Strona 148 z 148 PierwszyPierwszy ... 4898138146147148
Pokaż wyniki od 1 471 do 1 475 z 1475

Wątek: Filtry polaryzacyjne

  1. #1471
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    @Pezet85 - dokładnie, trójkąt na słońce lub na przeciwległą stronę (efekt będzie najsilniejszy)

    @pawel.guraj - nie do końca się zgodzę, bo wg mnie nie da się w postprodukcji wyciągnąć koloru/błękitu/kontrastu lazurowej wody, tak jak to robi filtr polaryzacyjny; no chyba, że nie potrafię tego zrobić.

  2. #1472
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Mamy postęp. Podobno. Czasami szlag mnie trafia, kiedy sobie uświadomię, jakie fajne rozwiązanie w temacie filtrów zostało żywcem pogrzebane w ramach postępu, a teraz różni producenci rzeźbią, jak koń pod górę, aby zrobić jakąś jego namiastkę. Chodzi mi o dziwaczne mocowania filtrów na pierścienie magnetyczne, a przecież było tak fajnie, dopóki producenci obiektywów nie zaczęli robić osłon tulipanowych ze złączem bagnetowym. Ten bagnet wykosił naturalne, pierścieniowe zakończenie czołówki obiektywu, na które można było zakładać filtry nasadkowe z pierścieniem sprężystym. Montaż i demontaż był momentalny, a przed zgubieniem filtra chroniła go pamięć zewnętrzna- po prostu trzeba było pamiętać, aby go go zdjąć, zanim sam spadnie. Nie ma teraz nawet takich filtrów, chociaż można by je zakładać na standardowo mocowany filtr UV, co jednakże przy UWA może prowadzić do winietowania. W swoich zasobach mam tylko jedną nasadkę DUTO produkcji NRD na obiektywy z gwintem 49 mm (po zewnętrznej tubusa 51 mm), a z miłą chęcią powitałbym takie polary na różne średnice.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #1473
    Początki nałogu Awatar Pezet85
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    475

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Hej, odebrałam właśnie filtr CPL i od razu zrobiłem test. Patrząc w elektroniczny wizjer i kręcąc filtrem jest dobrze widoczna zmiana, widać jak zaczynają znikać odbicia ze wszystkich powierzchni odbijających.
    Myślę że to dobry zakup a w góry napewno się przyda .

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Pezet85 ; 02-06-2021 o 16:46

  4. #1474
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Oczywiście, że jest widoczny. Problemy są gdy się błyska, przy symulacji expozycji nic nie widać (przeważnie), a jeśli coś stoi na białym stole jest bardzo ciemne. Można wspomagać się trybami custom.

  5. #1475
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Hej. Czy ktoś ma doświadczenie z polarem canona, użytym w adapterze dropin r-ef? Zastanawiam się czy kupić jeden drogi filtr polar od b+w na przód czy lepiej ten adapter. Ciekawi mnie jakość cpl którego użył tam canon. Ogólnie to czytałem trochę forum w zakresie polarów i co ciekawe niepokrywa się z moim doświadczeniem. Używałem do tej pory najtańszych oraz lepszych Hoya i Marumi. Powiem ze Hoya mocniej polaryzuje ale gorzej pracuje się z kolorami potem w postp. Zaś marumi daje mniej efektu polaryzacji od Hoya.

Strona 148 z 148 PierwszyPierwszy ... 4898138146147148

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •