Strona 143 z 148 PierwszyPierwszy ... 4393133141142143144145 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 421 do 1 430 z 1475

Wątek: Filtry polaryzacyjne

  1. #1421
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Nie moglem juz edytowac posta jak zobaczylem ze zle linki poszly... Szukam polara ale chyba skonczy sie na

    FILTR HOYA POLARYZACYJNY 77 MM CIR-PL SLIM (PHL) (5821322290) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    Czy lepiej jednak rozejrzec sie za czyms innym?

  2. #1422
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    Nie moglem juz edytowac posta jak zobaczylem ze zle linki poszly... Szukam polara ale chyba skonczy sie na

    FILTR HOYA POLARYZACYJNY 77 MM CIR-PL SLIM (PHL) (5821322290) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    Czy lepiej jednak rozejrzec sie za czyms innym?
    jesli dobrze widze, to to jest podstawowa (zwana potocznie niebieska/fioletowa) seria Hoyi. to sie dobrze czysci i jest znosna optycznie, chociaz mankamentem jest podstawowe powlekanie - tylko 2 powloki, podczas gdy porzadne polary maja ich co najmniej 8. to moze oznaczac slabszy kontrast w niektorych scenach typu mocne swiatlo boczne albo zrodla swiatla w kadrze. jesli zamierzasz w takich warunkach duzo focic, to polecalbym poszukac czegos lepszego. tutaj ze wzgledu na paskudne czyszczenie odradzam wyzsze modele Hoyi (Pro1, HMC, SHMC...) a z Marumi zwykle DHG. mnie sie w praktyce znakomicie od lat sprawdzaja Marumi Super DHG, mam tez polara B+W MRC i to tez jest fajne, ale cena jest IMHO mordercza (za glupi kawalek szkielka badz co badz) i w pierwszej kolejnosci dobrze szukac uzywek...

    w Twoim przypadku to jest 77mm wiec tanio nie bedzie. przy czym istotnym pytaniem jest jeszcze jaki to ma byc obiektyw. jesli telerurka to tu bym jednak szukal czegos w desen BW czy Heliopan bo tutaj jakosc szkla filtra ma bardzo istotne znaczenie (ostrosc, kontrast, bokeh(!)). w szerokim kacie poniekad wsiorawno pod tym wzgledem, wazne zeby filtr mial powlekanie i neutralne optycznie szklo (wiec lepiej nie jakieis "made in piwnica w people republik of chiny") ale nie ma najmniejszej koniecznosci rzucania sie na drogie B+W czy bron biosie Heliopany...

    na upartego do szkiel pokroju 17-40 czy nawet 24-105 ta Hoya obleci, jesli nie chcesz wydawac wiecej na polara.
    www albo tez flickr

  3. #1423
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000
    SONY

  4. #1424
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    ostatnio na optycznych widziałem test polarów a.d.2015 jest z czego wybierać
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  5. #1425
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    Nie moglem juz edytowac posta jak zobaczylem ze zle linki poszly... Szukam polara ale chyba skonczy sie na

    FILTR HOYA POLARYZACYJNY 77 MM CIR-PL SLIM (PHL) (5821322290) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    Czy lepiej jednak rozejrzec sie za czyms innym?
    Hoya HD lub HD2 (ta ostatnia dostępna raczej tylko w US). Mają inny materiał polaryzacyjny niż pozostałe filtry, dzięki czemu zabierają mniej światła do ok 2/3 EV.

  6. #1426
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Hoya HD lub HD2 (ta ostatnia dostępna raczej tylko w US). Mają inny materiał polaryzacyjny niż pozostałe filtry, dzięki czemu zabierają mniej światła do ok 2/3 EV.
    z czego w HD odbywa sie to kosztem koszmarnego odwzorowania barw, wiec do focenia landszaftow zdecydowanie odradzam.

    nie wiem jak HD2, nie mialem tego w rekach
    www albo tez flickr

  7. #1427
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Co to są za filtry polaryzacyjne Hoya Revo ? Słyszał co ktoś o tym ? Jaka to pułka jakościowa ?

  8. #1428
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    W tej chwili polarek będzie dokręcony do 24-105... po prostu nie wyrobiłem finansowo z 16-35/4 (do którego będzie docelowo najczęściej stosowany ten polar) przed wyjazdem, do którego właśnie się szykuję.

    znalazłem coś takiego:

    http://allegro.pl/show_item.php?item...cf77d00be2ff62

    Polecane Marumi ok 50zł taniej, warto dokładać do B+W (może troszke zbije jego cene)?
    Ostatnio edytowane przez RTSiak ; 09-12-2015 o 20:05

  9. #1429
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    za 250 PLN mozna go lyknac. mechanicznie to jest solidniejsze niz Marumi, te 50 PLN mozna dolozyc za lepsza trwalosc
    www albo tez flickr

  10. #1430
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Filtry polaryzacyjne

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale nie ma najmniejszej koniecznosci rzucania sie na drogie B+W czy bron biosie Heliopany...
    A ja mam odmienne zdanie z całym szacunkiem do kolegi akustykaraczej większość z nas nie stać na drogie filtry.Ale kupuje się taki filtr nie dla tego żeby mieć coś założonego na obiektyw , ale dla uzyskania jak najlepszego efektu polaryzacji.A takie niestety dają
    te z najwyższej półki, co przekłada się na cenę.Kupić raz a porządnie.Średnica 77 mm nie jest tylko na jeden obiektyw.Wykorzysta się taki filtr do nie jednego obiektywu, będąc zadowolony z jakości uzyskanych efektów.I tak samo jest z każdym filtrem czy to ochronnym na przednią soczewkę obiektywu, czy filtrem szarym, czy filtrami połówkowymi. Jakość musi kosztować.A wydając nieraz b duże sumy na aparat, potem obiektywy, nie należy oszczędzać na czymś co nakręca się na PRZÓD obiektywu.

Strona 143 z 148 PierwszyPierwszy ... 4393133141142143144145 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •