Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Epson P50 czy Epson px660

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Kosmo
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    312

    Domyślnie Epson P50 czy Epson px660

    Szukam drukarki do
    - nadruku na płyty DVD
    - druku zdjęć. Najprawdopodobniej będą to zdjęcia rodzinne, ale jak jakość będzie dobra to może i coś więcej

    Znalazłem na allegro taką aukcję z P50 i px660 i zastanawiam się jakiej jakości są te tusze

    http://allegro.pl/okazja-nowy-epson-...318287272.html

    http://allegro.pl/drukarka-epson-px6...294963654.html

    Może ktoś miał z nimi styczność

    P50 jest dość popularna, ale w tej samej cenie jest px660 i ma dodatkowo skaner. Czasami może się przydać.

  2. #2

    Domyślnie

    Są już podobne tematy na forum. To jest w zasadzie ta sama drukarka, a różni się tym co zauważyłeś - PX660 to urządzenie wielofunkcyjne. Jeżeli potrzebny ci skaner - to nie masz wyboru.
    Ja mam PX660 z tuszami TrigonInk Premium i jestem bardzo zadowolony. Jakość bardzo dobra, a koszty zredukowane do minimum.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Głuszyca
    Wiek
    52
    Posty
    90

    Domyślnie

    Używam P50 z tymi tuszami Ink mate są bardzo dobre , nawet po miesiącu bezczynności nic się nie dzieje z głowicą nie zasychają . Zużyłem już po około 1 litr z każdego koloru i na pewno będę się trzymał tej firmy . Co do drukarki to bardzo ładnie drukuje jedynie będziesz musiał oprofilować wydruk

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Kosmo
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maykster Zobacz posta
    jedynie będziesz musiał oprofilować wydruk
    Trudna to rzecz do zrobienia ?
    Zdjęcia wołam w LR i spodziewałem się że będę musiał wgrać jakiś profil.

  5. #5
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie

    Przede wszystkim musisz dysponować jakimś spektrofotometrem albo powiedzieć skąd jesteś i liczyć na pomoc kogoś w okolicy .
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

  6. #6

    Domyślnie

    Zależy ile możesz poświęcić na tę drukarkę. Bo jakbyś trochę dołożył, to mógłbyś kupić L800 i na dłuższą metę by Ci się na pewno zwróciło, bo oni tam zrobili stałe zasilanie. I nie musiałbyś już przy tych kosztach martwić się o jakość zamienników. Zresztą na jakości wydruków też byś zyskał.

  7. #7
    Bywalec Awatar fhumargo
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Łódź
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ryjek Zobacz posta
    Zależy ile możesz poświęcić na tę drukarkę. Bo jakbyś trochę dołożył, to mógłbyś kupić L800 i na dłuższą metę by Ci się na pewno zwróciło, bo oni tam zrobili stałe zasilanie. I nie musiałbyś już przy tych kosztach martwić się o jakość zamienników. Zresztą na jakości wydruków też byś zyskał.
    Czemu uważasz, ze przy L800 zyskuje sie na jakości? Przecież maja taka sama glowice i komplet 6-ciu tuszy-tak twierdzi infolinia epsona. Przewaga L800 polega na tym , ze za komplet 6-ciu buteleczek 70ml zapłacisz 280zl-dane z internetu i to za oryginały epsona. Minusem jest cena ponad dwukrotna w stosunku do P50. Wszystko zależy od zasobności portfela.
    7D,EX600,70-200/2,8IS,17-55/2,8,10-22/3,5-4,5

  8. #8

    Domyślnie

    Dodam, że fabrycznie montowany w L800 Ciss nie oznacza braku problemów. Kupiłem taką drukarkę i nie udało mi sie uzyskać nawet jednego prawidłowego wydruku. Drukarkę wysłałem do serwisu i czekam co dalej.

  9. #9
    Bywalec Awatar fhumargo
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Łódź
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skicek Zobacz posta
    Dodam, że fabrycznie montowany w L800 Ciss nie oznacza braku problemów. Kupiłem taką drukarkę i nie udało mi sie uzyskać nawet jednego prawidłowego wydruku. Drukarkę wysłałem do serwisu i czekam co dalej.
    Napisz jak to się skończyło aby wyciągnąć wnioski i ewentualnie ustrzec się błędnego zakupu
    7D,EX600,70-200/2,8IS,17-55/2,8,10-22/3,5-4,5

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fhumargo Zobacz posta
    Napisz jak to się skończyło aby wyciągnąć wnioski i ewentualnie ustrzec się błędnego zakupu
    Na razie nic nie wiadomo. Drukarka dotarła do sklepu w którym ja kupiłem 1 czerwca. Informacja na dzień dzisiejszy brzmi :

    "W przypadku zakupu na firmę i korzystania z gwarancji musimy czekać na odpowiedź producenta.
    Spodziewamy się odpowiedzi z Epsona w dniu dzisiejszym. Niezwłocznie Pana poinformujemy zaraz jak reklamacja zostanie rozpatrzona."


    Niedługo minie miesąc jak wydałem pieniądze na tą drukarkę. Nie zrobiłem nawet jednego dobrego wydruku i nie wiem kiedy i czy wykonam. Utraconych zysków ze zleceń które miałem juz nikt mi nie zwróci. Moje wnioski na dziś - pewnie miałem pecha, ale postaram sie trzymać jak najdalej od produktów firmy Epson. A mogłem pozostać przy Canonie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •