Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 233

Wątek: #02 Sprowadzanie sprzetu z USA

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Auwo
    Jurku - do mnie przyszła paczka lotnicza i cła nie naliczono, więc twoje stu procentowe przypuszczenia są błędne
    Zawsze można się o ten ułamek procenta pomylić ;-)

  2. #22
    Początki nałogu Awatar yogi-bear
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    36
    Posty
    366

    Domyślnie

    Panowie mam pytanie. Pailuje ze sprzedawca z Hong Kongu który proponuje mi wysłanie sprzętu jako "gift" z zaniżoną wartością produktów. Czy to pomoże w jakimś stopniu ominąć cło/VAT ?

  3. #23
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yogi-bear
    Panowie mam pytanie. Pailuje ze sprzedawca z Hong Kongu który proponuje mi wysłanie sprzętu jako "gift" z zaniżoną wartością produktów. Czy to pomoże w jakimś stopniu ominąć cło/VAT ?
    Pomoże. W skrócie chodzi o to że jeżeli paczka ma wartość do jakiejś ustalonej kwoty (nie pamiętam dokładnie ale coś koło 30Euro, ale sprawdź bo nie chcę w błąd wprowadzić) to cła się nie płaci.

    Kilka razy kupowałem różne rzeczy w USA (przy pomocy wypukłej karty) i paczki miały zaniżoną wartośc ok 10 razy. Za którymś razem coś im się pomyliło z tą wartością a kurs $ bardzo się wahał i miałem niemiłą niespodziankę w postaci wycieczki do UC na jakieś za***** gdzieś za Okęciem.

  4. #24
    Uzależniony Awatar Qbexus
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    562

    Domyślnie

    Wszystko super tylko jak taka paczka o zanizonej wartosci zaginie zostanie uszkodzona to jestes w plecy cala kase. A zapewniam Cie ze to sie zdaza dosc czesto. A w szczegolnosci u skosnych.

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar mattnick
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Wałbrzych
    Wiek
    41
    Posty
    1 735

    Domyślnie

    Kumpel kupuje i wysyła statkiem...na 250 paczek cło wymusiły 2 ale mówił ,że to były duuuże paczki...
    30D, C 17-40 f4 L, 50 f1.8, 70-200 f4 L, 430 ex, oraz -=iii=<)
    CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

  6. #26
    MatK
    Guest

    Domyślnie

    Podziele się również moimi uwagami oraz doświadczeniami dotyczącymi sprowadzania sprzętu z USA, Chin itp. moze uda mi się trochę pomóc.

    1. USA

    Najlepiej miec kogoś na miejscu - kto zakupi nam sprzet a nastepnie wysle - w tym wypadku osoba przebywajaca na terenie USA powinna sprzet zakupic rowniez przez internet aby uniknac TAXu ( podatku - dotyczy niektorych stanow ). Nalezy jednak uwazac na bardzo niskie ceny, dlaczego - poniewaz niektory sklepy sprzedaja same body w dolownym tego slowa znaczeniu - niema ladowarki, kabli itp. ( mialem ten problem przy zakupie swojej 10D - za 700 USD ale bez niczego - zrezygnowalem ).

    Jezeli niemamy nikogo na miejscu - prosimy sklep o wypakowanie aparatu z orginalnego kartonika i o odfoliowanie wszystkich rzeczy - a nastepie o przewrocenie kartonika na lewa strone, zapakowanie wszystkiego i wsadzenie karteczki Warranty Repair. Jest to prawie 100% metoda na obejscie cla - sprawdzone - amerykanski urzad kontroli celnej nawet jezeli sprawdzi ta przesylke - nikla szansa azeby nalozyli jakiekolwiek clo.

    Sprawa dotyczaca samej wysylki - tylko droga lotnicza - paczki morskie nie dosc ze gina - to przychodza w stanie oplakanym - nie trudno o uszkodzenia.

    Jezeli planujemy cos przywiesc z USA - uwazajcie na clo - nie ze strony amerykanskiej - ale z polskiej - nie radze brac orginalnych kartonow ( ja siedzialem 3 godziny na osobistej z powodu jednego kartonika )

    Przy zakupie szkiel - nalezy sie upewnic - najlepiej poprosic sprzedawce o dodatkowe zabezpieczenie ( amerykanie to niezbyt bystry narod ) - niewiem dlaczego ale wiekszosc szkiel zapakowana jest jedynie w bardzo liche kartoniki.

    2. CHINY, HONG-KONG, MALEZJA

    Uwaga ! na podrobki sprzetu wszelkiej masci - mozna za male pieniadze kupic bezuzyteczny badziew.

    Nie ma szansy na obejscie cla - ani na obnizenie kosztow podatku - kazda przesylka z chin jest sprawdzana na polskim urzedzie celnym.

    Paczki gina dosyc czesto, nie mozna liczyc na TRACKING NUMBERS bo w tamtych rejonach dzieja sie cuda.

    To tyle z moich doswiadczen - moze komus sie cos przyda.

  7. #27

    Domyślnie

    Ten numer z warranty repair jest bardzo dobry, ma ktos jeszzce z nim jakieś doświadczenia?
    Canon EOS 30d canon EOS 300; canon 50/1,8 canon 18-55 ; karta 512 kingstone, karta 2gb sandisk; lampy statywy softboxy blendy itd.

  8. #28
    szuani
    Guest

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanko do osob "doswiadczonych" ze sprowadzaniem sprzetu ze Stanow. Mianowicie zastanawiam sie nad Tamronem 28-75 (ciekawe czy ktos cos slyszal o tym szkielku ? ) Z tego co tu jednakprzeczytalam bywaja duze roznice pomiedzy egzemplarzami, bwaja bardzo dobre ale zdarzaja sie tez "mydlane".

    Mam kolege, ktory moglby mi kupic to szklo w USA i przywiezc ale nie mialby go raczej jak sprawdzic ( o ile wiem sam ma sprzet niekompatybilny z tym obiektywem ) Oczywiscie nie chcialabym zaplacic sporej w koncu kasy i potem zalowac... Zastanawiam sie wiec czy dostane gwarancje "na Europe". Po napisaniu maila do sprzedawcy dostalam odpowiedz, ze mam sprawdzic z przedstawicielem firmy Tamron w Polsce czy mi ten obiektyw przyjma.
    No i tu jest moj problem, przegooglowalam i nie wyglada na to, ze nie ma przedstawiciela firmy Tamron w Polsce. Czy to mozliwe, ze nie mialby strony www??? No i jakie sa wasze doswiadczenia z ewentualnym reklamowaniem u producenta ( pomijam tutaj oczywiscie sprzedawcow).

    Z gory dziekuje za rady.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    szuani, zaakceptowałem posta bo ma interesujące wątki tematyczne
    proszę jednak wszystkich o ewentualne rozwijanie tematu stricte odnoszącego się do przedmiotu tego T&T. OT będę tępił
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szuani Zobacz posta
    No i tu jest moj problem, przegooglowalam i nie wyglada na to, ze nie ma przedstawiciela firmy Tamron w Polsce. Czy to mozliwe, ze nie mialby strony www??? No i jakie sa wasze doswiadczenia z ewentualnym reklamowaniem u producenta ( pomijam tutaj oczywiscie sprzedawcow).

    Z gory dziekuje za rady.
    Wg http://www.tamron.de/Distributors_in...23.0.html?&L=2
    dystrybutorem Tamrona w Polsce jest:
    http://www.foto-technika.pl/
    Może warto spróbować im zadać odpowiednie pytania?

Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •