Strona 64 z 148 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 1475

Wątek: Filtry polaryzacyjne

  1. #631
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathom Zobacz posta
    Witam. Wybieram się niedługo na krótkie wakacje do Egiptu. Chodzi mi po głowie zakup polara do t17-50. Wydatków związanych z takim wyjazdem jest niestety sporo, więc czaję się raczej na coś tańszego, np. fioletowa Hoya.

    Co sądzicie ? Czy w ogóle warto inwestować w polara na taki wyjazd i czy ta Hoya nie pogorszy mi mocno zdjęć ?
    Oprócz polarka myślę ,że nie byłoby źle zainwestować też w połówkę szarą ( 2 przesłony) :wink:

  2. #632
    Początki nałogu Awatar tom170
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Gogolin/Opole
    Wiek
    39
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    Oprócz polarka myślę ,że nie byłoby źle zainwestować też w połówkę szarą ( 2 przesłony) :wink:
    W takim razie dołączę sie i ja żeby nie zaśmiecać... Jeśli narazie używam KITa a w przyszlości spodziewam sie obiektywu typu tamron 17-50 lub 28-75 i np jakis UWA ktore zazwyczaj maja 77mm to warto kupic na KIT filtr polar załóżmy 67 lub 77 i redukcje czy to raczej glupio wygląda i źle się tego używa??? i np lepiej miec oddzielny zestaw szara i polar 67mm i szara i polar 77mm a nie bawić sie w redukcje... tzn w przypadku KITa mysle o redukcji z 67 na 58 bo z 77 na 58 to nawet nie wiem czy są ;] prosze o odpowiedź...
    EOS 400D + KIT + 50mm f1.8 + 70-300mm F4-5.6 SIGMA APO DG MACRO + MiniTrekkerAW + Sherpa 600R no i 4GB karta

  3. #633

    Domyślnie

    witam. mam canona 400d i kit. zamierzam kupić filtr polyzcyjny http://allegro.pl/item312373099_filt...pl_japan_.html .
    Co o tym sądzicie??

  4. #634
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego ,że redukcję można użyć do polara (wersja slim) ale przy szerokim kącie może pojawić się winieta ( redukcja ma ok 5. mm + polar slim 4 mm = 9mm ) dlatego najlepiej ją stosować od 24 mm w górę ( po przeliczeniu na cropa) . W moim przypadku winieta jest bardzo minimalna ( od redukcji) na 24-70/2.8L.

    Jeżeli mówimy o połówce szarej ( nakręcany nie w systemie cokin) tu jest gorzej bo nie ma wersji slim ( czyli same grubasy i tu nie radzę stosować redukcji.
    Jest na to sposób ... , który zastosowałem do swojego 16-35/2.8 II i jeszcze muszę tylko sprawdzić w praktyce jak to działa .
    Tak na marginesie najlepiej sprawdzają się redukcje o jeden stopień np. 77/72 inaczej może być problem z osłoną przeciwsłoneczną ( należy to sprawdzić przed zakupem).

  5. #635
    Początki nałogu Awatar tom170
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Gogolin/Opole
    Wiek
    39
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    Zacznijmy od tego ,że redukcję można użyć do polara (wersja slim) ale przy szerokim kącie może pojawić się winieta ( redukcja ma ok 5. mm + polar slim 4 mm = 9mm ) dlatego najlepiej ją stosować od 24 mm w górę ( po przeliczeniu na cropa) . W moim przypadku winieta jest bardzo minimalna ( od redukcji) na 24-70/2.8L.

    Jeżeli mówimy o połówce szarej ( nakręcany nie w systemie cokin) tu jest gorzej bo nie ma wersji slim ( czyli same grubasy i tu nie radzę stosować redukcji.
    Jest na to sposób ... , który zastosowałem do swojego 16-35/2.8 II i jeszcze muszę tylko sprawdzić w praktyce jak to działa .
    Tak na marginesie najlepiej sprawdzają się redukcje o jeden stopień np. 77/72 inaczej może być problem z osłoną przeciwsłoneczną ( należy to sprawdzić przed zakupem).
    Czyli jak dobrze rozumiem z moim 400D i kitem 18mm (28mm po cropie) przy polarze slim 67mm i redukcji do 58 nie powinno byc winiety??? ale np przy polarze + szara polowka to może być winieta ??? Chyba, że użyje cokina ??
    EOS 400D + KIT + 50mm f1.8 + 70-300mm F4-5.6 SIGMA APO DG MACRO + MiniTrekkerAW + Sherpa 600R no i 4GB karta

  6. #636
    Początki nałogu Awatar werek
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wkarol90 Zobacz posta
    witam. mam canona 400d i kit. zamierzam kupić filtr polyzcyjny http://allegro.pl/item312373099_filt...pl_japan_.html .
    Co o tym sądzicie??
    to jest hoya zielona (teoretycznie najnizszej klasy z serii polarow hoya), nie wiem jak u ciebie z jakoscia kit'a ale ten filtr na pewno wplynie na jakosc zdjec(poza oczywistym dzialania polara dojdzie degradacja jakosci/lekkie mydlo)
    Canon EOS R5 /// RF 24-104 f4 L /// EF 16-35 f4 L /// RF 100-500 f4.5-7.1 L /// EF 50 f1.8 /// EF 50 f1.2 L

  7. #637
    Początki nałogu Awatar czeczot
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    3miasto
    Posty
    325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tom170 Zobacz posta
    Czyli jak dobrze rozumiem z moim 400D i kitem 18mm (28mm po cropie) przy polarze slim 67mm i redukcji do 58 nie powinno byc winiety??? ale np przy polarze + szara polowka to może być winieta ??? Chyba, że użyje cokina ??
    jeżeli kiedyś*planujesz canona 50/1,4 albo 85/1,8 to możesz kupić*filtr 58, będzie jak znalazł do tych obiektywów. Z dużymi redukcjami jest kilka problemów: może nie wejść ci osłona przeciw słoneczna no i są trudno dostępne. Jeżeli nie używasz osłony to sprawdź jaki twój docelowy obiektyw ma średnice filtra i taki kup i używaj z redukcja. Co do zestawu polar + szara połówka założone jednocześnie to nie za bardzo widzę sens stosowanie tych 2 filtrów jednocześnie..... to naprawdę musiała by być jakaś ekstremalna sytuacja

  8. #638
    Początki nałogu Awatar tom170
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Gogolin/Opole
    Wiek
    39
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czeczot Zobacz posta
    jeżeli kiedyś*planujesz canona 50/1,4 albo 85/1,8 to możesz kupić*filtr 58, będzie jak znalazł do tych obiektywów. Z dużymi redukcjami jest kilka problemów: może nie wejść ci osłona przeciw słoneczna no i są trudno dostępne. Jeżeli nie używasz osłony to sprawdź jaki twój docelowy obiektyw ma średnice filtra i taki kup i używaj z redukcja. Co do zestawu polar + szara połówka założone jednocześnie to nie za bardzo widzę sens stosowanie tych 2 filtrów jednocześnie..... to naprawdę musiała by być jakaś ekstremalna sytuacja
    ale jeśli dobrze rozumiem jak np robie pod slonce krajobraz to mam korzystac z polowki a jak pod kątem 90stopni do promieni to polar bo wtedy najlepiej działa ?? i jeszcze raz czy bedzie winieta czy nie jak uzyje na kicie 18mm + redukcja z filtrem 67 ?? mam 50/1.8 ale czy do portretow sie tez polar przyda ?? to moze rzeczywiscie kupic wpierw na KITa a jak bede kupowal lepsze szklo to zawsze filtr mozna dokupic...
    EOS 400D + KIT + 50mm f1.8 + 70-300mm F4-5.6 SIGMA APO DG MACRO + MiniTrekkerAW + Sherpa 600R no i 4GB karta

  9. #639

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem początkujący na tym forum jak i w praktyce w aparacie. Zwracam się do mądrzejszych ode mnie i mam pytanie. Posiadam Canona 400d w Kitem. Ostatnio
    spodobało mi sie fotografowanie krajobrazów itp. i doszedłem do wniosku że filtr polaryzacyjny jest jednak niezbędny. Przyznam że wydałem wszystkie oszczędności na aparacik. Mam zamiar kupić ten filtr http://allegro.pl/item309007971_pola...cam_f_vat.html
    Wiem że to żadna rewelacja, ale czy mogę coś z niego wycisnąć i czy znacząco wpłynie to na jakość. a może darować sobie ten filtr? proszę o rady fachowców. dzięki i pozdro

  10. #640
    Uzależniony Awatar Lulu1988
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Sandomierz
    Wiek
    36
    Posty
    522

    Domyślnie

    No to podpadlem moderatorowi powielajac watek
    Wiec tutaj napisze o co kaman

    Jak narazie mam zamiar przykrecic polara do C 24-105, ale w przyszlosci bedzie to takze C 10-22. Chcialbym, abyscie podpowiedzieli co nie winietuje na 10-22, ma 2 gwinty i jest JAKOSCIOWO najlepsze.
    tylko.....please don't kill me
    Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

Strona 64 z 148 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674114 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •