Strona 15 z 24 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 233

Wątek: #02 Sprowadzanie sprzetu z USA

  1. #141
    Uzależniony Awatar ErnestPierwszy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ErnestPierwszy Zobacz posta
    jesli chodzi o stawki to liczy się miejsce produkcji sprzętu a nie gdzie kupiony.
    Pani z informacji celnej powiedziała mi, że na aparaty nie ma cła ...

    Tu też tak piszą: http://www.celsped.pl/przepisy/zwoln...r1.php?mid=g05
    Napisałem chyba bzdury Właśnie sprawdziłem w TARIC, kod 9006590000, że na aparaty jest cło i wynosi 4,20%.
    W sumie wiele to nie zmienia, bo największym kosztem jest VAT... wrednie naliczany od [(cena zakupu+koszt transportu)xcło]xVAT=cena końcowa.

  2. #142
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Lightbulb

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    c) jeśli kupujemy wysyłkowo ALE adres odbiorcy jest w innym stanie niż adres sklepu (uwaga - często adres sklepu to adres siedziby głównej, gdy sklep ma wiele filii - trzeba to najpierw sprawdzić) to sales tax nie będzie naliczony przez sklep. Według ustawodawstwa USA kupujący powinien sam zgłosić się do odpowiedniego urzędu i zapłacić ten podatek wg stawki dla stanu gdzie mieszka. Pomimo wielu opinii, fakty sa następujące:
    * pomijając całą gadaninę o uczciwości obywatelskiej amerykanów, USA są krajem o najbardziej na świecie rozwiniętej sprzedaży wysyłkowej, i to jest jeden z dwóch najważniejszych powodów dlaczego tak właśnie jest - bo spora grupa ludzi nie zgłasza się i nie płaci
    ** należy pamiętać, że prawo karne odnośnie oszustw podatkowych w USA jest niezwykle surowe. Trzeba to dokładnie samemu przemyśleć.
    Moje uwagi do powyzszego:

    Nie ma w USA federalnego "sales tax " czy VAT jak w Europie. Nie jest to prawo podatkowe USA tylko ustawy stanowe, ktore wprowadzono na rozne sposoby w niektorych stanach zeby odzyskac internetowy sales tax w postaci "use tax". W mysl tego, jezeli kupimy gume do zucia w stanie Delaware, gdzie nie ma "sales tax" i nastepnie wjedziemy do stanu Maryland, gdzie jest sales tax, to musimy zaplacic podatek stanu Maryland, jesli tam mieszkamy i zamierzamy legalnie zuc te gume. Natomiast, jezeli zamierzamy gume zuc w Polsce, to zaden tax sie w USA nie nalezy. Nawet, jesli kupilismy gume wysylkowo. Wiec prosze sie nie martwic o stanowy sales tax bez wzgledu w jakim stanie sprzet kupiony, jezeli jest on na uzytek w Polsce.

    W praktyce, zeleznie od stanu, prawie wszyscy ignoruja obowiazek deklarowania zakupow w innych stanach, z wyjatkiem niektorych osob publicznych, ktore za duzo by ryzykowaly gdyby ktos wykryl i oglosil.

  3. #143
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega
    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    podatek wg stawki dla stanu
    czasami dobrze jest przeczytać co się cytuje

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Nawet, jesli kupilismy gume wysylkowo. Wiec prosze sie nie martwic o stanowy sales tax bez wzgledu w jakim stanie sprzet kupiony, jezeli jest on na uzytek w Polsce.
    Nieprawda. Użytek nie ma tu nic do rzeczy. Liczy się miejsce rozliczania podatków kupującego (wysyłkowo na terenie USA). Inaczej wszystko w USA kupowano by "dla cioci z Europy" bez podatków.

    Po przeczytaniu pierwszego posta powinieneś również zauważyć, że proponowana przeze mnie metoda zakłada kupowanie przez kogoś mieszkającego w USA (pkt. 4). Kupując wysyłkowo przez rezydenta tego samego stanu co stan w którym mieści się sklep zostaniesz obciążony podatkiem sales tax w wysokości charakterystycznej dla danego stanu z automatu przez sklep - i dokładnie o tym mówi mój post, że cena z netu nie będzie ceną ostateczną pomimo zakupów wysyłkowych.



    Muszę dodać jedno uaktualnienie:
    niektóre sklepy w USA godzą się na wysyłanie do Europy, na przykład w BH można to zrobić. Są jednak niedogodności. Wysyłają tylko określonym przez siebie kurierem, który zawsze jest bardzo drogi w porównaniu do np. Polameru, informują że nadadzą paczkę do oclenia na podstawie załączonej faktury, a sama procedura kupowania nie jest automatyczna, zazwyczaj wymagają dodatkowego potwierdzenia mailem (o płaceniu z Polski już wspominałem, jest to bardzo upierdliwe).

    Dla przykładu wysyłka do Polski obiektywu ważącego około 5 kg o wartości 6000 dolarów kosztuje w UPS z ubezpieczeniem około 250 dolarów. Dla przesyłki do dwóch kg o wartości około 1000$ koszt w UPS wynosi coś koło 170$ (a do Niemiec na przykład o połowę mniej).
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  4. #144
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Zamieć
    Wiek
    48
    Posty
    382

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    ...
    niektóre sklepy w USA godzą się na wysyłanie do Europy, na przykład w BH można to zrobić. ... Wysyłają tylko określonym przez siebie kurierem, który zawsze jest bardzo drogi w porównaniu do np. Polameru,
    Można kupić w B&H, opłacić wysyłkę do Polameru w NY i zapłacić Polamerowi żeby wysłał paczkę do Polski.
    Jest nawet wzmianka na ten temat na ich stronie.

  5. #145
    Dopiero zaczyna Awatar AndreasK
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Poland
    Posty
    47

    Domyślnie

    1. Celnik w razie jakich kolwiek zastrzezen moze wezwac odbiorce i on musi udowodnic wartosc towaru - zadeklarowanie wartosci to nie wszystko (oni tez maja ebay i wiedza ze wpisujac pare znakow wychodzi cena. Proces wyjasniania to strata ponad miesiac.
    2. aparaty z tego co wiem maja 0 % stawke celna + 22 % VAT
    3. obiektywy maja 6,7 % cla i 22 % VAT
    4. malo ktora firma godzi sie na wysylke z przerazajaco niska zadeklarowana wartoscia, chyba ze osoba prywatna to posle to moze wpisac i 20 USD
    5. jezeli mamy niska zadeklarowana wartosc - paczka zginie i mamy plecy - z UK sprzet jest tak przez naszych rodakow pracujacych w Royal Mail "czyszczony" ze szok.
    6. z kurierami juz bywa lepiej.
    7. wladza celnikow jest nieokreslona a oni sami sa nieomylni.
    8. kiedys mialem przypadek ze dali owszem niskie clo wg zadeklarowanej wartosci, ale karton z obiektywu byl caly porozrywany i pooklejany tasma Poczta Polska bo inspekcji celnej, obiektyw na szczescie caly, ale oslona przeciwsloneczna peknieta, reklamacji nie uwzgledniono. Poczta Polska (czyli EMS) to tony paczek z ktorymi sie nikt nie cacka.
    9. nie ma jednoznacznej metody zeby uniknac albo zniminalizowac clo i VAT, sa pewne tricki, ktore mozna realizowac, ale to na priv.
    10. zycze udanych zakupow i spokojnych wakacji.
    ### AndreasK ###
    Canon G12

  6. #146
    Bywalec
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Siedlce
    Wiek
    48
    Posty
    118

    Domyślnie

    A jak jest z cłem na statywy i głowice?
    Zamierzam zamówić w B@H Statyw Gitzo + głowicę Wimberley, wychodzi prawie połowę taniej niż u nas.
    pzdr

  7. #147
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    propouję samemu sprawdzić, i tym samym chcę uprzedzić pytania o dalsze 50 produktów.

    http://ec.europa.eu/taxation_customs...-1&Action=1#OK



    Cytat Zamieszczone przez donald7000 Zobacz posta
    Można kupić w B&H, opłacić wysyłkę do Polameru w NY i zapłacić Polamerowi żeby wysłał paczkę do Polski.
    Jest nawet wzmianka na ten temat na ich stronie.
    tego nie wiedziałem, nigdy mi tego nie zaproponowali. Może podasz linka? To by nieco upraszczało sprawę.
    Ostatnio edytowane przez Kubaman ; 27-07-2008 o 10:38 Powód: Automerged Doublepost
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  8. #148

  9. #149
    trm
    Guest

    Domyślnie

    Aparat kupi mi mój przyjaciel w sklepie w USA będąc tam na wakacjach. Na miejscu aparat rozpakuje i sobie będzie nim robił przez 2 tygodnie zdjęcia.

    Z tego co wyczytałem to rozumiem, że jeżeli weźmie torbę fotograficzną do podręcznego (domke, wiec mało fotograficznie wygląda), to nie powinno być problemów z cłem.

    Ok, ale muszę sobie na wszelki wypadek odłożyć pewne sumę pieniędzy na opłaty. I teraz tak - czy jeżeli sprzęt jest rozpakowy i lekko używany czyli jak gdyby prywatny, to doliczają tyko cło, czy VAT też? [i to jest najważniejsze pytanie]

    I drugie pytanie przy tej samej sytuacji - jakie jest "niebezpieczeństwo" wiezienia ze sobą pudełek od aparatu w bagażu głównym? Nawet rozkładając je i kładac na płask w torbie foto. Jedzie z rodziną wiec w sumie te pudełka może mieć ktoś inny z rodziny..

    Sprzętu jest dość sporo, bo body, trochę lepszy obiektyw, lampa i może jeszcze ze dwie stałki, dodatkowa bateria...

    chciałbym mieć pudełka, ale bardziej nie chciałbym płacić cła

    z góry dziękuję i pozdrawiam

  10. #150
    Dopiero zaczyna Awatar MorF
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    31

    Domyślnie

    Mam pytanie, bede za jakis czas w Kanadzie, czy przy zamowieniu np z B&H albo adoramy mozna sie spodziewac jakis dodatkowych kosztow oprocz wysylki?
    Moze Ktos mogly sie podzielic doswiadczeniem?
    Dziekuje z gory

Strona 15 z 24 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •