Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: [Olympus ED 35-100mm 2.0] - Canona prosimy o odpowiedź...

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie [Olympus ED 35-100mm 2.0] - Canona prosimy o odpowiedź...


  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Kurcze, można się naśmiewać, lekceważyć, wytykać wady... ale jak się coś takiego widzi to coś się w człowieku buntuje :-)

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Kurcze, można się naśmiewać, lekceważyć, wytykać wady... ale jak się coś takiego widzi to coś się w człowieku buntuje :-)
    Dokładnie, ja nie lubię zoomów bo ciemne, a tu masz babo placek

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    nie kumam problemu. pol dzialki roznicy do f/2.8 w tym wypadku nie robi wielkiego halo. glebia ostrosci na matrycy 4/3 i tak porownywalna z f/2.8 w APS-C, a roznice swiatla w Canonie mozna skompensowac zwiekszajac czulosc. a i tak poziom szumow nie osiagnie tego co Oly.

    owszem, cos takiego dla APS-C to byloby halo. technicznie jest spokojnie wykonalne, tylko musimy czekac az laskawie nam panujaca firma ruszy d... i zajmie sie optyka EF-S. na co, powiedzmy sobie wprost, raczej nie mamy co liczyc. a niestety Tokina/Tamron/Sigma tez raczej tej klasy optyki nie ruszaja. jesli juz, to czegos takiego mozna sie spodziewac z napisem Nikkor DX
    www albo tez flickr

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    Może jakaś sprytna przejściówka ?
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  6. #6

    Domyślnie

    Akustyk - popraw mnie jeśli się mylę. Ale to chyba najjaśniejszy zoom, jaki powstał. A to już jest powód do powiedzenia "Wooow!".
    Kwestią wtórną pozostaje cena za to cacuszko.
    Poza tym, jeśli firma wypuszcza coś takiego, to oznacza, że zamierza walczyć w segmecie profi. A to już powinno Was cieszyć.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    Akustyk - popraw mnie jeśli się mylę. Ale to chyba najjaśniejszy zoom, jaki powstał...
    No, ale dla systemu 4/3, co oznacza 1/4 powierzchni klatki 24x36, podczas, gdy większość obiektywów, którymi się podniecamy pokrywa całą klatkę, a to ogromna różnica!!!

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    Akustyk - popraw mnie jeśli się mylę. Ale to chyba najjaśniejszy zoom, jaki powstał.
    Gwoli ścisłości: takie licytacje nie mają sensu. Równie dobrze mogę powiedzieć, że w moim G5 mam zooma od f/2.0-3.0, i to trudniejszego do zbudowania, bo przy ekwiwalencie 35-140

  9. #9
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu (Pentax)
    Akustyk - popraw mnie jeśli się mylę. Ale to chyba najjaśniejszy zoom, jaki powstał. A to już jest powód do powiedzenia "Wooow!".
    Kwestią wtórną pozostaje cena za to cacuszko.
    Poza tym, jeśli firma wypuszcza coś takiego, to oznacza, że zamierza walczyć w segmecie profi. A to już powinno Was cieszyć.
    zgadzam sie, ze najjasniejszy. ale moj argument dotyczyl tego, ze z tej "jasniejszosci" absolutnie nic nie wynika poza nizsza cyferka.

    obiektyw sam z siebie nie funkcjonuje, a tylko w polaczeniu z korpusem - a tutaj 35-100/2.0 + E500 (chwilowo najlepsza matryca 4/3) funkcjonalnie nie ma zalet nad 70-200/2.8 + 20D. a wrecz, powiedzialbym jest do tylu. mala cyferka w przypadku 4/3 daje impact marketingowy, ale z punktu widzenia fotografa nie niesie ze soba nic istotnie lepszego niz f/2.8 w APS-C.
    www albo tez flickr

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    mala cyferka w przypadku 4/3 daje impact marketingowy, ale z punktu widzenia fotografa nie niesie ze soba nic istotnie lepszego niz f/2.8 w APS-C.
    Nie rozwalaj mnie. A kogo obchodzi punkt widzenia fotografa? Teraz liczy się tylko marketing. I być może właśnie dlatego Canon "poczuje się" do tego, by odpowiedzieć
    Mogę się mylić, ale czy to nie Canon ma najjaśniejszą "50"?
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •