Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: Sterownik do aparatu

  1. #51
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QwiateQ Zobacz posta
    jestem zainteresowany i zamierzam wykonać
    ostatnio bardziej zainteresowałem się elektroniką i programowaniem dlatego będę wdzięczny za możliwość otrzymania powyższych (byłbym ciekaw kodu w celu nauki i schematu również wyłącznie w tym celu)
    Gratuluje!
    czesc..
    schematu nie mam w jakimś normalnym formacie
    http://www.starz.pl/forum_cb/aparat_atmega16.zip
    hasło do pliku podam zainteresowanym na priv..
    w środku jest plik ddb protela - tam chyba jest projekt ze schematem - nie mam aktualnie protela więc sprawdzić nie mogę, są 2 płytki w formacie *.pcb oraz źróbło programu (także gotowy "wsad") do procesora.. wszystko oparte o procesor ATMEGA 16, a program pisany w bascomie

    Pozdrawiam
    Artur
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  2. #52
    QwiateQ
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    schematu nie mam w jakimś normalnym formacie w środku jest plik ddb protela - tam chyba jest projekt ze schematem - nie mam aktualnie protela więc sprawdzić nie mogę
    protela poznaje, odczytałem, w paczce wygląda na to że jest wszystko

    , są 2 płytki w formacie *.pcb oraz źróbło programu (także gotowy "wsad") do procesora.. wszystko oparte o procesor ATMEGA 16, a program pisany w bascomie
    Dzięki wielkie za paczkę. Mam programator, a widziałem że zrobiłeś wyjście "Kanada" (chyba się tak nazywa) do aktualizacji, co bardzo cieszy i ułatwia.

    Sporo się napracowałeś przy pisaniu kodu. Szacun

    Będę walczył, póki co nieco brakuje w zapleczu technicznym, ale zdecydowanie wykonam ten sterownik.

    Pozdrawiam.

  3. #53
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QwiateQ Zobacz posta
    protela poznaje, odczytałem, w paczce wygląda na to że jest wszystko
    No to super.. powinno być ale jak pisałem nie mam jak sprawdzić.. ale jak wygląda że wszystko to dobrze..

    Cytat Zamieszczone przez QwiateQ Zobacz posta
    Dzięki wielkie za paczkę. Mam programator, a widziałem że zrobiłeś wyjście "Kanada" (chyba się tak nazywa) do aktualizacji, co bardzo cieszy i ułatwia.
    nie wiem o co ci chodzi z tą "Kanadą" (nie spotkałem takiego okreslenia), ale zgaduję że chodzi o złacze do programowanie ISP (In System Programming) żeby procka nie trzeba było wyciągać.. to wygodne na etapie testowania i robienia nowych wersji..

    Cytat Zamieszczone przez QwiateQ Zobacz posta
    Sporo się napracowałeś przy pisaniu kodu. Szacun
    No muszę się z Tobą zgodzić... pisałem około miesiąca albo lepiej.. ale zrobić menu wielopoziomowe itp. to trzeba pokombinować.. pierwsza wersja była na atmega 8 ale nie starczyło pamięci procesora.. dlatego wymieniłem na megę 16 (bo atmega 32 jest zgodna "nóżkowo" więc coś większego też się łatwo zrobi). Ale przy tych parametrach wszytko przetestowałem i działa bez zarzutu zarówno z 350d jak i z 40d.. z 5d nie testowałem jeszcze ale pewnie w nowy rok przetestuję na fajerwerkach..

    Cytat Zamieszczone przez QwiateQ Zobacz posta
    Będę walczył, póki co nieco brakuje w zapleczu technicznym, ale zdecydowanie wykonam ten sterownik.
    To parę uwag..
    1. Nie wiem w czym piszesz - bascom jest specyficzny - dodatkowo musisz mieć jego pełną wersję bo po kompilacji zajmuje więcej niż wersja demo obsługuje.. od czasu pisania dla Elektroniki Praktycznej artykułów o bascomie mam oełną stąd takie "rozpasanie" czyli wielopoziomowe menu itp. bo nie musiałem cennych bajtów oszczędzać.. ale bascom jest fajny bo łatwo się go nauczyć i szybko efekty przychodzą.. nie wiem jak byłoby z przepisaniem tego np. na gcc czy coś podobnego - podejrzewam że szybciej będzie napisać od nowa..
    2. płytka jest dosyć uniwersalna - na dokładnie tej samej płytce było pisane oprogramowanie do sterowania silnikiem (rotorem) do obracania anten krótkofalarskich - potem projekt zmieniono ale pierwsze wersje testowe były pisane na tych płytkach..
    więc można ją do czegoś jeszcze wykorzystać..
    3. bardzo dobrze wyglądają wyświetlacze OLED zamiast typowego LCD - w ciemnościach nie świecą co przy zdjęciach wymagających minimum światła może być istotne..

    jakby coś to pytaj.. jak sobie przypomnę to napiszę
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  4. #54
    zorija
    Guest

    Domyślnie

    Cześć! Dostałam od siostry jej "stary" aparat - canon 350D. Nie dostarczyła mi z nim niestety płytki ze sterownikami, a bez tego nie mogę przeżucić zdjęć na komputer. Gdzie takowe mogę znależć?

  5. #55
    QwiateQ
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zorija Zobacz posta
    Cześć! Dostałam od siostry jej "stary" aparat - canon 350D. Nie dostarczyła mi z nim niestety płytki ze sterownikami, a bez tego nie mogę przeżucić zdjęć na komputer. Gdzie takowe mogę znależć?
    Wystarczy że w opcjach zmienisz "Communication" tylko nie pamiętam, chyba PTP wykryje Ci (XP/Vista) jako urządzenie z dostępem do zdjęć, a sterowniki ze strony canona. Jak chcesz mogę umieścić gdzieś na serwerach to znalazłem co do 350D.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    No to super.. powinno być ale jak pisałem nie mam jak sprawdzić.. ale jak wygląda że wszystko to dobrze..

    nie wiem o co ci chodzi z tą "Kanadą" (nie spotkałem takiego okreslenia), ale zgaduję że chodzi o złacze do programowanie ISP (In System Programming) żeby procka nie trzeba było wyciągać.. to wygodne na etapie testowania i robienia nowych wersji..
    Jeśli nie masz zastrzeżeń to w późniejszym czasie docelowo chciałbym wykonać wersję smd (reflow) opartą o Twój schemat.
    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    To parę uwag..
    1. Nie wiem w czym piszesz - bascom jest specyficzny - dodatkowo musisz mieć jego pełną wersję bo po kompilacji zajmuje więcej niż wersja demo obsługuje.. od czasu pisania dla Elektroniki Praktycznej artykułów o bascomie mam oełną stąd takie "rozpasanie" czyli wielopoziomowe menu itp. bo nie musiałem cennych bajtów oszczędzać.. ale bascom jest fajny bo łatwo się go nauczyć i szybko efekty przychodzą.. nie wiem jak byłoby z przepisaniem tego np. na gcc czy coś podobnego - podejrzewam że szybciej będzie napisać od nowa..
    2. płytka jest dosyć uniwersalna - na dokładnie tej samej płytce było pisane oprogramowanie do sterowania silnikiem (rotorem) do obracania anten krótkofalarskich - potem projekt zmieniono ale pierwsze wersje testowe były pisane na tych płytkach..
    więc można ją do czegoś jeszcze wykorzystać..
    3. bardzo dobrze wyglądają wyświetlacze OLED zamiast typowego LCD - w ciemnościach nie świecą co przy zdjęciach wymagających minimum światła może być istotne..
    1. Zaczynam jak chyba każdy z bascomową oślą łączką, docelowo jest c
    2. Postarałbym się po wykonaniu prototypu upchnąć to w jakąś obudowę, a z tymi rotorami (silnikami skokowymi), to poszukują takiego sterownika na forach o tematyce foto-astronomicznej.
    3. tak, masz rację, ale cena ...

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    jakby coś to pytaj.. jak sobie przypomnę to napiszę
    Pewnie skorzystam, dopiero zaczynam zabawę z uP
    Ostatnio edytowane przez QwiateQ ; 26-10-2008 o 14:00 Powód: Automerged Doublepost

  6. #56
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QwiateQ Zobacz posta
    3. tak, masz rację, ale cena ...
    eee... ja kupowałem za około 40 zł przy pojedynczych sztukach - więc to nie jest już jakaś astronomiczna kwota, bajer jest niezły, nie świeci i bierze jakieś 15mA o ile pamiętam..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  7. #57
    tes
    Guest

    Domyślnie problem z długimi seriami

    Mam ten wężyk tc-80n3.
    Ma dobrą baterię bo cały czas jest włączony od roku (chyba nie da się go wyłączyć).
    Problem mam z baterią od aparatu.
    Gdy podpinam wężyk pod body (mam 30d oraz 5d) i ustawiam długi interwał czasowy (np. żeby robił zdjęcia co pół godziny), to aparat cały czas pozostaje włączony, nie wyłącza się samoczynnie i bateria siada po 5 godzinach.
    Ustawione w aparacie mam, że po minucie bezczynności sam się wyłącza.
    Widocznie to, że czeka na sygnał od podpiętego wężyka, już bezczynnością nie jest.
    No wiadomo, że można podłączyć aparat do zasilacza, ale trzeba najpierw go mieć, a po drugie nie wszędzie jest gniazdko.
    Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem?
    Wystarczy żeby aparat się włączał tylko na parę sekund przed impulsem z wężyka.

  8. #58

    Domyślnie Odp: Sterownik do aparatu

    Z tego co znalazłem na forum to wżyki typu TC-80N3 nie zadziałają w "interwale dobowym" i jeszcze ciągle podtrzymują gotowość aparatu.

    Szukam programatora do zrobienia zdjęć poklatkowych budowy czyli od 6 do 18-tej zdjęcie co 20 minut i tak przez tydzień lub miesiąc.

    Czy jest jakieś urządzenie które to wykona? Jeżeli nie to czy wersje testowe ww. sprzętu (konstrukcji na ATMEDZE) są osiągalne na "rynku wtórnym"?
    Ostatnio edytowane przez wmaker ; 15-02-2013 o 19:03

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •