Strona 11 z 24 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 233

Wątek: #02 Sprowadzanie sprzetu z USA

  1. #101

    Domyślnie

    Mieszkam w USA od wielu lat.... jezdze do Polski, woze sprzet elektroniczny, aparaty, obiektywy, baaa kiedys nawet drukaeke wzialem do bagazu podrecznego... jeszcze nigdy ale to nigdy nie zdazylo m sie zeby urzad celny mial jakis problem ze sprzetem jaki wioze... jesli kupilem cos dla kogos oczywiste ze wioze to w zamknietym pudelku, nie bede przeciez staroci do Polski wiozl... oczywiscie ze jak ktos sie zaladuje 4 laptopami to bedzie problem ale jak ktos wiecie jednego laptopa czy aparat, czy nawet kilka obiektywow wystarczy powiedziec tym ludziom na lotnisku ze to prezenty... no nie wiem mi sie jeszcze nigdy nie przytrafil problem z przewozem czego kolwiek... a wiozlem zasem mega dziwaczne sprzety ) jak akordeon, klarnet za parenascie tysiecy $$, gitary....

    Jesli chodzi o wysylanie sprzetow przez znajomych z usa nie ma prostszej wysylki i tanszej niz POLONEZ Parcel jest to firma przez ktora paczki wysyla sie z Polskich Agencji ktore sa w miastach jak NY czy Chicago wszedziej... to cos jak wspomniany na poczatku Polamer, Polonezem paczki mozna wyslac na rozne sposoby... morska lotnicza i odpowiedno ekspresowe ktore tak naprawde niemi nie sa w Paczkach ludzie wysylaja wszystko uwierzcie mi ja wspolpracuje z Polska Agencja bo pomagam w tlumaczeniach i w "odnalezieniu sie" przez nowo przybylych polskich emigrantow widzialem jak ludzie wysylaja telewizory, wierze, laptopy, , monitory, jednostki komputerowe, ale najwiekszym przypadkiem bylo wyslanie 2 silnikow ze starych samochodow jeden silnik wazyl okolo 40 kg to jakies zabytki byly.... uwierzcie badz nie... clo zdaza sie raz na kilkatysiecy paczek.... a to dlatego ze paczki ida jako jeden kontener.... a kontenera sprawdza sie pod kontem niebezpiecznych substancji, nielegalnych substancji itp a nie tego co w kazdej poszczegolnej paczce jest... owszem sa przeswietlane, sprawdzane ale clo nakladane jest tylko w ekstremalnych przypadkach... Paczki wyslane przez Polonez Parcel sa zawsze dostarczane do domu a zaginiecie paczki... przez 5 lat jakie wspolpracuje z Polskimi agencjami slyszalem o jednym... pani chciala wyslac pyszna wedline w paczce z ciuchami i jej poprostu paczka zgnila

  2. #102
    Kowal88
    Guest

    Domyślnie

    Ostatnio ciotka z USA wysłała mi paczkę lotniczą w której znajdowały się 3 Ipody classic po 250 USD sztuka, oraz ciuchy. Do tej pory (dostałem już z 10 takich paczek) wszystko było ok jednak tym razem celnicy się przyczepili i tak:
    naliczyli:
    *cło 12%
    *cło dodatkowe 15%
    *VAT 22%
    Łącznie celnicy naliczyli sobie 810 PLN co z kosztami agencji celnej dało 1025 złotych opłat, tak więc po sprzedaży Ipodów jestem na tym transporcie w plecy o jakieś 420-430 zł.
    Mam nadzieję, że już nic takiego mi się więcej nie zdaży, ale nie wiem czy nie przerzucić się na transport morski.
    Paczka oczywiście wysłana jako gift 35 USD.

  3. #103
    Początki nałogu Awatar werek
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    404

    Domyślnie

    Ja mam akurat pytanie odnosnie naliczania oplat, przeczytalem caly watek i narazie mam taki obraz liczenia kosztow:

    SC - suma całkowita z vat i clo
    CP - cena podstawowa (sprzet +wysylka)

    SC = (CP + Cło) + VAT

    pytanie jakie mam to czy dobrze zrozumialem wasze wypowiedzi. wychodziloby z nich ze VAt jest nakladany dopiero na towar oclony.

    inna sprawa to gdzie mozna znalezc tabele wysokosci cel dla produktow (pan google slabo sobie radzi z wyszukiwaniem)

    z gory dzieki za odpowiedz
    Canon EOS R5 /// RF 24-104 f4 L /// EF 16-35 f4 L /// RF 100-500 f4.5-7.1 L /// EF 50 f1.8 /// EF 50 f1.2 L

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    matematycznie to nie za bardzo ten zapis, już raczej mnożnik po nawiasie
    dobrze zrozumiałeś, najpierw cło, później VAT od całości
    poszukaj sobie w googlu: stawki celne - dla cywilizowanego świata sprzęt foto ma 6,7 procenta (ale mogę źle pamiętać)
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  5. #105

  6. #106

    Domyślnie

    koszta wychodzą następująco:
    do ceny zakupu doliczane są koszty transportu co daje nam cenę wyjściową do naliczania opłat celno podatkowych.
    od ceny wyjściowej (cena zakupu plus transport) jest liczone cło (5-7%).
    Vat (22%) jest liczony od łącznej sumy ceny wyjściowej(zakup i transport) i cła.
    Dopiero po uiszczeniu opłat celno skarbowych w Izbie celnej towar jest zwalniany.
    W praktyce wygląda to tak że jeżeli przesyłka idzie kurierem (DHL, UPS FedEx, TNT, EMS POCZTEX) to firma kurierska dokonuje odprawy i wnosi opłaty, które płaci się przy odbiorze.

  7. #107
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie

    Cło od transportu? Chyba jednak nie, VAT jak najbardziej.

  8. #108
    Bywalec Awatar Piasek1989
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Strzelin
    Posty
    153

    Domyślnie

    czy ja dobrze rozumiem kupuje jakieś tam lansy przychodzą do domu kuzynki w stanach ona je ładnie pakuje wysyła do mnie podpisuje ze to gift zaniża wartość do jakiś śmiesznych pieniędzy np 100$ i to omija cło i VAT??
    50D+c17-55/2.8+c70-200/2.8+c50/1.8+c28/1.8+c430+2xyn460II+yn560III

  9. #109
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piasek1989 Zobacz posta
    czy ja dobrze rozumiem kupuje jakieś tam lansy przychodzą do domu kuzynki w stanach ona je ładnie pakuje wysyła do mnie podpisuje ze to gift zaniża wartość do jakiś śmiesznych pieniędzy np 100$ i to omija cło i VAT??
    Oczywiście. Tylko jak paczkę ukradną albo zniszczą w transporcie, to oddadzą to co zadeklarowano. Poza tym jeśli celnik jednak otworzy paczkę i znajdzie fabrycznie zapakowane pudełko z naklejką z ceną, to raczej ocli i przyłoży VAT. Ryzyko podwójne, ale czasami się opłaca jak ktoś lubi ryzyko.

    BTW, cła nie nalicza się bodajże do 20EUR.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  10. #110
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    53
    Posty
    551

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rypson Zobacz posta

    .... uwierzcie badz nie... clo zdaza sie raz na kilkatysiecy paczek.... a to dlatego ze paczki ida jako jeden kontener....
    być może tak było. ale wraz ze spadkiem kursu $$ i ilości trafiajacego do PL towaru sytuacja sie zmieniła. Jak powiedziano mi w Warszawskim biurze firmy Polonez obecnie na cle jest sprawdzana znakomita wiekszość paczek. te z elektroniką zawsze. Skoro tak, to wynika jednak z tego że paczki są przęświetlane indywidualnie a kontrola znacznie dokładniejsza niz jeszcze kilka tyg temu.

    Oczywiście. zdarza sie że coś przejdzie na luzie. ale obecnie to wyjątek niestety.

Strona 11 z 24 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •