Strona 11 z 148 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1475

Wątek: Filtry polaryzacyjne

  1. #101
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marfackib
    Heliopana nigdy nie miałem, ale mam Hoye i B&W.
    B&W to pierwsza liga.
    HOYA to wiadomo ze jest dobra (czarna seria) ale nie najlepsza, szkoda ze nie miales Heliopana, moze ktos sie znajdzie kto testowal obie firmy ?

    Cytat Zamieszczone przez Marfackib
    Sam będę teraz kupował polara i VU 77mm (a mam 72mm) i kupuję napewno B&W. Zrobiłem błąd jak kupowałem 72 mm było od razu kupic 77mm i redukcję. Ale za nieprzemyślane zakupy trzeba zapłacić 2 razy.
    Ja wole kupic 2 razy, przy redukcji nie zalozysz oslony przeciw slonecznej, juz nie mowiac o dekielkach

    BTW, ten sklep ktory polecales dobrze pakuje te filtry ? Bo ceny maja calkiem ciekawe, ale balbym sie ze nasza poczta mi polamie filterki.

    Ps.: Jak sie zdecyduje na B&W to masz u mnie piwo
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  2. #102
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polaco
    Ps.: Jak sie zdecyduje na B&W to masz u mnie piwo
    A ja moze cie przekonam? Mialem kiedys kilka Hoyi SHMC i zmienilem na komplet B+W MRC 8) . Zdecydowanie nie zaluje - mniejszy spadek ostrosci, latwiejsze czyszczenie, cena niewygorowana (wszystkie bralem z www.sklepfotograficzny.pl i wszystkie doszly bez uszczerbku - pudelko wypelnione papierami itp wymoszczeniem).

  3. #103
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Ja rowniez jestem w trakcie zmiany Hoyi SHMC na komplet B+W MRC - zmiana dokona się prawdopodobnie w tą sobotę Poszukaj w archiwum o moich perypetiach z czyszczeniem (słowo kluczowe: Ludwik ;-) )

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Do Viteza i Muflona, dziekuje za szybka rade. Mysle ze decyzja zapadla, biore B&W, Heliopany sa o 100 zl. za sztuke, a tych filtrow troche bede potrzebowal. Przy jakims wspolnym plenerku macie u mnie piwo (oczywiscie caly czas mowa o bezakoholowym ).
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Czy się różni filtr polaryzacyjny B+W kołowy MRC Slim od B+W kołowy MRC ?

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeo
    Czy się różni filtr polaryzacyjny B+W kołowy MRC Slim od B+W kołowy MRC ?
    Tym, ze pierwszy nie bedzie winietowal przy body z cropem 1.3/FF i/lub nakreconym drugim/trzecim filtrem (UV, ND, etc.). I na pierwszy nie nakrecisz dekielka od obiektywu, bo nie ma gwintu.

    Swoja droga nie rozumiem dlaczego B+W nie daje gwintu w filtrach Slim - Hoyi jakos sie udalo...

  7. #107
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    43
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polaco
    Ja wole kupic 2 razy, przy redukcji nie zalozysz oslony przeciw slonecznej, juz nie mowiac o dekielkach
    Przeciez jak zalozysz na 70-200 4L oslone przeciwsloneczna i tak nie masz dostepu do nakreconego polara. Mozna oponowac, ze filtry 77mm na redukcji nie zalozysz razem z oslona przeciwsloneczna, ale dopasowany polar 67mm bez mozliwoscia ustawiania na niewiele sie zdaje. Dodatkowy dekielek zawsze mozna kupic.

  8. #108

    Domyślnie

    Filtry polaryzacyjne kołowe serii MRC Slim to filtry charakteryzujące się takimi samymi parametrami optycznymi jak zwykłe MRC, ale posiadają cieńszą oprawę, co pozwala na uniknięcie winietowania zwłaszcza przy obiektywach szerokokątnych. Filtry te nie posiadają gwintu z przodu, <jednak sprzedawane sa w komplecie ze specjalnym deklem

    źródło: http://www.fotoplus.pl/sklep.foto/filtry-4-55/?29
    http://art.debesciak.net (w trakcie realizacji)...

  9. #109
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VDR
    jednak sprzedawane sa w komplecie ze specjalnym deklem
    Aha, i niech sobie ten dekiel wsadzą. Miałem taki filtr na 28-135 i dekiel ciągle spadał Ja już nie kupię filtra bez gwintu, choćby mi kiedyś miało winietować 14mm na 1DsMk3

  10. #110
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    (słowo kluczowe: Ludwik ;-) )
    I co, Ludwik nie pomógł?

    Zdecydowanie polecam B&W
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

Strona 11 z 148 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •