Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: Sterownik do aparatu

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Witam ponownie..

    Właśnie skończylem pisać soft do procesora.. zajął 99% pamięci ;-)
    Wstępne testy wskazują na to że będzie hulać.. działa już na płytce testowej z aparatem w połączeniu z aparatem..
    Teraz czas na bojowe testy i zrobienie finalnego produktu..

    Pozdrawiam
    Artur Starz
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  2. #22
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    I obudowe, przyciski, podswietlane LCD, ergonomie, wage, zasilanie , wtyczki, kabelek itp .

    Znaczy w skrocie... powodzenia 8)

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    I obudowe, przyciski, podswietlane LCD, ergonomie, wage, zasilanie , wtyczki, kabelek itp .
    Właśnie coś znalazłem, teraz tylko zakupić przez net, poczekać na przesyłkę i powinno być ok.
    W każdym razie soft+hardware na płytce uniwersalnej już mam i ostro przez dzisiejszy dzień testuję i poprawiam drobne błędy, właściwie chyba mam już ten etap skończony,

    Jak ktoś jest zainteresowany to w skrócie opisuję jak działa:

    -Podłączanie do aparatu przez kabel do wyzwalania migawki
    -Sterownik ma wbudowany odbiornik podczerwieni (sterowanie za pomocą dowolnego pilota AGD pracującego w kodzie RC5 (większość sprzętu domowego) ) - z menu można go nauczyć komend z pilota na jakie ma reagować
    - na pilota reaguje w każdym z trybów pracy (standby i zdjęcia cykliczne)
    - funkcja zdjęć cyklicznych - rozbudowana funkcja samowyzwalacza - ustawiamy takie parametry: czas startu czyli za ile ma zacząć, ilość zdjęć w serii, odstęp pomiędzy poszczególnymi zdjęciami oraz czas naciśnięcia przycisku migawki (przydatne dla zdjęć w Bulb). Wszystkie opcje czasowe ustawiane są od 1-225 x mnożnik(x1 x10 x100) sekund, także ilość 1-255 x 1 x10 x100, z tej opcji można sobie wykombinować dowolny samowyzwalacz dlatego zrezygnowałem z oddzielnej opcji samowyzwalacza na tylko dłuższy czas o którym pisane bylo wcześniej
    - W czasie przerwy pomiędzy zdjęciami w cyklu możliwe jest użycie pilota i ręczne wyzwolenie migawki
    Dodatkowo sterownik, żeby był bardziej uniwersalny ma cztery opcje konfiguracyjne - czas opóźnienia klawiszy (opcja do regulacji czułości klawiszy w sterowniku - podajemy minimalny czas reakcji klawisza), czas działania AF (czas przez jaki spust ma być wciśnięty "do połowy" przy wyzwalaniu migawki, zakres 1-255 x 100ms), czas działania migawki (czas przez jaki spust ma być wciśnięty "do końca" przy wyzwalaniu migawki, zakres 1-255 x 100ms), czas wstępnego podniesienia lustra (opcja przy ustawieniu w aparacie "mirror lockup" - wprowadza dodatkowe wciśnięcie spustu i przerwę na czas zadany w sekundach i dopiero właściwe przyciśnięcie spustu)
    - do tego automatyczne wyłaczanie podświetlenia i automatyczne wyłączanie wyświetlacza LCD gdzy sterownik nie jest używany
    - wyjście do aparatu jest izolowane przez transoptory więc układ jest izolowany elektrycznie od sterownika
    - opcje czas AF i czas migawki w sterowniku są po to, żeby mozna bylo dostosować samemu do posiadanego aparatu (w różnych aparatach mogą być różne minimalne czasy zadziałania przycisków)
    - wszystkie ustawienia zapisane są w pamięci sterownika i nie znikają po wyłaczeniu zasilania/resecie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Znaczy w skrocie... powodzenia 8)
    Dzięki bardzo

    Pozdrawienia
    Artur Starz
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 05-02-2006 o 22:13
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  4. #24
    Bywalec
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    107

    Domyślnie

    Powodzenie, jestem zainteresowany zakupem tylko po przetestowaniu podaj cenę.
    Marek

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a13
    Powodzenie, jestem zainteresowany zakupem tylko po przetestowaniu podaj cenę.
    Marek
    Nie ty pierwszy ;-),
    Właśnie robię projekt płytki i czekam na obudowy - z tym jest największy problem ale dałem testowo zwykłe obudowy plastikowe do wyfrezowania w zaprzyjaźnionej agencji reklamowej ploterem do plexi, we wtorek mam odebrać... zobaczymy jak to wyjdzie, to byloby najtańsze rozwiazanie bo sama gotowa obudowa kosztuje około 100 pln a to się nie opłaca więc musi być cos dorabianego..
    Zrobię na tygodniu płytke i pewnie wtedy jeszcze coś wyjdzie "w praniu", ale sterownik jako taki już działa - postawiłem przedwczoraj testowo na noc aparat w oknie i co 5 minut sobie cykał fotkę przez noc.. działało bez problemu

    Pozdrawiam
    Artur Starz
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar herbie
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Mysłowice, woj. śląskie
    Wiek
    52
    Posty
    19

    Domyślnie

    Życzę powodzenia i też czekam na testy i cenę :-)
    Michał vel Herbie
    -= Dużo czytam, mało pisze =-
    Mój CANON jeszcze daleeeeeeko... Ale będzie na pewno :grin:

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez herbie
    Życzę powodzenia i też czekam na testy i cenę :-)
    Jak pisałem program napisany i płytkę narysowaną - jutro będę miał wyświetlacze - już zamówione - mam plan żeny były takie, znajoma agencja reklamowa ma małą obsówę (bo biorąc sobie słowa Viteza do serca poprosiłem profesjonalistów o wyfrezowanie otworów w obudowie) czasową bo mieli zrobić na poniedziałek ale dopiero na piątek najwcześniej, jak wyjdzie ok to ruszam z produkcją ;-).
    Może jeszcze zadam pytanie pomoznicze - o sądzicie o pomyśle zasilania takiego ustrojstwa za pomocą akumulatora jak do aparatu - ładowarkę ma każdy, zapasowe raczej też a i LI-Jon ładują się szybciej i są mniejsze od paluszków..

    Pozdrawiam
    Artur Starz
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs
    Może jeszcze zadam pytanie pomoznicze - o sądzicie o pomyśle zasilania takiego ustrojstwa za pomocą akumulatora jak do aparatu - ładowarkę ma każdy, zapasowe raczej też a i LI-Jon ładują się szybciej i są mniejsze od paluszków..
    a jaki prognozujesz pobor pradu bo, najwygodnej ty bylo by chyba na jeden/dwa paluszki... oryginal canona (tc-80N3) jest zasilany cr2032 3V i starcza chyba na trzy/cztery lata (cos takiego pisza w instrukcji)... co wiecej pilot jest caly czas wlaczony, ni da sie go wylaczyc...no i podswietlanie jest konieczne...

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac
    a jaki prognozujesz pobor pradu bo, najwygodnej ty bylo by chyba na jeden/dwa paluszki... oryginal canona (tc-80N3) jest zasilany cr2032 3V i starcza chyba na trzy/cztery lata (cos takiego pisza w instrukcji)... co wiecej pilot jest caly czas wlaczony, ni da sie go wylaczyc...no i podswietlanie jest konieczne...
    Nuie wiem dokładnie - kilka/naście mA niestety bo Canon może sobie pozwolić na wyświetlacz dedykowany (pobór mikroampery) robiony pod siebie, ja Canonem nie jestem dlatego muszę używać tego co mam pod ręką ;-), oczywiście przewiduję zasilanie zewnętrzne - ale zobaczę co tu będzie możliwe, zrobiłem tryb uśpienia więc oszczędności jakieś będa ale to wyjdzie jak będę miał już docelowe komponenty.. Poza tym nie mam ambicji konkurować z Canonem i zarabiać na tym kokosów;-)

    Pzodrawiam
    Artur Starz
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Ja tez obstawiam paluszki... Tych do aparatu nigdy dosc, zwlaszcza w dlugie i zimne nocne sesje.
    ...

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •