Strona 104 z 148 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 031 do 1 040 z 1475

Wątek: Filtry polaryzacyjne

  1. #1031
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    (...) żużel, rajdy samochodowe i sporadycznie na jakimś spacerku, wypadziku poza miasto jakichś plenerków (...)
    Zatem fotografujesz głównie na powietrzu i pewnie nie zawsze możesz sobie pozwolić na odpowiednie ustawienie względem światła.
    (czyt. tym bardziej powinieneś zainwestować w filtr z warstwami)

    (...) chciał bym mieć coś co mi jednak posłuży jakiś dłuższy czas no i nie chciał bym ciąć tutaj kosztów o tzw. "dyche" jak już kupować to coś sensownego (...)
    Bliki/flary/itd. znacznie szybciej pozbawią Cię satysfakcji z nowego nabytku niż niż jakakolwiek "typowa" cecha najtańszego w tym zestawieniu Hoya, nawet ew. zafarby dają się przecież stosunkowo prosto korygować (nie przypadkowo sugeruję model najwyższy Hoya, ale jak napisałem, dla mnie to też ostateczność). O Marumi przeczytasz (przeczytałeś?) w zasadzie same superlatywy na tym forum i nie tylko.
    (czyt. tym bardziej powienieneś zainwestować w filtr z warstwami)

  2. #1032
    Coś już napisał Awatar KrzysiekRally
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    43
    Posty
    91

    Domyślnie

    Czyli ten co podałem do niego linka to nie posiada tych warstw?
    Z filtrami to u mnie cienko o wiedzę.
    www.image-sport.net moja www
    www.imagesport.digart.pl prace
    www.facebook.com/imagesportnet
    7D,400D/17-50 f2.8/70-200 f4L/50 f1.8II/580EXII/Tamrac Expedition7

  3. #1033
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    Czyli ten co podałem do niego linka to nie posiada tych warstw?
    Niestety nie posiada (co potwierdza "atrakcyjna" cena )

    Z filtrami to u mnie cienko o wiedzę.
    NC = brak pokryć antyrefleksyjnych *
    MRC / MC / itp. = filtry wielopowłokowe *

    *Czasami brak jest tego typu oznaczeń -po prostu wiadomo, że dana seria danego producenta ma ileś tam lub nie ma wcale warstw antyrefleksyjnych.

    Inne istotne oznaczenia, już tak "asekuracyjnie" :

    Linear / Lin. / itp. = polaryzator liniowy (nie nadaje się do aparatów z AF i TTL);
    Circular / Cir. / Cir-Pol / C-PL / itp. = polaryzator kołowy (nie zakłóca AF i TTL);
    F-PRO = (oznaczenie B+W) standarowa oprawka z drugim gwintem, ponoć węższa od "nie F-PRO", które wypadły już chyba z rynku;
    Slim = cienka oprawa, siłą rzeczy zwykle bez drugiego gwintu (stosowana tam gdzie winietowanie jest kwestią krytyczną);
    Kaesemann / KSM = folie polaryzacyjne Kaesemann (wysoka jakość).

  4. #1034
    Bywalec Awatar Elmarqo
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sirlukas Zobacz posta
    50/1.8 też ma kręcący się element przedni.
    Zdecydowanie bardziej przyda Ci się polar niż połówka (połówkę można "podrobić" w PSie, polara nie bardzo). 50 mm nie jest dobrą ogniskową na krajobrazy, więc połówka znów się nie przyda w większości przypadków. Podejrzewam, że body to APS-C?
    Ciekawe jak "podrobisz" połówkę w PS jak zamiast informacji o kolorze (np. w miejscu nieba) będziesz miał białą dziurę?

  5. #1035
    Bywalec Awatar christof
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    41
    Posty
    203

    Domyślnie

    Odgrzebię coś starego (chodzi o Canona 10-22 oraz filtr 77mm)

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    zadam inne pytanie: czy zamierzasz uzywac polara z najkrotszymi ogniskowymi?

    nie upieram sie, ze nie mozna, ale az nazbyt czesto polarem mozna schrzanic takie zdjecia jesli nie dopilnuje sie nieba.

    jesli zamierzasz uzywac z najkrotszymi ogniskowymi to musi byc slim. jesli przezyjesz od 12~13mm w gore (co i tak juz jest bardzo szeroko jak na polar i trzeba uwazac na to co sie robi) - spokojnie starczy zwyklej grubosci filtr
    Przymierzam się do kupna właśnie pod ten obiektyw - obecnie po przeczytaniu wątku tego i innych skłaniam się ku Marumi Super DHG / Hoya Pro1 Digital, oba obecnie w cenie rzędu 300 zł, cienkie i z gwintem z przodu.
    Pytanie właśnie tyczy się robienia zdjęć krajobrazowych i tego problemu - rozumiem, że na 10mm ciężko zrobić (nie da się?) dobre zdjęcie z dobrze wyglądającym równomiernym niebiem? Może ktoś mi wkleić jakiegoś sampla z przykładem? A drugie pytanko czy z założoną osłoną przeciwsłoneczną da się w miarę sensownie obracać filtrem.. np w Tamronie 17-50 jeszcze jakoś od biedy idzie to zrobić, chociaż oczywiście trzeba uważać, żeby nie dotknąć samego filtra.

  6. #1036
    Początki nałogu Awatar sirlukas
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Caversham
    Posty
    301

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elmarqo Zobacz posta
    Ciekawe jak "podrobisz" połówkę w PS jak zamiast informacji o kolorze (np. w miejscu nieba) będziesz miał białą dziurę?
    Właśnie dlatego napisałem "podrobić", polara się nie da a połówkę można prawie że dobrze odwzorować, chociażby w LR2.
    "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
    ... mój zestaw...

  7. #1037
    Początki nałogu Awatar UrGuR
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Wronki
    Wiek
    32
    Posty
    300

    Domyślnie

    Witam, zamierzam nabyć jakiś tani ale dobry filtr polaryzacyjny do mojego kita i 55-250 przy okazji (ta sama średnica). Troche o tym czytałem, ale nic konkretnego nie wiem, dlatego pytam, czy taki oto: http://allegro.pl/item634824886_mult...ir_g_58mm.html "tani" filtr polaryzacyjny da rade? Hoya robi raczej dobre filtry, pytanie tylko, czy te najtańsze są dobre? I jaka jest różnica między pierwszym, a tym http://allegro.pl/item636861799_hoya...dard_58mm.html
    Ostatnio edytowane przez UrGuR ; 17-05-2009 o 14:10

  8. #1038
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie

    no wlasnie jaka jest roznica?

  9. #1039
    DrNO
    Guest

    Domyślnie

    A ja niestandardowo, dziękuję za pomoc w wyborze polara Jakiś czas temu padło na Hoya Pro1Digi Cir. Jestem bardzo zadowolony, teraz się uczę jak z niego wyciągnąć maksymalne efekty Moje autko doczekało się nawet paru fotek na otwarcie sezonu, a teraz szukam jakiejś fajnej lokalizacji, na coś "poważniejszego". Jeszcze raz, dzięki!

  10. #1040
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    no wlasnie jaka jest roznica?
    http://www.optyczne.pl/86-s%C5%82own...odbiciowe.html
    MC - Multi Coated (wielowarstwowa powłoka antyodbiciowa)

Strona 104 z 148 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •