Strona 12 z 24 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 233

Wątek: #02 Sprowadzanie sprzetu z USA

  1. #111
    Uzależniony Awatar Biperek
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Augustów
    Wiek
    55
    Posty
    593

    Domyślnie

    No do mnie 4 dni temu przyszedł 70-200 f/4L. Trzeci obiektyw w ciągu pół roku - zero problemów. Może jestem szczęściarz ?
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

  2. #112
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    stawki celne - dla cywilizowanego świata sprzęt foto ma 6,7 procenta (ale mogę źle pamiętać)
    Uściślę. Stawka celna na obiektywy to 6,7%. Aparaty są zwolnione z cła.

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacula Zobacz posta
    Uściślę. Stawka celna na obiektywy to 6,7%. Aparaty są zwolnione z cła.
    Możesz podać źródło takiej informacji, najlepiej § z rozporządzenie ministra finansów mówiący o zwolnieniu z obowiązku celnego aparatów.
    EOS + Speedlite

  4. #114
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    41

    Domyślnie

    Ostatnio przyszły do mnie 2 paczki z USA.

    1 paczka: obiektyw Canon 85 1.8, wężyk Canon TC-80N3, polar B+W 58 MC, polar B+W 77 Kaesemann, osłona Canon ET-65 III, 4 filtry Cokina. Paczka ubezpieczona na $800, wysyłka US Post Express, czas oczekiwania 5 dni.

    2 paczka: obiektyw Canon 17-55 2.8, osłona Canon EW-83J, Canon BG-E2N, kompakt Panasonic Lumix LZ10. Paczka ubezpieczona na $900, wysyłka US Post Express, czas oczekiwania 6 dni.

    W paczkach było też trochę innych gratów (jakiś ciuch, torebka, kosmetyk itp.).

    W obu przypadkach bez żadnych niespodzianek (dodatkowych opłat).

  5. #115
    rlz
    Guest

    Domyślnie

    Polecam przeczytać nie tyle artykuł co dyskusje jaka rozgożała pod nim

    http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...1,5237937.html

  6. #116
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axk Zobacz posta
    Możesz podać źródło takiej informacji, najlepiej § z rozporządzenie ministra finansów mówiący o zwolnieniu z obowiązku celnego aparatów.
    Pewnie, ze moge. Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 1214/2007 z dnia 20 września 2007 r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia Rady (EWG) nr 2658/87 w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej.
    Obiektywy: strona 608, pozycja "9002 xx xx" =6,7%
    Aparaty: strona 609, pozycja "9006 99 00" =3,2%. Jednak tu nie jestem pewien czy pod to podchodza cyfrowki. Niedawno czytalem gdzies o tym, ze cyfrowki i laptopy sa zwolnione z cla. Byc moze cyfrowki zaliczaja sie do urzadzen elektronicznych, ktore sa zestawione w innej tabeli.

  7. #117
    Początki nałogu Awatar Semtex
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    52
    Posty
    347

    Domyślnie

    Ja ostanio kupowałem obiektywy z NY z fakturą i czy wybrałem dhl czy też normalną pocztę zawsze płaciłem 22% vat . Jak nie było faktury to sami szukali po aukcjach jaka cena - bo produkt był nowy i w pudełku.
    5d + L plecak

  8. #118
    Uzależniony Awatar Biperek
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Augustów
    Wiek
    55
    Posty
    593

    Domyślnie

    Myślę, że należy tu odróżnić sprowadzanie sprzętu na własny użytek i import w celach handlowych. Chcę zaryzykować zakup taniej, bez gwarancji europejskiej - moja wola. Rozumiem, że sprzedawcy ponoszą koszty, ale często różnice w cenach (a my przecież nie sprowadzamy w cenach hurtowych) są podejrzanie wysokie i wydają się być nieuzasadnione poniesionymi kosztami.
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

  9. #119
    Coś już napisał Awatar stolo
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacula Zobacz posta
    Pewnie, ze moge. Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 1214/2007 z dnia 20 września 2007 r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia Rady (EWG) nr 2658/87 w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej.
    Obiektywy: strona 608, pozycja "9002 xx xx" =6,7%
    Aparaty: strona 609, pozycja "9006 99 00" =3,2%. Jednak tu nie jestem pewien czy pod to podchodza cyfrowki. Niedawno czytalem gdzies o tym, ze cyfrowki i laptopy sa zwolnione z cla. Byc moze cyfrowki zaliczaja sie do urzadzen elektronicznych, ktore sa zestawione w innej tabeli.
    Niedawno ściągałem aparat, lampę i obiektywy. Niestety i cyfrówka podlegała ocleniu
    40D+1xSigma+1xTamron+2xCanon+Manfrotto+inne duperele

  10. #120
    dazz
    Guest

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa gdy obywatel USA przylatuje do Polski i ma ze sobą tele dla mnie?
    Macie takie doświadczenia?

Strona 12 z 24 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •