Strona 13 z 24 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 233

Wątek: #02 Sprowadzanie sprzetu z USA

  1. #121
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dazz Zobacz posta
    A jak wygląda sprawa gdy obywatel USA przylatuje do Polski i ma ze sobą tele dla mnie?
    Macie takie doświadczenia?
    Ja mam. Koleżanka przywiozła mi obiektyw, ale bez pudełka, normalnie w bagażu. Twierdzi, że zawsze trzeba się liczyć z tym, że jakiś gorliwy celnik się przyczepi i trzeba będzie zapłacić cło (nie takie aż wielkie), ale jak dotąd nigdy jej się to nie zdarzyło. Ważne jest chyba to, żeby ów obywatel nie wyglądał jak rasowy przemytnik, tylko jak normalny człowiek, o którym i tak celnicy wiedzą, że coś tam wiezie, ale domyślna skala tego czegoś jest na tyle mała, że nie chce im się sprawdzać, bo by zakorkowali całą odprawę.

  2. #122
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dazz Zobacz posta
    A jak wygląda sprawa gdy obywatel USA przylatuje do Polski i ma ze sobą tele dla mnie?
    Macie takie doświadczenia?
    Podpinam sie pod pytanie. Moze troche doprecyzuje:
    1. Jak wyglada sprawa, gdy obywatel usa wiezie ze soba nowe tele w pudelku (czy moga to oclic, nawet jesli powie, ze to jest jego prywatny obiektyw)?Co sie dzieje, gdy powie, ze to prezent dla rodziny?
    2. Czy jak sie wiezie tele w pudelku, to lepiej miec je w bagazu podrecznym czy w walizce (w kontekscie mozliwosci naliczenia cla oczywiscie)?
    3. Czy moze najlepszym wyjsciem jest wywalic pudelko i udawac, ze to sprzet uzywany?Czy nawet wtedy moga cos naliczyc?

  3. #123
    EspE2000
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stolo Zobacz posta
    Niedawno ściągałem aparat, lampę i obiektywy. Niestety i cyfrówka podlegała ocleniu
    Zapłaciłeś samo cło czy vat również? Ile procent zapłaciłeś od wartości?

  4. #124
    Bywalec Awatar roa
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    48
    Posty
    119

    Domyślnie

    a co zez sprzętem używanym?


  5. #125
    Coś już napisał Awatar 7osiem
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    warszawa
    Posty
    66

    Domyślnie

    ja od siebie dodam tylko..z usa to wszystko byle nie ups... warszawa 17stycznia jako iz moja paczka zawierała 14 elementow (filtry...futeral..itp!) dostala status upierdliwej i czekalem 10dni na samo oclenie !! pani X nie chcialo sie popracowac wiec upierdliwa paczka lezala i czekala az sie jej zachce

    masakra..

    dopiero wyszukanie znajomego w tym urzzedzie zmotywowalo pania do pracy...

  6. #126
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    99

    Domyślnie zoom z USA

    Własnie otrzymałem C 70-200 f/4 IS ze Stanów, który dotarł bez najmniejszych problemów:
    - kupiony w B&H internetowo przez osobę z Florydy
    - inna osoba przywiozła go w drodze powrotnej ze Stanów w bagażu podręcznym, bez pudła i dokumentów (w samym pokrowcu)

  7. #127
    trym
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dazz Zobacz posta
    A jak wygląda sprawa gdy obywatel USA przylatuje do Polski i ma ze sobą tele dla mnie?
    Macie takie doświadczenia?
    Ja miałem tak przywieziony aparat. Sprzęt w bagażu podręcznym a pudełko w torbie. Nie było żadnych problemów.

  8. #128
    Uzależniony Awatar ErnestPierwszy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axk Zobacz posta
    Możesz podać źródło takiej informacji, najlepiej § z rozporządzenie ministra finansów mówiący o zwolnieniu z obowiązku celnego aparatów.
    jesli chodzi o stawki to liczy się miejsce produkcji sprzętu a nie gdzie kupiony.
    Pani z informacji celnej powiedziała mi, że na aparaty nie ma cła ...

    Tu też tak piszą: http://www.celsped.pl/przepisy/zwoln...r1.php?mid=g05

  9. #129
    Uzależniony Awatar BuRton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Czeski Cieszyn
    Wiek
    53
    Posty
    674

    Domyślnie

    Wczoraj odebrałem 35 1,4 L przywiezioną ze stanów (przesiadka w niemczech) przez obywatela naszego kraju (wszelka Mu cześć i chwała ). Szkło leciało w bagażu podręcznym i oryginalnym opakowaniu z papierami. Żadnych problemów .

    Pozdrawiam radośnie
    Nikon Z 6 ll, Nikkory Z 28-75/2,8 + Z 70-200/2,8 VR S

  10. #130
    lukaszsz
    Guest

    Domyślnie

    witam

    podpinam ten post pod ten watek, tematyka zblizona

    staralem sie przeszukac forum lecz nie moge znalezc odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie: zakladajac ze uporam sie ze sprawami celnymi,VATem, itp kosztami sciagania sprzetu z USA, jak wyglada sprawa zasilania takiego sprzetu (mysle o EOSie 5D), napiecie sieci w USA jest zdaje sie 110V, zapewne musze dokupic do tego nowa ladowarke, czy transformator? (nie znam sie zupelnie na sprawach elektrycznych)

    1. co dokladnie byloby mi potrzebne abym mogl naladowac akumulatory sprzetu z USA
    2 ile to kosztuje? (mam nadzieje ze nie jest to droga zabawa)
    3 jak oceniacie praktycznosc takiego zestawu (mam nadzieje ze taki np transformator nie wazy 2kg, noszenie takiego zestawu robi sie problematyczne)

    dzieki z gory za odpowiedzi
    mam nadzieje ze nie dubluje tematu

    pozdrawiam
    lukasz sz

Strona 13 z 24 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •