Strona 54 z 148 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 1475

Wątek: Filtry polaryzacyjne

  1. #531
    Początki nałogu Awatar senner
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    328

    Domyślnie

    [tekst profilaktyczny ku przestrodze i dający do myślenia :]

    wczoraj byłem w stodole i patrzałem sobie za statywem (oczywiście sherpy 600 nie było - 450 tylko) i zaglądałem też do stoiska gdzie cała jedna ścianka była zawieszona filtrami głównie HOYA. okiem przygądałem się horrendalnie drogim (jak dla mnie) tripodom manfrotto a uchem śledziłem konwersację brzmiącą tak:
    -po ile jest ten filtr polaruzacyjny hoya fioletowy na 58?
    -130

    a wystarczy przjrzeć na allegro odpowiednią kategorię i okaże się że wraz z przesyłką ten sam filtr można nabyć za nie całe 110..
    wnioski?

    :]



    in film we trust

  2. #532
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    45

    Domyślnie Filtry polaryzacyjne Hoya

    Chce kupic filtr polaryzacyjny 67mm Hoya. Pierwotnie mial to byc HMC taki mailem na obiektywie kitowym bylo ok. Teraz zmienilem puszke obiektyw rowniez na tamrona 17-50, no i trezba zakupic polar. Natknalem sie na cos takiego :
    FILTR Hoya PRO1 DIGITAL

    jak to sie ma do HMC ?
    Grzegorz

  3. #533
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    965

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g_w Zobacz posta
    jak to sie ma do HMC ?
    To jest taki SHMC pod inna nazwą. Zresztą widać to po opakowaniu - oba mają dużo czarnych elementów:-D
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  4. #534
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    To jest taki SHMC pod inna nazwą. Zresztą widać to po opakowaniu - oba mają dużo czarnych elementów:-D
    to warto dac 20zl wiecej ?
    Grzegorz

  5. #535
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    965

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g_w Zobacz posta
    to warto dac 20zl wiecej ?
    PRO1/SHMC mają więcej powłok, więc na pewno są lepsze. Weź tylko pod uwagę, że ten PRO1 to wersja slim (w każdym razie ja nie spotkałem się z inną wersją PRO1) i nie ma gwintu umożliwiającego nakręcenie dodatkowego filtra od przodu/założenie dekielka na obiektyw.
    Sam musisz zdecydować, czego potrzebujesz. Sama jakość optyczna PRO1 będzie trochę lepsza od HMC.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  6. #536

    Domyślnie

    czy nie wydaje Wam sie, że wydawanie kwot rzędu 300zł i więcej za filtr to lekka przesada?

  7. #537
    Uzależniony Awatar Viracocha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thinredline Zobacz posta
    czy nie wydaje Wam sie, że wydawanie kwot rzędu 300zł i więcej za filtr to lekka przesada?
    Nie przesada, bo, niestety, ceny dobrych filtrów polaryzacyjnych na tym poziomie się kształtują. Jeśli więc potrzebujesz porządnego polara do porządnego szkła, to musisz wydać te około 300PLN.

  8. #538
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thinredline Zobacz posta
    czy nie wydaje Wam sie, że wydawanie kwot rzędu 300zł i więcej za filtr to lekka przesada?
    Kiedys mi sie wydawalo ze tak. Kupilem tani filtr. Potem mialem okazje pozyczyc drogi filtr i porownac (nie testowo, zyciowo fotki w terenie) i kupilem drogi filtr. Wiec w sumie wydalem wiecej niz moglem, gdybym od razu kupil pozadny filtr.
    Wiec to jest dopiero lekka w rozrzutnosci przesada kupic najpierw tani, przekonac sie ze jest do pupy i dopiero kupic wlasciwy.

  9. #539
    Bywalec Awatar Dorn
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    50
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thinredline Zobacz posta
    czy nie wydaje Wam sie, że wydawanie kwot rzędu 300zł i więcej za filtr to lekka przesada?
    Tez sie z tym nie zgodze. Mam "polara" HAMA i w zasadzie obojętnie jak by nim krecił, zawsze jest tak samo, a jakosć zdjecia (subiektywnie) jest zawsze mierna.
    Przez chwile miałem okazje załozyc polara B+W i zobaczyłem, ze rzeczywiscie taki filtr działa i nie masakruje jakości zdjecia.
    Teraz zbieram na takiego - niestety 416PLN, ale k...a uskładam
    40D | 17-40/4L | 70-200/4L | 50/1.8 | 420EX | ... I z tego wychodzi: www.kolec.cba.pl
    ---------------------
    Post ten wyraza opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie moze on byc wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym nastepujacym po nim dniu.
    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany pogladów, bez podawania przyczyny.

  10. #540
    Pełne uzależnienie Awatar sal
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdzieś w lesie
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thinredline Zobacz posta
    czy nie wydaje Wam sie, że wydawanie kwot rzędu 300zł i więcej za filtr to lekka przesada?
    Nie.
    To samo myślisz o tych, którzy kupują obiektywy za 6k albo więcej?
    Czasu nie mam, ale mam kompakt...


Strona 54 z 148 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •