Strona 138 z 148 PierwszyPierwszy ... 3888128136137138139140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 371 do 1 380 z 1475

Wątek: Filtry polaryzacyjne

  1. #1371
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    który filtr B+W wg was jest lepszy:
    B&W MRC 77mm XS-Pro nano czy B&W Polaryzacyjny kołowy MRC 77mm Slim E; znalzałem jeszcze coś takiego: Filtr B&W Pol Circular S03 MRC Slim 77 mm 26598 - nie bardzo wiem nawet co to za filtr, a jest z tych trzech najdroższy link

    wstępnie zastanawiam się czy jest sens brać te nanocząstki - czy rzeczywiście coś to daje?

  2. #1372
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    szukam w sieci jakiegoś testu, opinii na temat nowych filtrów Cokin Pure Harmonie , a szczególnie filtrów polaryzacyjnych. Nic nie mogę znaleźć...
    Może ktoś już ma taki filtr, ma własne opinie na temat jego jakości optycznej, wykonania ?

  3. #1373
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Przyłączam się do pytania kolegi. Ktoś miał do czynienia już z filtrem polaryzacyjnym Cokin Pure Harmonie CP? Reklamuje się jako najcienszy na świecie a ja szukam czegoś Slim do C24-105. Cenowo też nie najgorzej (ok. 190 PLN). Cokin to renomowana firma ale to nowość i jestem ciekaw czy już ktoś używa. Jest już np. w ofercie sklepu Fotozakupy.
    7D MkII, C15-85, C 400 L 5.6, C35 IS 2.0 + statywy, plecaki i inne badziewie

  4. #1374
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Cytat Zamieszczone przez dapp Zobacz posta
    Przyłączam się do pytania kolegi. Ktoś miał do czynienia już z filtrem polaryzacyjnym Cokin Pure Harmonie CP? Reklamuje się jako najcienszy na świecie a ja szukam czegoś Slim do C24-105. Cenowo też nie najgorzej (ok. 190 PLN). Cokin to renomowana firma ale to nowość i jestem ciekaw czy już ktoś używa. Jest już np. w ofercie sklepu Fotozakupy.
    z autopsji: Marumi Super DHG nie winietuje na 24-105. na FF mam na mysli.

    nie zeby to byl jakis ogromny dylemat przy tym szkle, bo jego rogi przy 24mm ssa tak sakramencko, ze nawet winietowanie od polara tu nie zepsuje sprawy
    www albo tez flickr

  5. #1375
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    z autopsji: Marumi Super DHG nie winietuje na 24-105. na FF mam na mysli.

    nie zeby to byl jakis ogromny dylemat przy tym szkle, bo jego rogi przy 24mm ssa tak sakramencko, ze nawet winietowanie od polara tu nie zepsuje sprawy
    Dziekuję Akustyk, tak też zrobię. Choć myślę o Marumi DHG (bez super). Mam nadzieje, że ma taką samą grubość jako Slim.
    7D MkII, C15-85, C 400 L 5.6, C35 IS 2.0 + statywy, plecaki i inne badziewie

  6. #1376
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Tak, mają taką samą grubość. Używam z 17-40L i nie mam śladów winiety.

  7. #1377
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Cytat Zamieszczone przez dapp Zobacz posta
    Dziekuję Akustyk, tak też zrobię. Choć myślę o Marumi DHG (bez super). Mam nadzieje, że ma taką samą grubość jako Slim.
    grubosc taka sama, ale zwykle DHG (tez mam) duzo bardziej sie brudzi niz Super DHG i znacznie gorzej czysci. moje filtry maja jakos po 3-4 lata i Super DHG jest
    w stanie wzorowym, a DHG bardzo wyraznie upaprany...

    nie wiem jaka jest roznica w cenie, ale przemyslalbym, czy nie dolozyc.



    z innej beczki - na wymiane tego zapaskudzonego DHG zanabylem ostatnio Hoye HD. filtr jest o tyle ciekawy, ze kradnie znacznie mniej swiatla niz klasyczne
    polary i w porownaniu z Marumi tez dokladniej tlumi skladowe bliskie ultrafioletu (niebieski/fioletowy). daje to nieco inne barwy niz polary Marumi (przy zachodzacym
    niebie Hoya produkuje bardziej "mialkie" kolory niz Marumi), ale jesli filtr ma byc uzywany w dzien i przy foceniu z reki - to jest zysk praktycznie 2/3 do 1 EV na
    czasach ekspozycji. przy czym efekt polaryzacji jest taki sam, nie ma ze slabiej tlumi.

    filtr co prawda jeszcze drozszy niz Marumi Super DHG, ale to dodatkowe swiatlo moze byc spora zaleta, wiec dopisuje ta propozycje, dla "ulatwienia" wyboru


    z tym ze, jesli ma po prostu byc przyzwoity, niedrogi filtr, to Marumi DHG z powodzeniem moge polecic...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 07-03-2013 o 12:11
    www albo tez flickr

  8. #1378
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Tak wiem że Super Marumi jest łatwiejszy w czyszczeniu ale używałem zwyczajnego polara Hoya do mojego 17-40 przez ostatnie 6 lat i jest co prawda trochę upaprany ale do wyczyszczenia. Różnica w cenie PLN 150 nie zabija ale zawsze. Tak że Marumi DHG już zamówiony. Akustyk dzięki za twoje porady, cenię je sobie, tak off topic już wczesniej zanabyłem C70-300L czytając twoje opinie.
    7D MkII, C15-85, C 400 L 5.6, C35 IS 2.0 + statywy, plecaki i inne badziewie

  9. #1379
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Cytat Zamieszczone przez dapp Zobacz posta
    Tak wiem że Super Marumi jest łatwiejszy w czyszczeniu ale używałem zwyczajnego polara Hoya do mojego 17-40 przez ostatnie 6 lat i jest co prawda trochę upaprany ale do wyczyszczenia. Różnica w cenie PLN 150 nie zabija ale zawsze. Tak że Marumi DHG już zamówiony. Akustyk dzięki za twoje porady, cenię je sobie, tak off topic już wczesniej zanabyłem C70-300L czytając twoje opinie.
    jesli przez zwyczajny masz na mysli "fioletowa" Hoye, to IMHO to jest lepiej czyszczacy sie filtr niz Marumi DHG. no ale... za te pieniadze, tragedii nie ma i da sie z tym zyc. 150 PLN oczywiscie droga nie chodzi, mieszkancowi kraju wiatrakow (w Polsce mowi sie na to: "Szkot", ale oni sa przy nas maly pikus ) nie musisz tego tlumaczyc.
    www albo tez flickr

  10. #1380
    Coś już napisał Awatar meg83
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Tak, mają taką samą grubość. Używam z 17-40L i nie mam śladów winiety.
    ale już zestaw Marumi DHG, FF na 17mm+ holder slim Cokina nie daje rady

    Marumi bdb wyciąga granat i gasi odblaski ale lubi sobie poflarować - i nie mówię tutaj o słońcu czy mocnym świetle w kadrze

Strona 138 z 148 PierwszyPierwszy ... 3888128136137138139140 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •