Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 055ProB vs 055MF3

  1. #1
    Thrasher
    Guest

    Domyślnie 055ProB vs 055MF3

    Bardzo podobne statywy tylko że MF3 jest dwa razy droższy ale za to wykonany z włókien węglowych i stopów magnezu przez co jest nieco lżejszy i zarazem stabilniejszy od ProB, ma jeszcze pasek do przenoszenia w ręce za to nie ma pianek na nogach jakie ma ProB. Czy warto kupować MF3? O to samo pytałem na innym forum ale nie bardzo mi tam pomogli więc licze, że tutaj będzie inaczej :-)

    http://www.foto7.com.pl/manfrotto_we...mera_index.htm


    055ProB około 550zł
    055MF3 około 1100zł

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    nikt za ciebie nie zdecyuje :-) wiec nie wiem czy ci pomozemy ... jesli bedziesz duzo nosil i stac cie na ten satyw weglowy to sie nie wachaj tylko go bierz, jest lzejszy o 0,5 kg i wytrzymalszy... czego chciec wiecej... jak dla mnie nie ware doplaty bo wiecej go woze niz nosze.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    107

    Domyślnie

    [QUOTE=mmsza]Jestem świeżo po zakupie 055ProB i macałem je oba. Fakt, ten z

    A jaką kupiłes głowicę ?
    Marek

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmsza
    141rc
    I jescze jedno pytanie:
    ile dałeś za całość i czy nie rozważałeś zakupu innej głowice np z poziomicami ?
    Marek
    =============

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Moris
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Alt Tarnowitz
    Wiek
    49
    Posty
    302

    Domyślnie

    Mam z miesiąc 055ProB + 460Mg ... IMHO - 055MF3 wcale nie tłumi lepiej drgań a jego jedyną zaletą jest waga.

  6. #6
    Thrasher
    Guest

    Domyślnie

    Dziękuje za opinie. Zdecydowałem się na ProB :-) mogę go kupić z głowicą i torbą lub paskiem i sporo jeszcze zaoszczędzę w porównaniu z tym co bym wydał na MF3 z głowicą. Myślę, że nosząc go w ten sposób będzie mi wygodniej niż MF3 który tylko chyba w ręku się da nosić z tym paskiem który jest do niego w zestawie. Chciałem się tylko upewnić że niema między tymi modelami jakiejś ogromnej różnicy w stabilności (tłumieniu drgań) ale widze że niema. A głowicę już dawno wybrałem 488RC0.

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    107

    Domyślnie statyw

    A moglibyśmy się podzielić informacjami gdzie można kupić najtaniej ?

    Ja planuję kupić albo w Abitechu lub foto-raj , cena 055PRO+141RC około 730 zł

    Podajcie gdzie i za ile kupiliście swoje statywy ( i jakie) o ile nie jest to
    tajemnica handlowa :)
    Marek

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    51
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    Ja kupowałem w http://www.foto-kurier.com.pl/ . Dla prenumeratorów taniej !!!!!!

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Swój kupowałem www.cyfrowe.pl. Cena była bardzo przystępna poniżej 700 PLN a potem dobrałem jeszcze futerał.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •