest sprowadzony prywatnym importem z ominieciem cła i i Vat-u.
    Wszystko sie zgadza, tylko jak sie nie ma możliwości prywatnego transportu to cło podatki itp nadal obowiązują, więc tanio nie jest
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  4. #214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubert12125 Zobacz posta
    Stany nie sa juz rajem do zakupow jak kiedys bowiem ceny sa niewiele nizsze niz u nas ale jak ktos szuka okazji to Hongkong,Tajwan etc a i w Polsce mozna czesto tanio kupic i nie ma potrzeba sciagac z zagranicy
    Dolar musiałby sporo zjechać w dół aby znowu opłacało się tam kupować.
    W czerwcu sprowadzam sobie thinktanka minimalnie kilkanaście złotych taniej wyjdzie przy dzisiejszej cenie dolara. Jeśli pójdzie w górę to nie będę kupował
    5d mkII + 40d, 16-35 f/2.8, 50 f/1.4, 85 f/1.8
    zdjęcia ślubne www.fotoarkadiusz.pl
    blog www.fotoarkadiusz.blogspot.com

  5. #215
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    97

    Domyślnie

    Swego czasu jak dolar stal po 2-2.20zl to w stanach byl raj dla kupujacych na ebay ale teraz to ceny zblizone do innych krajow

  6. #216
    Początki nałogu Awatar Da__FreaK
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Szczecin / Cisiec
    Posty
    449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frani0 Zobacz posta
    @Da__FreaK
    Czy możesz dać adres forum? I jak to załatwiasz paypal? Rozmowa po Angielsku?
    Sprawe zalatwiam przez siostre ktora mieszka w Szwajcarii A ponadto zawsze mozesz napisac lamanym jezykiem poprzez google translate Skutkuje Tak czy siak, gdy franek jest tani to jak kupowanie w USA, tylko ze, z przesylka lipa bo clo ,vat itp bo Szwajcaria nie jest w uni...Ale mnie to nie dotyczy, siostra wysyla mi z niemiec Wiec teraz miesiac czekania na nowa szklarnie :

  7. #217
    Awatar Narado
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Vancouver
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam
    Jeżeli chodzi o używany sprzęt to niestety tu się nie zgadzam z przedmówcami, w Ameryce Pn. (zarówno w USA jak i Kanadzie) ceny sprzętu używanego są duużo niższe niż w Europie.Kwestia gdzie się szuka. Osobiście rzadko szukam takiego sprzętu na ebay-u. Głównym źródłem jest "craig list". Każde większe miasto ma swoją craig list ,a są to po prostu ogłoszenia prywatne. Tak więc po wpisaniu w przeglądarkę np. craig list Chicago i po wejściu na dział foto zobaczycie jaki jest wybór i za jakie pieniądze. Na ebay-u często sprzęt sprzedają handlarze którzy na tym zarabiają, craig list to w 99% pierwsza ręka.
    Pozdrawiam

  8. #218
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Narado Zobacz posta
    Witam
    Jeżeli chodzi o używany sprzęt to niestety tu się nie zgadzam z przedmówcami, w Ameryce Pn. (zarówno w USA jak i Kanadzie) ceny sprzętu używanego są duużo niższe niż w Europie.
    Może inaczej: ceny bywają niższe. Jak się trafi bogatszy zestaw itp, to faktycznie może być lepiej. Ot, parę losowych ogłoszeń, gdzie tu ta taniość?:

    http://chicago.craigslist.org/wcl/pho/2934864752.html
    http://chicago.craigslist.org/chc/ele/2924422644.html
    http://chicago.craigslist.org/sox/pho/2924405175.html
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  9. #219
    Awatar Narado
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Vancouver
    Posty
    12

    Domyślnie

    Hm...Z ciekawości wszedłem na craig list mojego miasta (mieszkam w Vancouver) która jest znacznie uboższa od amerykańskich, żeby zobaczyć ile to jest te "parę losowych" ogłoszeń... od 29.03 do 01.04 - ponad 1000 (oczywiście jedynie w rubryce "foto-video" ).Chicago- blisko 2000

  10. #220
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    41

    Domyślnie

    Witam,
    a jak załatwiacie transakcję ze zwykłych ogłoszeń ?
    Poprzez Escrow czy na słowo ? Ja z doświadczenia wiem ,że z uczciwymi ludzmi zwłaszcza z ameryki, często jest problem żeby wysłali coś za morze... a co dopiero jak zgłoszę się do delikwenta z ogłoszenia i wyskocze mu z escrowem czy innym rozwiązaniem. Inna kewstia jeśli ktoś ma adres miejscowy w usa który może pośredniczyć w transakcji, to wtedy jest łatwiej.
    Ja obserwuję w takich bezpłatnych tablicach(u nas tablica czy gumtree) tylko to ,że fakt iż są one darmowe powoduje, że ludzie często żądają cen wyższych niż na aukcjach i często spotyka się ogłoszenia zamieszczane przez oszustów. Możliwe ,że w takich ogłoszeniach trzeba usilnie próbować negocjować, aby osiągnąć jakąś racjonalną cenę ?

Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •