Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: [Olympus ED 35-100mm 2.0] - Canona prosimy o odpowiedź...

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    I w sumie w tym wszystkim chyba najwiecej racji ma Akustyk. To tak naprawde na jedno wychodzi:

    - Jasny obiektyw, krotkie czasy? Roznica w jakosci matryc nawet miedzy Olkiem i 20D jest wieksza niz ten 1EV. Nie wspominajac o fullframe (a chodzi chyba o to, co maksymalnie mozna wycisnac z systemu, a nie o semi-pro body)
    - Glebia ostrosci? Na malej matrycy, wychodzi na to samo
    - Waga/cena zestawu - to tak naprawde jedyna przewaga w stosunku do kombinacji 1Ds+70-200/2.8 .

    Caly ten E-system sie IMHO slicznie wpasowuje miedzy wady/zalety "duzych" DSLR i kompaktow, majac cos z jednych i drugich. Jakby Canon sie bardziej postaral z dobrymi obiektywami do cropa to tez mielibysmy pewnie jakies male, poreczne 200/2.0L. Czego sobie i Wam.. ;-)

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez minek
    Podobnie jak kąt widzenia (-: Każdy obiektyw ma swój, niezmienny (dla danej ogniskowej), nie zawsze taki jak napisałeś, zazwyczaj trochę wiekszy.
    Zmienia się obszar na którym rejestrowany jest obarz.
    Zgadzam się jak najbardziej co do tej powierzchni rejestrującej obraz.
    Natomiast odnośnie kąta widzenia, to douczyłem się trochę na szybko :-) i wychodzi, że nie jest on wcale niezmienny dla danej ogniskowej. Wygląda na to, że im większy kąt widzenia (przy danej ogniskowej), tym większą powierzchnię będzie pokrywał obiektyw.
    http://groups.google.com/group/pl.re...3dae142420ff3b

    Cytat Zamieszczone przez minek
    W podstawówce? o 4-tym wymiarze? Nie przypominam sobie ... podstawówka, średnia, studia... najpierw było o 3, potem w którymś momencie o n wymiarach odrazu (-:
    Przecież napisałem, że o 4-tym nie wspominam, a tym bardziej o kolejnych n-tych ;-)
    Pytającego odsyłałem do podstawówki po wiedzę o trzech podstawowych wymiarach :-)
    Ostatnio edytowane przez gwozdzt ; 30-01-2006 o 15:32
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gwozdzt
    Natomiast odnośnie kąta widzenia, to douczyłem się trochę na szybko :-) i wychodzi, że nie jest on wcale niezmienny dla danej ogniskowej. Wygląda na to, że im większy kąt widzenia (przy danej ogniskowej), tym większą powierzchnię będzie pokrywał obiektyw.
    http://groups.google.com/group/pl.re...3dae142420ff3b
    Dokładnie to miałem na myśli. Napisałem: dla każdego obiektywu (mając na myśli: każdy z osobna, każdy model) i danej ogniskowej (rozszerzając rozważania na zoomy). Zgadza się, lepsze obiektywy mają kąt widzenia większy niż wystarczający do pokrycia pełnej klatki, do jakiej zostały zaprojektowane. Te, które mają być przesuwane - jeszcze większy, co wyjaśnia post z powyższego linku (linka?)
    A te słabsze, tańsze - ot tak, na styk są robione, stąd nieraz winieta.

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    SoCal
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Olympus to nieporozumienie. Niezle szkla i brak aparatu.
    Wiec poki co nie ma o czym rozmawiac.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •