Strona 101 z 148 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1475

Wątek: Filtry polaryzacyjne

  1. #1001
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    To jeszcze poszukaj Heliopana i Marumi a Hoję bym sobie darował bo jak axk napisał że największy to nie znaczy najlepszy..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  2. #1002
    Bywalec Awatar szymura
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Kampinos
    Wiek
    31
    Posty
    129

    Domyślnie

    czego mogę się spodziewać po tym filtrze - Hoya PL-CIR 58m ? trochę się pośpieszyłem z kupnem, wziąłem pierwszy lepszy firmy Hoya za 100 zł, po przeczytaniu tego tematu stwierdziłem że chyba wywaliłem pieniądze w błoto. Czy ten filtr jest czegoś wart ?
    C 450D / C 18-55 f3.5-5.6 / C 70-200 f4 L / C 50mm f1.8 II / Alpha BG-E5


  3. #1003
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    58mm? Pewnie to starego KIT'a 18-55, ktorego masz w stopce? Pomysl wogole czy tego co masz w pelni wykorzystasz, a juz myslisz, ze do niczego sie nie nadaje.

  4. #1004
    Bywalec Awatar szymura
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Kampinos
    Wiek
    31
    Posty
    129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    58mm? Pewnie to starego KIT'a 18-55, ktorego masz w stopce? Pomysl wogole czy tego co masz w pelni wykorzystasz, a juz myslisz, ze do niczego sie nie nadaje.
    nie rozumiem dlaczego miałbym nie wykorzystać, narazie kiedy nie mam kasy na nic lepszego świetnie się nada do widoków. do ćwiczeń nie jest tragiczny. lecz spotkałem się z komentarzami filtrów (np. na allegro) że niektóre tanie filtry pol po założeniu na obiektyw dają marny efekt więc z tond obawy.
    Niby to Hoya, najtańszy też nie jest (są po 60 zł) więc tak myślałem że to średniej klasy filtr, lecz teraz nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez szymura ; 18-04-2009 o 17:00
    C 450D / C 18-55 f3.5-5.6 / C 70-200 f4 L / C 50mm f1.8 II / Alpha BG-E5


  5. #1005

    Domyślnie

    Po przeczytaniu watku zdecydowalem sie na B+W MRC 77 pozostaje tylko kwestia czy SLIM czy normalny.
    Filtru bede go uzywał z C17-40.
    Na obiektywie mam na stale zalozony UV B+W (nie SLIM), a polara zamierzam nakrecac na UV (tylko prosze nie piszcie ze to zle etc, tego juz sie naczytalem w tym watku, i zamierzam sie sam o tym przekonac ).
    Na polara bylem juz prawie zdecydowany w wersji SLIM ale post JackC: LINK dal mi jeszcze do myslenia.

    No i teraz mam pytanie czy UValka w oprawka F-PRO + Polar w F-PRO na 17 beda dawaly na cropie winiete??
    Czy SLIMy B+W sa na prawde takiej kiepskiej jakosci jak pisze JackC??
    Wojna to choroba psychiczna rozprzestrzeniajaca sie jak epidemia
    Strach nie ma sensu, Stary Ojciec już dawno napisał księgę twojego życia
    Jak długo można patrzeć na teściową z przymrużeniem oka?
    -aż się muszka zgra ze szczerbinką...

    www.echoart.pl

  6. #1006
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    czasem duzo pomaga informacja czy uzywane jest pelnoklatkowe body czy crop.

    do FF to bez roznicy czy wezmiesz slim czy nie, bo zalozony na UV i tak bedzie w diably winietowal.
    w cropie nie powinno byc z tym zadnych problemow
    www albo tez flickr

  7. #1007
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    A ja mam pytanie o polara do 16-35L? Czego używacie? wiadomo że 82mm tani nie będzie ale jak z winietą itp.?
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  8. #1008
    Początki nałogu Awatar sirlukas
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Caversham
    Posty
    301

    Domyślnie

    akustyk, jestem pod wrażeniem Twojego portfolio na photo.net. Jakich filtrów Ty używasz? Podejrzewam, że Cokin P serię, tak?
    Jakieś rekomendacje co do polara?
    Jak na razie mam tylko 17-55 z porządnych szkieł i nie wiem kiedy będzie mnie stać na 10-22 lub coś podobnego, dlatego tez nie wiem czy kupować wersję Slim, szczególnie po cytowanym wyżej poście.

    Pozdrawiam.
    "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
    ... mój zestaw...

  9. #1009
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sirlukas Zobacz posta
    akustyk, jestem pod wrażeniem Twojego portfolio na photo.net. Jakich filtrów Ty używasz? Podejrzewam, że Cokin P serię, tak?
    dzieki za opinie, chociaz w zasadzie to photo.net to w moim przypadku archeologia

    jesli chodzi o filtry - rozmiar P, w szarych polowkach i jednolitych szarych Hitech, w kolorowych polowkach (jesli mi sie zdarza, bo ostatnio rzadko) byle badziewie ktore sie tanio nawinie. i tak cepelia i tak

    Cytat Zamieszczone przez sirlukas Zobacz posta
    Jakieś rekomendacje co do polara?
    wielokrotnie powlekany, latwy do czyszczenia, niedrogi. ja mam Hoye Digital i Marumi DHG i oba sa w porzadku. moze Marumi lekko lepsze do czyszczenia

    Cytat Zamieszczone przez sirlukas Zobacz posta
    Jak na razie mam tylko 17-55 z porządnych szkieł i nie wiem kiedy będzie mnie stać na 10-22 lub coś podobnego, dlatego tez nie wiem czy kupować wersję Slim, szczególnie po cytowanym wyżej poście.
    do UWA bralbym slima.
    www albo tez flickr

  10. #1010
    Początki nałogu Awatar sirlukas
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Caversham
    Posty
    301

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    dzieki za opinie, chociaz w zasadzie to photo.net to w moim przypadku archeologia
    Może warto uaktualnić, to świetny serwis ;>
    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jesli chodzi o filtry - rozmiar P, w szarych polowkach i jednolitych szarych Hitech, w kolorowych polowkach (jesli mi sie zdarza, bo ostatnio rzadko) byle badziewie które się tanio nawinie. i tak cepelia i tak
    A co to cepelia?
    Na razie w kolorowe nie chcę się bawić ale połowkowe lub pełne szare planuję zakupić po polarze nad którym ślęczę od tygodni (patrz poprzednia strona).

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    wielokrotnie powlekany, latwy do czyszczenia, niedrogi. ja mam Hoye Digital i Marumi DHG i oba sa w porzadku. moze Marumi lekko lepsze do czyszczenia
    Slim tak, ale brak gwintu z przodu jakoś do mnie nie przemawia, gdyż jak osłonka spadnie można go łatwo zarysować i pewnie jakość wykonania już nie ta (myślę tu o B+W i skłaniam się ku MRC KSM).
    "Imagination is more important than knowledge." - szkoda, że brak mi tego pierwszego ...
    ... mój zestaw...

Strona 101 z 148 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •