Strona 2 z 35 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 350

Wątek: [test] TAMRON 24-70 f/2.8 VC USD

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaindox Zobacz posta
    Zastanawiam się dalej komu musi być aż tak potrzebna stabilizacja na szerokich kątach, że wybrałby Tamrona. Do reportaży dłuższe czasy się nie przydadzą, bo się ludziki porozmazują.
    Też o tym pisałem. Jak na mój gust najbardziej się przyda w kościele (ludzie statyczni sa przecież) jeśli ktoś nie ma jasnych stałek, albo podczas filmowania. Zresztą - jeśli ktoś nie będzie potrzebował stabilizacji, to przecież wybierze Canona, no chyba, że będą mu strasznie przeszkadzały rozmiary. Wyraźnie zaznaczałem w opinii, że wyróżnikiem Tamrona jest właśnie stabilizacja VC, i to jej obecność będzie decydowała o wyborze tego szkła, tym bardziej, że działa rewelacyjnie.

    PS. chyba zabrakło cropów na 70 mm z zaznaczonym przesunięciem GO.

    http://www.kubacichocki.pl/test/tamron2470/70mmc.jpg
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 14-05-2012 o 07:45
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Białystok
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Po mojemu, to Tamron w centrum jest bardziej ostry niż Canon na tych samplach.
    Rogi podobne, ale... może ja źle widzę, lub opisy fotek podmienione

    Pozdrówka!
    to samo zauwazyłem, mimo, że zakupuję Canona 24-70 to widać, że Tamron jest znacznie ostrzejszy
    Ostatnio edytowane przez Martinez69 ; 14-05-2012 o 08:11
    Marcin

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Cóż, w takiej sytuacji również brałbym eLkę.

    Dzięki za złożony wysiłek.

  4. #14
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie

    Racja, o filmowcach cały czas zapominam.
    Co do ludzików w kościele to niby masz rację, tylko co potem, na weselu wymieniamy Tamiego na Canona bo AF na bocznych nie trafia?
    Nie Twierdzę że to złe szkło, sam nad nim myślałem bo bonus w postaci stabilizacji przeszkadzał raczej nie będzie, a może nawet kiedyś by się przydał. Ale na litość boską, nie przy tej cenie. Ja miałem już dylemat przy pierwszych wzmiankach o cenie 3 tys. - Tamron czy używana eLka, przy 4400zł i słabszym AF na bocznych dla mnie wybór jest prosty. Tani Tami (28-75) lub eLka

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martinez69 Zobacz posta
    to samo zauwazyłem, mimo, że zakupuję Canona 24-70 to widać, że Tamron jest znacznie ostrzejszy
    Ja to widzę tylko na szerokim kącie w centrum, poza tym Canon chyba minimalnie lepiej. Ale jak już napisałem - to kwestia egzemplarzy, chociaż do testu wybrałem najlepsze sztuki.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Jeszcze jedna para zdjęć na potwierdzenie jasności obydwu obiektywów:

    Tamron, 70mm, 2.8, 1/250 sek

    Canon, 70mm, 2.8, 1/200 sek

    Jak widać, Tamron jest 1/3 EV jaśniejszy, a pomimo tego zdjęcie z Tamrona jest jeszcze odrobinkę bardziej naświetlone. Jednak korekta o 2/3 EV powoduje, że już zdjęcie z Canona jest lekko jaśniejsze, więc wnioskowałbym, że Tamron ma faktyczną jasność troszkę więcej niż 1/3 EV lepszą od Canona. A to już jest dość istotna róznica, pomijając już zaletę posiadania VC.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 14-05-2012 o 09:31 Powód: Automerged Doublepost
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Bytom
    Posty
    37

    Domyślnie

    osobiscie wybralbym Canona. Lepsze, pewniejsze wykonanie, z tego co wynika pewniejszy AF, nie wysuwanie sie tubusa podczas zmiany ogniskowej, duza oslona przeciwsloneczna - dla mnie to plus bo jakby nie bylo stanowi jakies dodatkowe zabezpieczenie soczewki

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Akurat co do tej osłony to się nie zgodzę. Zajmuje w torbie razem z obiektywem naprawdę sporo miejsca, a jak próbowałem ją przekręcać na drugą stronę to wyrobiło mi się jej mocowanie. Co do reszty oczywiście pełna zgoda - Canon to jednak Canon, ale akurat ten jest przeogromny, stąd zresztą pewnie zupełna zmiana jego konstrukcji.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Jeszcze jedna para zdjęć na potwierdzenie jasności obydwu obiektywów Jak widać, Tamron jest 1/3 EV jaśniejszy
    Mam prośbę, mógłbyś popełnić test video (chcę pomóc ci sprzedać parę sztuk ) kilka sekund na ten sam kadr, ze 3-5 kadrów. 5D3, AWB, stała przysłona, stały czas (1/50), stałe iso, ten sam styl obrazka. Coś na kształt tego porównania - hyyp://vimeo.com/30233622
    the silence is deafening

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Jak na mój gust najbardziej się przyda w kościele (ludzie statyczni sa przecież) jeśli ktoś nie ma jasnych stałek, albo podczas filmowania/.../ - jeśli ktoś nie będzie potrzebował stabilizacji, to przecież wybierze Canona/.../wyróżnikiem Tamrona jest właśnie stabilizacja VC, i to jej obecność będzie decydowała o wyborze tego szkła
    To podsumowanie jest dla mnie przekonywujące - może rzeczywiście tego tamrona będą kupować "filmowcy" :-?

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Akurat co do tej osłony to się nie zgodzę. Zajmuje w torbie razem z obiektywem naprawdę sporo miejsca, a jak próbowałem ją przekręcać na drugą stronę to wyrobiło mi się jej mocowanie.
    A czy ta osłona przeciwsłoneczna w tamronie spełnia swoją funkcję równie skutecznie jak ta w canonie
    Ostatnio edytowane przez Sunders ; 14-05-2012 o 10:10 Powód: Automerged Doublepost

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Lodzkie
    Posty
    94

    Domyślnie

    Tamron zapowiada się całkiem przyjemnie. Teraz trzeba poczekać, aż będzie w bardziej "Tamronowej" cenie, bo rzeczywiście w konfrontacji z Canonem 24-70 będzie przegrywał nawet z VC dopóki nie będzie o 1000 zł od niego tańszy .

Strona 2 z 35 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •