Strona 4 z 35 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 350

Wątek: [test] TAMRON 24-70 f/2.8 VC USD

  1. #31
    Bywalec Awatar welury
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    69
    Posty
    171

    Domyślnie

    Na korzyść Canona przemawia jeszcze możliwość korekcji w oprogramowaniu Digital Photo Prof.
    Pozdrawiam

  2. #32
    Bywalec Awatar sfw
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    184

    Domyślnie

    No fajnie, Tami za cenę eLi! No ale ma VC. Polecam trochę potrenować i 1/2 s z ręki spokojnie się utrzyma na 24 mm. Ktoś napisał wyżej, że jak stanieje o 1k zł to się zastanowi, ja się zastanowię jak będzie 1,5k taniej.

    Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    A tak z innej beczki - coś ci, którzy wątpili w mój obiektywizm się dziwnie przestali udzielać
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    E tam. Specjalnie zrobiłeś taką podpuchę...
    Poczekamy na test brokatowych, ciekawe co u nich wyjdzie.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    A tak z innej beczki - coś ci, którzy wątpili w mój obiektywizm się dziwnie przestali udzielać
    Bo być może osiągnęli swój cel i test Ci dobrze wyszedł. To znaczy obiektywnie
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Bo być może osiągnęli swój cel i test Ci dobrze wyszedł. To znaczy obiektywnie
    Moim zdaniem właściwy stan rzeczy oddałoby dopiero zamieszczenie przez szanownego autora testu Rawów zamieszczonych fotek i żeby każdy mógł sobie sam ocenić rozdzielczość i inne cechy A tak, to super może wyglądać coś, co wcale super nie jest. Nie mam technicznych możliwości zamieszczenia Rawów na forum (co zalecał mi Cichy), ale jak ktoś chce, to mogę wysłać na maila. Jak dla mnie, to brzegi w tym obiektywie są bardzo słabiutkie. Nie miałem oczywiści w sklepie możliwości dokonywania jakichkolwiek pomiarów, ale po wykonaniu kilku ujęć na f/4 i porównaniu z takimi samymi ujęciami wykonanymi stałkami c 50/1,4 oraz c. 35/1,4 (których rozdzielczość na brzegach jest zadowalająca a przecież nie świetna) a także późniejszym porównaniu ich na kompie doszedłem do takiego wniosku i całkowicie wyzbyłem się zamiaru nabycia tego obiektywu.

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Czyli pstryknąłeś parę fotek w warunkach sklepowych i na tej podstawie wyciągasz wnioski ? I żeby ocenić ostrość obiektywu, to trzeba robić Rawy ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    '
    '
    Żeby uciąć dalszą zbędną dyskusję wrzucam RAW 24mm/2.8 ostrzone na kilkanaście m o co niektórzy prosili. Tutaj można sobie dokładnie ocenić rogi (zwłaszcza prawy górny, bo on był najbardziej w GO).

    http://www.kubacichocki.pl/test/tamron2470/DU7C2410.CR2
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Przecież wrzuciłem RAWa w poście wcześniej. Dla mnie RAW to jest dobry format do ustawienia w aparacie jak idę na zlecenie, a jak robię test / sprawdzam obiektyw w zupełnie wystarczający (aż nadto) do oceny ostrości jest podstawowy jpg z aparatu w pełnym formacie.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #40
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie

    Jak na uniwersalne szkło ze stabilizacją wydaje się całkiem niezłe. Kwestia tylko mechaniki i budowy, ale to już każdy musi sobie sprawdzić sam czy mu pasuje. Jak w sprzedaży będzie canon mk II to pewnie tamron podrożeje

Strona 4 z 35 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •